Dodatki
Teraz czytasz
Forex Club – Podatek 9 – Rozlicz podatek od zagranicznego brokera [Pobierz Aplikację]
0

Forex Club – Podatek 9 – Rozlicz podatek od zagranicznego brokera [Pobierz Aplikację]

utworzył Forex Club20 kwietnia 2024

To już kolejna odsłona naszej flagowej aplikacji – Forex Club – Podatek. Wersja z oznaczeniem 9 to nie rewolucja a ewolucja, która pozwala jeszcze sprawniej rozliczyć podatek forex z transakcji zrealizowanych na rachunkach prowadzonych u zagranicznych brokerów Forex / CFD w obcej walucie.

Aby złożyć PIT-38, polskie przepisy podatkowe wymagają od traderów przeliczenia każdej transakcji na polską walutę po odpowiednim kursie NBP. Samodzielne, ręczne przeliczenie każdej pozycji wydaje być praktycznie niemożliwe, gdy nasza historia transakcji liczy więcej niż kilkadziesiąt transakcji. W odpowiedzi na te wyzwania traderów, już wiele lat temu zespół Forex Club stworzył aplikację, która całkowicie rozwiązała te problemy. Cała operacja zajmuje zaledwie kilka minut.

Szybko i sprawnie z ‚Forex Club – Podatek 9’

Program Forex Club – Podatek 9 to aplikacja skierowana do traderów korzystających z usług brokerów zagranicznych. Za pomocą kilku prostych kroków możemy obliczyć należności podatkowe z transakcji zrealizowanych na platformach MetaTrader 4, MetaTrader 5, cTrader, JForex, a także Plus500, Capital.com i innych.

Forex Club - Podatek 8

Możliwości pełnej wersji programu:

 • obsługa platform MetaTrader 4/5, cTrader, JForex, Plus500 i innych,
 • przeliczanie transakcji z waluty obcej na PLN po odpowiednich kursach,
 • brak limitu obliczanych transakcji,
 • obsługa transakcji OTC,
 • uwzględnienie wpłat i wypłat na rachunek,
 • obsługa kont centowych,
 • możliwość przeliczenia raportów z rachunków archiwalnych (po konwersji danych),
 • uwzględnienie stawek swap, korekt bilansu oraz zapłaconej prowizji,
 • możliwość obliczenia transakcji z lat ubiegłych,
 • wersja na system Windows (wkrótce także iOS i Linux).

Nowości w wersji 9.0

Wprowadzono natywną obsługę kont centowych oraz możliwość przeliczenia transakcji z rachunków archiwalnych, po uprzednim przygotowaniu dostarczonych przez brokera danych.

Jak uzyskać dostęp?

Dostęp do programu uzależniony jest od statusu użytkownika.

Rodzaj użytkownika Wszyscy użytkownicy Członkowie Forex Club Użytkownicy komercyjni
Dostęp do programu wersja demonstracyjna pełny pełny
Cena bezpłatnie bezpłatnie 100 PLN (+ vat)
Limit transakcji do przeliczenia 5 bez limitu bez limitu
Limit dot. brokerów bez limitu bez limitu bez limitu
Ograniczenia czasowe dostępu bez limitu dożywotni rok podatkowy 2023
Ograniczenia dla urządzeń bez limitu bez limitu 1 urządzenie
Sposób aktywacji bez aktywacji profil na Forum kod aktywacyjny

Wszyscy użytkownicy

Aplikacja w wersji demonstracyjnej jest dostępna dla każdego. W tej wersji użytkownicy mogą bezpłatnie przetestować program do przeliczenia do 5 transakcji, bez konieczności jakiejkolwiek weryfikacji.


Członkowie Forex Club

Od momentu powstania portalu (2008 r.), wszystkie oferowane benefity, w tym dostęp do aplikacji podatkowej, są całkowicie bezpłatne dla członków Forex Club. Nie obowiązuje tu żadna opłata członkowska, ani abonament. Jedynym warunkiem jest posiadanie aktywnego rachunku realnego u jednego z brokerów partnerskich, otwartego poprzez stronę ForexClub.pl. Procedura aktywacyjna dostępu do wszystkich benefitów opisana jest dokładnie w tym artykule. Sama aplikacja pozwala obliczyć podatek od dowolnego brokera oferującego platformy obsługiwane przez program.

Brokerzy partnerscy

Tickmill IC Markets XTB Plus500 IC-trading
eToro Saxo Bank TMS FxPro Dukascopy Europe
Purple Trading FP Markets

Użytkownicy komercyjni

Dla osób, które nie chcą zostać członkami Forex Club, przygotowana została opcja alternatywna w postaci możliwości zakupu dostępu do aplikacji na rok podatkowy 2023 w postaci kodu aktywacyjnego.


Bezpłatne członkostwo

Portal Forex Club istnieje od od 2008 roku. Od samego początku za cel stawiamy sobie wsparcie traderów w każdej kwestii związanej z handlem. Przynależność do Forex Club nie wiąże się z żadnymi negatywnymi konsekwencjami – na tym możesz tylko zyskać.

Dołączając do naszego klubu otrzymasz szereg korzyści:

 • obniżoną prowizję lub preferencyjne spready – na stałe (!),
 • dostęp do pełnej wersji programu Forex Club – Podatek,
 • narzędzia Forex Club – Tools dla platformy MetaTrader 4 i 5,
 • dostęp do unikalnych kursów i materiałów edukacyjnych,
 • udział w konkursach z książkami inwestycyjnymi,
 • zniżki na produkty i usługi naszych partnerów (programowanie, literatura, narzędzia tradingowe),
 • oraz wiele, wiele innych!
Jeśli posiadasz już aktywne konto Live u danego brokera ale nie zostało otwarte poprzez ForexClub.pl, napisz do nas i zapytaj o możliwość jego przyłączenia do grupy PremiumKONTAKT

Jak rozliczyć podatek Forex z aplikacją Forex Club

Opublikowana właśnie aplikacja Forex Club – Podatek 9, to wersja dedykowana na rok podatkowy 2023. Użytkownicy poprzednich wersji (6.0 i późniejszych) mogą wykorzystać te same dane do zalogowania, aby aktywować pełny dostęp. Dla nowych użytkowników udostępniono także opcję aktywacji kodem.

Do pliku instalacyjnego dołączona jest instrukcja obsługi, która szczegółowo objaśnia każdy aspekt programu. W razie problemów prosimy o kontakt pod adresem podatek@forexclub.pl.

Wersja przeznaczona na system operacyjny Windows


JAK DZIAŁA FOREX CLUB – PODATEK


*Działanie programu przez firmę Plus500 w żaden sposób nie było weryfikowane i działa od niego niezależnie.

Co o tym sądzisz?
Lubię
81%
Interesujące
8%
Heh...
3%
Szok!
8%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Forex Club
Forex Club jest jednym z największych i najstarszych polskich portali o tematyce inwestycyjnej - forex i narzędzi wykorzystywanych w tradingu. To autorski projekt zapoczątkowany w 2008 roku i rozpoznawalna marka ukierunkowana na rynek walutowy.