Dodatki
Teraz czytasz
Rozlicz swoje transakcje w kilka minut z aplikacją ‚Forex Club – Podatek 8’
0

Rozlicz swoje transakcje w kilka minut z aplikacją ‚Forex Club – Podatek 8’

utworzył Forex Club28 kwietnia 2023

Kolejny inwestycyjny rok za nami, otwarło się również okienko na spełnienie obywatelskiego obowiązku – złożenia deklaracji PIT za rok 2022. Jak tego dokonać, gdy korzystamy z usług zagranicznego brokera? Jak rozliczyć podatek forex z transakcji zrealizowanych na rachunkach prowadzonych w walucie obcej? Ponownie z pomocą przychodzi nasz program ‚Forex Club – Podatek’.

Samodzielne, ręczne przeliczenie każdej transakcji wydaje się zadaniem karkołomnym, zwłaszcza gdy w raporcie z platformy transakcyjnej mamy setki lub nawet tysiące zamkniętych pozycji, a każdą należy przeliczyć po odpowiednim kursie NBP. W odpowiedzi na te wyzwania traderów, już wiele lat temu zespół Forex Club stworzył aplikację, która całkowicie rozwiązała te problemy. Cała operacja zajmuje zaledwie kilka minut.

Szybko i sprawnie z ‚Forex Club – Podatek 8’

Program Forex Club – Podatek 8 to aplikacja skierowana do traderów korzystających z usług brokerów zagranicznych. Za pomocą kilku prostych kroków możemy obliczyć należności podatkowe z transakcji zrealizowanych na platformach MetaTrader 4, MetaTrader 5, cTrader, JForex, a także Plus500 (wkrótce także Capital.com).

Forex Club - Podatek 8

Możliwości pełnej wersji programu:

 • obsługa platform MetaTrader 4/5, cTrader, JForex, Plus500,
 • przeliczanie transakcji z waluty obcej na PLN po odpowiednich kursach,
 • brak limitu obliczanych transakcji,
 • obsługa transakcji OTC,
 • uwzględnienie wpłat i wypłat na rachunek,
 • uwzględnienie stawek swap, korekt bilansu oraz zapłaconej prowizji,
 • możliwość obliczenia transakcji z lat ubiegłych,
 • wersja na system Windows (wkrótce także iOS i Linux).

Jak uzyskać dostęp?

Dostęp do programu uzależniony jest od statusu użytkownika.

Rodzaj użytkownika Wszyscy użytkownicy Członkowie Forex Club Użytkownicy komercyjni
Dostęp do programu wersja demonstracyjna pełny pełny
Cena bezpłatnie bezpłatnie 100 PLN (+ vat)
Limit transakcji do przeliczenia 5 bez limitu bez limitu
Limit dot. brokerów bez limitu bez limitu bez limitu
Ograniczenia czasowe dostępu bez limitu dożywotni rok podatkowy 2022
Ograniczenia dla urządzeń bez limitu bez limitu 1 urządzenie
Sposób aktywacji bez aktywacji profil na Forum kod aktywacyjny

Wszyscy użytkownicy

Aplikacja w wersji demonstracyjnej jest dostępna dla każdego. W tej wersji użytkownicy mogą bezpłatnie przetestować program do przeliczenia do 5 transakcji, bez konieczności jakiejkolwiek weryfikacji.


Członkowie Forex Club

Od momentu powstania portalu (2008 r.), wszystkie oferowane benefity, w tym dostęp do aplikacji podatkowej, są całkowicie bezpłatne dla członków Forex Club. Nie obowiązuje tu żadna opłata członkowska, ani abonament. Jedynym warunkiem jest posiadanie aktywnego rachunku realnego u jednego z brokerów partnerskich, otwartego poprzez stronę ForexClub.pl. Procedura aktywacyjna dostępu do wszystkich benefitów opisana jest dokładnie w tym artykule.

Brokerzy partnerscy

Tickmill IC Markets XTB Plus500 Admiral Markets
eToro Saxo Bank TMS FxPro Dukascopy Europe

Użytkownicy komercyjni

Dla osób, które nie chcą zostać członkami Forex Club, przygotowana została opcja alternatywna w postaci możliwości zakupu dostępu do aplikacji na rok podatkowy 2022 w postaci kodu aktywacyjnego.


Bezpłatne członkostwo

Portal Forex Club istnieje od od 2008 roku. Od samego początku za cel stawiamy sobie wsparcie traderów w każdej kwestii związanej z handlem. Przynależność do Forex Club nie wiąże się z żadnymi negatywnymi konsekwencjami – na tym możesz tylko zyskać.

Dołączając do naszego klubu otrzymasz szereg korzyści:

 • obniżoną prowizję lub preferencyjne spready – na stałe (!),
 • dostęp do pełnej wersji Programu Forex Club – Podatek,
 • narzędzia Forex Club – Tools dla platformy MetaTrader 4 i 5,
 • dostęp do unikalnych kursów i materiałów edukacyjnych,
 • udział w konkursach z książkami inwestycyjnymi,
 • zniżki na produkty i usługi naszych partnerów (programowanie, literatura, narzędzia tradingowe),
 • oraz wiele, wiele innych!
Jeśli posiadasz już aktywne konto Live u danego brokera ale nie zostało otwarte poprzez ForexClub.pl, napisz do nas i zapytaj o możliwość jego przyłączenia do grupy PremiumKONTAKT

Jak korzystać z programu?

Opublikowana właśnie, oznaczona numerem 8.5.0, to dedykowana na rok podatkowy 2022 wersja Forex Club – Podatek 8. Użytkownicy poprzednich wersji (6.0 i późniejszych) mogą wykorzystać te same dane do zalogowania, aby aktywować pełny dostęp. Dla nowych użytkowników udostępniono także opcję aktywacji kodem.

Do pliku instalacyjnego dołączona jest instrukcja obsługi, która szczegółowo objaśnia każdy aspekt programu. W razie problemów prosimy o kontakt pod adresem podatek@forexclub.pl.

Wersja przeznaczona na system operacyjny Windows. Wkrótce dostępna wersja na Linux i iOS.


JAK DZIAŁA FOREX CLUB – PODATEK 8


*Działanie programu przez firmę Plus500 w żaden sposób nie było weryfikowane i działa od niego niezależnie.

Co o tym sądzisz?
Lubię
79%
Interesujące
9%
Heh...
3%
Szok!
9%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Forex Club
Forex Club jest jednym z największych i najstarszych polskich portali o tematyce inwestycyjnej - forex i narzędzi wykorzystywanych w tradingu. To autorski projekt zapoczątkowany w 2008 roku i rozpoznawalna marka ukierunkowana na rynek walutowy.