Aktualności
Teraz czytasz
EURPLN – Na wykresie zmiana układu sił
1

EURPLN – Na wykresie zmiana układu sił

utworzył Marcin Kiepas26 maja 2020

Ostatni tydzień maja przynosi bardzo dużą zmianę układu sił na wykresie dziennym EURPLN. W następstwie tego, ryzyko jeszcze jednej fali przeceny złotego, które jeszcze do niedawna wisiało nad rynkiem walutowym, zmniejszyło się do zera. To sprawia, że przetestowany w połowie marca poziom 4,6324 zł, był szczytem słabości polskiej waluty.


Sprawdź koniecznie: NASDAQ blisko szczytów – bańka czy przełom? [Video]


EURPLN traci na wartości

Zmiana układu sił na wykresie dziennym EURPLN to efekt wczorajszego wybicia dołem poniżej strefy wsparcia 4,50-4,5090 zł, będącej dolnym ograniczeniem konsolidacji, w jakiej od Świąt Wielkanocy poruszał się kurs EURPLN. Wybicie to otworzyło drogę w okolice 4,4470 zł. Obserwowana dynamika ruchu w dół, przy jednocześnie utrzymującym się dobrym sentymencie do walut krajów zaliczanych do grona emerging markets sugeruje, że spadki mogą być jeszcze głębsze. Realne jest zejście w rejon 4,3988-4,4131 zł, gdzie szeroką barierę popytową tworzą szczyty z lipca 2018 i sierpnia 2019 roku oraz psychologiczny poziom 4,40 zł.

EURPLN Daily_tickmill_26052020

Wykres EURPLN, interwał D1. Źródło: MT4 Tickmill.

Umocnienie złotego ma miejsce pomimo ostatniej całej serii rozczarowujących danych z polskiej gospodarki. Wydaje się, że inwestorzy „zracjonalizowali” sobie te dane, zakładając ich jedynie jednorazowy charakter i oczekując poprawy w kolejnych miesiącach. Dopiero gdyby te nadzieje okazały się płonne, kondycja polskiej gospodarki mogłaby zacząć ponownie ciążyć złotemu.

Co o tym sądzisz?
Lubię
50%
Interesujące
50%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Marcin Kiepas
Analityk Tickmill UK. Analityk rynków finansowych z 20-letnim doświadczeniem, publikujący w polskich mediach finansowych. Specjalizuje się w rynku walutowym, polskim rynku akcji oraz danych makroekonomicznych. W swoich analizach łączy analizę techniczną i fundamentalną. Szuka średnioterminowych trendów, badając wpływ na rynki finansowe danych makroekonomicznych, banków centralnych i wydarzeń geopolitycznych.