Aktualności
Teraz czytasz
Co będzie się liczyć w tym tygodniu?
0

Co będzie się liczyć w tym tygodniu?

utworzył Marcin Kiepas24 października 2022

W poniedziałek rynki finansowe zignorowały rozczarowujące indeksy PMI dla Europy, a także nie przejęły się silnymi spadkami na giełdach w Chinach i Hong Kongu. Cały czas natomiast żyją piątkowymi doniesieniami The Wall Street Journal.

Co oprócz tego będzie się jeszcze liczyć na rynkach w tym ostatnim tygodniu października?

Sytuacja na rynkach długu, która tam mocno absorbowała uwagę inwestorów w ostatnim tygodniu, gdy m.in. rentowności 10-letnich obligacji USA poszybowały na 15-letnie maksima, a polskich były najwyższe od dwóch dekad, żeby następnie gwałtownie zawrócić w piątek, w tym tygodniu wciąż będzie przyciągać uwagę inwestorów.

To jednak nie wszystko. I nie chodzi o doniesienia z Ukrainy, czy prognozy pogody na starym kontynencie, co ostatnio determinuje ceny gazu w Europie. Nawet nie chodzi o interwencje Banku Japonii w celu obrony jena. Kluczowym dniem tygodnia będzie czwartek. To wtedy inwestorzy poznają wyniki posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego (ECB) oraz wstępnego odczytu danych o amerykańskim PKB za III kwartał br. To dwa najważniejsze raporty tego tygodnia.

Posiedzenie Bank of Japan

Dodatkowo we wtorek zostanie opublikowany indeks instytutu Ifo dla Niemiec, a w piątek będzie mieć miejsce posiedzenie Banku Japonii oraz publikacja październikowych danych o inflacji konsumenckiej w Niemczech, Francji, Hiszpanii i we Włoszech. Danych, które częściowo będą „rozbrojone” przez czwartkowe posiedzenie ECB, ale jednocześnie jednak powinny stanowić punkt odniesienia dla kolejnej decyzji ECB. Stąd powinny zostać przez inwestorów dostrzeżone.

W przypadku Wall Street, co pośrednio będzie też miało wpływ na zachowanie innych światowych giełd, duże znaczenie będzie miał trwający sezon publikacji wyników kwartalnych. W tym tygodniu wynikami pochwalą się takie giełdowe tuzy jak Alphabet (Google), Coca-Cola, GE, GM, Halliburton, Microsoft, UPC, Apple, Boeing, Ford, Meta (Facebook), Amazon, Intel, Chevron i Exxon Mobil. Z tej grupy oczywiście pierwszoplanową rolę odegrają bigtechy.

Co o tym sądzisz?
Lubię
0%
Interesujące
100%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Marcin Kiepas
Analityk Tickmill UK. Analityk rynków finansowych z 20-letnim doświadczeniem, publikujący w polskich mediach finansowych. Specjalizuje się w rynku walutowym, polskim rynku akcji oraz danych makroekonomicznych. W swoich analizach łączy analizę techniczną i fundamentalną. Szuka średnioterminowych trendów, badając wpływ na rynki finansowe danych makroekonomicznych, banków centralnych i wydarzeń geopolitycznych.