Social Trading
Teraz czytasz
SyncTrading – Czy udało nam się zarobić na copy tradingu? [Podsumowanie]
0

SyncTrading – Czy udało nam się zarobić na copy tradingu? [Podsumowanie]

utworzył Natalia Bojko14 grudnia 2020

Za nami już kolejny tydzień testów i zgodnie z naszym założeniem także ostatni. Warto podsumować sobie dotychczasowe wyniki i przeanalizować zagrania traderów. Mamy też kilka wniosków, które nasunęły nam się podczas testowania SyncTrading, które można wykorzystać z powodzeniem na przyszłość. Czy trading synchroniczny to rozwiązanie, na którym da się zarobić? Tak, aczkolwiek trzeba poświęcić trochę czasu na analizę, dobór traderów oraz mieć czas, by nadzorować i kalibrować dostawców i nasz stopień kopiowania. Jedne z podstawowych i pomocnych parametrów umieściliśmy w pierwszym tekście, analizującym naszych dostawców. Zapraszamy do krótkiego podsumowania. 


Sprawdź: Czym jest SyncTrading TeleTrade i copy trading


Bezpieczny trader

Naszego bezpiecznego tradera dobieraliśmy pod kątem niskiego drawdownu i stabilnych, historycznych zysków. Takiego też znaleźliśmy i… jak się okazało byliśmy na nim także najbardziej stratni. Nie mniej jednak jest to pewnego rodzaju koszt, który ponieśliśmy w zamian za “podłączanie się” pod historyczne wyniki. Relatywnie korzystając z sygnałów tradera w dłuższym okresie z dużą dozą prawdopodobieństwa wyszlibyśmy na swoje. 

traderb synctrading

Wynik, jaki osiągnęliśmy wynosi 4195,47. Trader zaczął odrabiać stratę już 3 tygodnie wcześniej. Podsumowując inwestycje w tradera o niskim stopniu ryzyka, korzystającego z zautomatyzowanej strategii, warto mieć na uwadze ryzyko zaliczenia większego spadku i relatywnie powolne wychodzenie na prostą. My trafiliśmy dokładnie na taki okres przez co nasze konto podpięte do tego dostawcy jest właśnie w momencie odrabiania straty (choć trader generalnie cały czas pozostaje na zysku). 

Umiarkowany trader

Zgodnie z naszym ośmiotygodniowym podsumowaniem, musieliśmy wymienić tradera w naszym portfelu. Poprzedni dostawca niestety nie sprawdził do końca naszego testu i po osiągnięciu profitu po prostu wycofał się z rynku robiąc sobie przerwę. My takowej pauzy nie mogliśmy zrobić, ale też nie możemy do końca stwierdzić “jakości” naszego dostawcy. Po transakcjach, które zawiera można powiedzieć, że otwiera on siatkę dużej ilości zleceń (ok 50), o tej samej wartości. Cały czas pozycja ma wielkość 0.03 lota i otwierana jest na USD/CHF. 

tradernowy teletrade

Trader w ostatnich dniach osiągnął zysk. W związku z tym kontynuował on dobrą passę poprzednika i to konto możemy zaliczyć do udanych. Osiągnęliśmy tutaj zysk w wysokości 711,02, a na samym koncie znajduje się obecnie kwota 5711,02. 

Trader agresywny

Trader agresywny był tym dostawcą, który zarobił dla nas najwięcej. W ostatnich dwóch tygodniach nie zamkną żadnej z otwartych wcześniej transakcji. Jesteśmy zatem na tym koncie cały czas z otwartymi i dość długo trzymanymi już transakcjami. Zysk liczymy jednak wyłącznie z zamkniętych pozycji. 

traderst1 copy trading

Kapitał na tym koncie wynosi dokładnie 6344,62. Jest to nasz najlepszy wynik, który pokrywa stratę z konta bezpiecznego tradera z pewnym zapasem.

Podsumowanie

Poniżej, jak do każdego podsumowania zamieszczamy wykres słupkowy. Sumarycznie jesteśmy na +8,34% zysku. Wynik nie jest dziełem przypadku. Rozsądnie dobraliśmy nie tylko traderów, ale i parametry ryzyka z nimi związane.

copy trade

Oto kilka wskazówek i wniosków dotyczących kopiowania transakcji:

  1. Musimy dysponować większym kapitałem. Nie znając do końca stylu handlu traderów narażamy się na możliwość nie skopiowania wszystkich transakcji z braku środków. 
  2. Ryzyko musimy rozłożyć na kilku dostawców. Nie możemy powierzać wszystkich środków dla jednego tradera.
  3. Ciągłe nadzorowanie naszych “pracowników”. To, że nie handlujemy nie zwalnia nas z odpowiedzialności i kontroli naszych środków. W przypadku niepokojącego handlu (innego niż ten, który trader prezentował na początku) warto się od takiego dostawcy odpiąć, dopóki nie zacznie handlować ponownie według własnych zasad.
  4. To my jesteśmy w pełni odpowiedzialni za nasze środki!
  5. Przed podpięciem się pod tradera warto zbadać dokładnie wskaźniki ich handlu i wybierać handlowców z maksymalnie niskim drawdown’em i nieco dłuższą historią tradingową. 

Zwrot z 10 tygodni testowania SyncTradingu to:

16 251,11 – 15 000 (inwestycja początkowa) = 1251,11 EUR

Co o tym sądzisz?
Lubię
22%
Interesujące
72%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
6%
O Autorze
Natalia Bojko
Absolwentka Wydziału Ekonomii i Finansów, Uniwersytetu w Białymstoku. Na rynku walutowym i akcyjnym aktywnie handluje od 2016 roku. Wychodzi z założenia, że najprostsze analizy przynoszą najlepsze efekty. Zwolenniczka swing tradingu. Dobierając spółki do portfela kieruje się ideą inwestowania w wartość. Od 2019 roku posiada tytuł analityka finansowego. Obecnie sprawuje rolę co-CEO & Founder w czeskiej firmie proptradingowej SpiceProp. Współtwórczyni projektu Podlaskiej Akademii Giełdowej (III i IV edycji).