Edukacja
Teraz czytasz
Libra przeciera szlaki kryptowalutom
0

Libra przeciera szlaki kryptowalutom

utworzył Natalia Bojko13 grudnia 2019

Płatności bezgotówkowe są standardem w naszych czasach. Nie ma nic dziwnego i innowacyjnego w płaceniu kartą kredytową. Natomiast nadal, płatności za pomocą kryptowalut są dość kontrowersyjnym tematem. W ankietach przeprowadzanych na amerykańskim społeczeństwie, aż 76% opowiedziało się za tym, by nie eliminować gotówki obiegu. Wyłącznie 13% była za całkowitym przerzuceniem się wyłącznie na transakcje bezgotówkowe. Co takiego wyjątkowego ma w sobie projekt Libry? Dlaczego w dużej mierze wygląda na klucz kryptowalut do ich akceptacji w płatnościach na świecie?


Przeczytaj także: Facebook walczy o swoją kryptowalutę


Przyspieszona adopcja kryptowalut

Libra w dużej mierze (o ile projekt wejdzie we wszystkich zamierzonych obszarach, bądź przynajmniej znacznej części) ma ułatwić technologii blockchain i kryptowaluty dostęp do rynku płatności bezgotówkowych. Deutshe Bank w niedawno opublikowanym raporcie Image 2030 wskazał wprowadzenie Libry, jak olbrzymi kamień milowy przyspieszający dokonywanie transakcji w tej formie. Marion Laboure (jedna, z autorek raportu) twierdzi, że “Kiedy Facebook ogłosił [start] Libry, swojego nowego systemu płatności kryptowalut, na początku tego roku debata ta dotknęła wszystkie poziomy społeczeństwa i polityki”. Miała w tym dużo racji mając na uwadze choćby liczne debaty rządów po ogłoszeniu projektu przez Facebook. Obrady te dotyczyły między innymi regulacji, jakie trzeba będzie prowadzić (bądź nie) mając na uwadze pozytywny scenariusz realizacji pomysłu Facebooka.

Libra przeciera szlaki

Coraz chętniej i coraz częściej podejmowany jest temat wprowadzenia regulacji w zakresie korzystania z kryptowalut, jako środka płatniczego. Ostatnie informacje z Wielkiej Brytanii, która uznała BTC za własność, działa rzecz jasna na korzyść projektu. Sam raport wskazuje natomiast dwa państwa, które szczególnie mocno działają w tym obszarze – Chiny i Indie. Całkiem niedawno, bo pod koniec października, chiński prezydent zatwierdził technologię blockchain “jako ważny punkt dla niezależnych innowacji w zakresie podstawowych technologii” – jak pisze Laboure.

Libra zatem postrzegana jest, jako jeden z realnych pionierów masowych transakcji bezgotówkowych, dokonywanych za pomocą kryptowalut. Wstępne plany zakładają jej wprowadzenie w pierwszej połowie 2020 roku.

Co o tym sądzisz?
Lubię
71%
Interesujące
14%
Heh...
0%
Szok!
14%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Natalia Bojko
Absolwentka Wydziału Ekonomii i Finansów, Uniwersytetu w Białymstoku. Na rynku walutowym i akcyjnym aktywnie handluje od 2016 roku. Wychodzi z założenia, że najprostsze analizy przynoszą najlepsze efekty. Zwolenniczka swing tradingu. Dobierając spółki do portfela kieruje się ideą inwestowania w wartość. Od 2019 roku posiada tytuł analityka finansowego. Obecnie sprawuje rolę co-CEO & Founder w czeskiej firmie proptradingowej SpiceProp. Współtwórczyni projektu Podlaskiej Akademii Giełdowej (III i IV edycji).