Kryptowaluty
Teraz czytasz
Libra przeciera szlaki kryptowalutom
0

Libra przeciera szlaki kryptowalutom

utworzył Natalia Bojko13 grudnia 2019

Płatności bezgotówkowe są standardem w naszych czasach. Nie ma nic dziwnego i innowacyjnego w płaceniu kartą kredytową. Natomiast nadal, płatności za pomocą kryptowalut są dość kontrowersyjnym tematem. W ankietach przeprowadzanych na amerykańskim społeczeństwie (całkiem niedawno, pod koniec 2018 roku), aż 76% opowiedziało się za tym, by nie eliminować gotówki obiegu. Wyłącznie 13% była za całkowitym przerzuceniem się wyłącznie na transakcje bezgotówkowe. Wracając do sedna tematu, przyjrzymy się co takiego wyjątkowego ma projekt Libry w sobie oraz dlaczego w dużej mierze wygląda na klucz kryptowalut do ich akceptacji w płatnościach na świecie?


Przeczytaj także: Facebook walczy o swoją kryptowalutę


Przyspieszona adopcja kryptowalut

Libra w dużej mierze (o ile projekt wejdzie we wszystkich zamierzonych obszarach, bądź przynajmniej znacznej części) ma ułatwić technologii blockchain i kryptowaluty dostęp do rynku płatności bezgotówkowych. Deutshe Bank w niedawno opublikowanym raporcie Image 2030 wskazał wprowadzenie Libry, jak olbrzymi kamień milowy przyspieszający dokonywanie transakcji w tej formie. Marion Laboure (jedna, z autorek raportu) twierdzi, że “Kiedy Facebook ogłosił [start] Libry, swojego nowego systemu płatności kryptowalut, na początku tego roku debata ta dotknęła wszystkie poziomy społeczeństwa i polityki”. Miała w tym dużo racji mając na uwadze choćby liczne debaty rządów po ogłoszeniu projektu przez Facebook. Obrady te dotyczyły między innymi regulacji, jakie trzeba będzie prowadzić (bądź nie) mając na uwadze pozytywny scenariusz realizacji pomysłu Facebooka.

Prawo po stronie kryptowalut

Coraz chętniej i coraz częściej podejmowany jest temat wprowadzenia regulacji w zakresie korzystania z kryptowalut, jako środka płatniczego. Ostatnie informacje z Wielkiej Brytanii, która uznała BTC za własność, działa rzecz jasna na korzyść projektu. Sam raport wskazuje natomiast dwa państwa, które szczególnie mocno działają w tym obszarze – Chiny i Indie. Całkiem niedawno, bo pod koniec października, chiński prezydent zatwierdził technologię blockchain “jako ważny punkt dla niezależnych innowacji w zakresie podstawowych technologii” – jak pisze Laboure.

Libra zatem postrzegana jest, jako jeden z realnych pionierów masowych transakcji bezgotówkowych, dokonywanych za pomocą kryptowalut. Wstępne plany zakładają jej wprowadzenie w pierwszej połowie 2020 roku.

Co o tym sądzisz?
Lubię
71%
Interesujące
14%
Heh...
0%
Szok!
14%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Natalia Bojko
Natalia Bojko
Aktywnie spekuluje na rynku Forex od 2016 roku wychodząc z założenia, że najprostsze analizy przynoszą najlepsze efekty. Pierwsze doświadczenie zdobywała na GPW i rynku surowców. Obecnie jest studentką Wydziału Ekonomii i Zarządzania w Białymstoku, gdzie aktywnie rozwija i współtworzy Podlaską Akademię Giełdową. Prywatnie zwolenniczka aktywnego spędzania czasu.