Aktualności
Teraz czytasz
Utrzymująca się niepewność dot. oczekiwanych podwyżek stóp przez FED
0

Utrzymująca się niepewność dot. oczekiwanych podwyżek stóp przez FED

utworzył Simon Peters5 września 2022

Rynek kryptowalut w ciągu ostatnich siedmiu dni po raz kolejny pozostawał w stagnacji, spowodowanej ciągłą niepewnością dotyczącą oczekiwanych podwyżek stóp procentowych Fed.

Bitcoin jest obecnie notowany poniżej 20 000 dolarów, ponieważ jego coraz bliższa korelacja z akcjami trwa. Podobnie jak w przypadku Bitcoina, Nasdaq i S&P zamknęły się 3,25 proc. i 2,7 proc. w dół, odzwierciedlając kolejny trudny tydzień dla rynków.

Ethereum radziło sobie nieco lepiej, znajdując się teraz na poziomie 1 560 dolarów, czyli mniej więcej tak samo jak w zeszłym tygodniu. To najpewniej odzwierciedla nastroje wokół nadchodzącego The Merge, mającego nastąpić 15 września.

Podczas gdy podejście Fed bez wątpienia wpływa na nastroje, warto również wziąć pod uwagę, że właśnie rozpoczął się wrzesień, który statystycznie jest jednym z najtrudniejszych miesięcy dla inwestorów. Dodajmy do tego wiadomość, że unijne rozporządzenie w sprawie rynków aktywów kryptowalutowych (MiCA) może być gotowe wcześniej niż oczekiwano, potencjalnie w ciągu zaledwie sześciu tygodni. Nietrudno więc zgadnąć, skąd bierze się niepewność.

Czy The Merge może sprawić, że Ethereum będzie bardziej przyjazne dla środowiska?

Z The Merge nieco ponad tydzień od finalizacji oraz aktualizacją Beacon mającą nastąpić dzisiaj, wielu zaczyna spekulować, jak i na ile skutecznie będzie działać blockchain w przyszłości. Jednak niektórzy analitycy spodziewają się, że przejście na proof-of-stake obniży zużycie energii, potencjalnie o 99 proc. Dla kontekstu, byłoby to równoznaczne z zużyciem energii elektrycznej przez Portugalię.

Na razie jednak jest tylko hipoteza, ponieważ żadne sieci proof-of-stake (Cardano, Solana) nie istnieją na tak dużą skalę, w jakiej będzie operować Ethereum. Ta zmiana uczyni Bitcoina największą istniejącą siecią „proof of work”.

Koniec z plastikową Kalifornią

Według CoinGecko, Kalifornia jest oficjalnie najbardziej kryptowalutowym stanem USA. Patrząc na badania związane z Bitcoinem i Ethereum, Kalifornia stanowiła 43 proc. amerykańskiego ruchu na stronie, mimo że stan ten reprezentuje tylko 12 proc. populacji USA.

Illinois i Nowy Jork zajęły drugie i trzecie miejsce, pozostając w tyle za rodzinnym stanem Doliny Krzemowej o pewien margines. Wyniki Bitcoina znacznie przewyższyły Ethereum w całym kraju, z wyjątkiem czterech stanów (Kolorado, Wisconsin, New Jersey i Floryda), gdzie druga największa kryptowaluta przyciągnęła więcej uwagi.

Chociaż dominacja Kalifornii może nie być zaskakująca jako centrum technologii blockchain i siedziba instytucji naukowych, z badań jasno wynika, że zainteresowanie kryptowalutami jest nadal silnie skoncentrowane. Ciekawie będzie obserwować rozprzestrzenianie się tego zjawiska i jeśli więcej aktywów zostanie uchwyconych – wtedy, być może, będziemy mogli zobaczyć bardziej realistyczny obraz zainteresowania i aktywności.

LG dostarcza NFT do Twojego salonu

LG podąża za Samsungiem na arenę NFT, wprowadzając LG Art Lab, pozwalające kupować, sprzedawać i cieszyć się wysokiej jakości cyfrowymi dziełami sztuki z poziomu telewizora.

Choć na razie jest on dostępny tylko dla użytkowników w USA, pozwoli właścicielom telewizorów na zalogowanie się za pośrednictwem portalu i oglądanie cyfrowych dzieł sztuki. Będą one dostępne za pośrednictwem „NFT drops” firmy LG, z których pierwszy ma się pojawić 22 września.

Zwiększona dostępność pokazuje, jak długą drogę przeszły telewizory NFT w tak krótkim czasie – przebijając się do świadomości odbiorców i stając się czymś tak normalnym, jak oglądanie telewizji. Z Samsungiem, a teraz także z LG na czele, interesujące będzie zobaczyć, jak ten trend się rozwinie i jak użytkownicy będą reagować na tę nową funkcję.

Co o tym sądzisz?
Lubię
0%
Interesujące
100%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Simon Peters
Analityk eToro. Absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Brunel w Londynie. Posiada certyfikat CFA UK Level 4 w zakresie zarządzania inwestycjami.