Aktualności
Teraz czytasz
Cztery instytucje ponownie składają wnioski o ETF na bitcoin
0

Cztery instytucje ponownie składają wnioski o ETF na bitcoin

utworzył Simon Peters3 lipca 2023

Bitcoin oscylował wokół 30 000 dolarów w zeszłym tygodniu, ponieważ inwestorzy oczekują na więcej wiadomości ze zgłoszeń spot ETF w USA. W ciągu tygodnia bitcoin wahał się między maksimami na poziomie 30 820 dolarów i minimami na poziomie 29 688 dolarów, podczas gdy rynek czekał na aktualizacje od amerykańskiego regulatora. Na platformie eToro cena wynosi obecnie około 30 300 dolarów.

Z kolei ethereum miało umiarkowanie dobry tydzień, zaczynając poniżej 1 900 dolarów, ale powoli podążając w górę, aby obecnie sięgać około 1 930 dolarów.

Podczas gdy wydarzenia makroekonomiczne wydają się przyciągać nieco mniej uwagi, pojawiają się oznaki, że ich wpływ na rynki kryptowalutowe się zmniejsza – przynajmniej na razie. Na ten moment, wydaje się, że inwestorzy przywiązują większą wagę do aktualizacji spot ETF niż do kwestii makroekonomicznych, które jeszcze nie zniknęły.

Instytucje ponownie składają wnioski o bitcoin ETF

Jednym z największych ruchów na rynku, szczególnie w przypadku bitcoina, była w ostatnich tygodniach fala zgłoszeń w USA dotyczących bitcoinowych funduszy spot ETF. Organ regulacyjny potraktował zgłoszenia kubłem zimnej wody, twierdząc, że „brakuje im jasności”, ale po szybkiej reakcji niektórych z tych instytucji wydaje się, że wnioski zostały prędko zostały zmienione, jak donosi Bloomberg.

Główne instytucje, takie jak Fidelity, Invesco, VanEck i WisdomTree, złożyły i zmieniły swoje wnioski, aby uwzględnić informacje dotyczące nadzoru rynku w celu spełnienia wymogów regulacyjnych. Gwałtowna aktywność w tym obszarze spowodowała, że bitcoin w ostatnich tygodniach wzrósł, chociaż cena obecnie utrzymuje się powyżej 30 000 dolarów.

Wydaje się, że rynek naprawdę cieszył się z potencjalnych zgłoszeń, ale nie uzyskamy teraz większego ruchu, dopóki niektóre z tych zgłoszeń nie zostaną zakończone. Zatwierdzenie lub odrzucenie tych ETF-ów będzie miało dość oczywisty wpływ na nastroje rynkowe, które w tej chwili są bardzo skoncentrowane na poszukiwaniu dobrych wiadomości.

Brytyjska Komisja Prawna wzywa do wprowadzenia niestandardowych zasad własności dla kryptowalut

W raporcie brytyjskiej Komisji Prawnej zlecono stworzenie indywidualnych ram prawnych dla własności kryptowalut w Wielkiej Brytanii. Aktywa cyfrowe pojawiły się dopiero w ostatnich latach, a reakcja rządu aby uregulować rynek, była powolna. Włączenie kryptowalut do ustawy o usługach i rynkach finansowych, która stała się prawem w zeszłym tygodniu, było dużym krokiem dla rynku i firm w tej przestrzeni.

Jednak, jak twierdzi Komisja Prawna, prawa własności aktywów cyfrowych w Wielkiej Brytanii są nadal bardzo źle zdefiniowane. Podczas gdy parametry biznesu i rynku są teraz jasno określone przez nowe przepisy, inwestorzy nadal będą postępować ostrożnie, kiedy własność ich aktywów cyfrowych jest niepewna.

Prawdopodobnie jednym z największych sukcesów finansów nowoczesnej ery w Wielkiej Brytanii był solidny zestaw praw własności i sądów powołanych do ochrony tych praw. Jest to podstawa pomyślnie rozwijających się demokracji. Dodanie aktywów cyfrowych do tych praw własności może być ogromnym krokiem w kierunku przyciągnięcia inwestorów, którzy chcą chronić swoje cyfrowe aktywa w bezpiecznych jurysdykcjach w przyszłości.

Hongkong uruchamia grupę zadaniową Web3

Hongkong uruchomił grupę zadaniową, której celem jest promowanie rozwoju sektora krypto w regionie. Jest to oznaką coraz większej liczby głównych centrów finansowych, chcących stać się centrami kryptowalut i Web3.

W sektorze krypto trwa coraz większy regulacyjny wyścig zbrojeń, zwłaszcza w odpowiedzi na niestabilność rynku w 2022 roku. Większość regionów przyznała, że sektor ten co prawda “nigdzie się nie wybiera”, ale powinien być starannie zarządzany, aby rozwiązywać problemy i chronić uczestników, jednocześnie umożliwiając pozytywnym podmiotom rozwój.

Hongkong nie różni się pod tym względem od krajów europejskich, jako główne azjatyckie centrum finansowe, pragnące wykorzystać rozwijający się rynek. Zarówno Unia Europejska, jak i Wielka Brytania wypracowały jasny zestaw zasad i ram, więc inne części świata muszą pójść w ich ślady. Podczas gdy Hongkong konkuruje regionalnie z ośrodkami takimi jak Szanghaj i Singapur, cyfrowy charakter kryptowalut sprawia, że jest to globalna konkurencja o talenty i kapitał.

Co o tym sądzisz?
Lubię
50%
Interesujące
50%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Simon Peters
Analityk eToro. Absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Brunel w Londynie. Posiada certyfikat CFA UK Level 4 w zakresie zarządzania inwestycjami.