Aktualności
Teraz czytasz
Bitcoin po 100 tys. dolarów? Tak twierdzą analitycy!
1

Bitcoin po 100 tys. dolarów? Tak twierdzą analitycy!

utworzył Marcin Kiepas8 września 2021

W środę 8 września kurs bitcoina kształtował się na poziomie około 46,1 tys. dolarów, po prawie 10 proc. zjeździe dzień wcześniej. Dla analityków banku Standard Chartered to musi być kurs promocyjny, bo za nieco ponad rok widzą bitcoina po 100 tys. dolarów. I to nie wszystko.

Prognoza abstrakcyjna – czy na pewno?

Zespół analityków od spraw kryptowalut w Standard Chartered prognozuje, że na początku 2022 roku kurs bitcoina wzrośnie do 100 tys. dolarów, a w dłuższym okresie może wzrosnąć nawet do 175 tys. dolarów. Skąd taki wzrost? Zakładają oni, że w przyszłości:

„Bitcoin może stać się dominującą płatnością peer-to-peer dla osób nieubankowionych.”

W wtorek notowania bitcoina zaliczyły zjazd o prawie 10 proc. do 46705 dolarów na koniec dnia, zaliczając w ciągu dnia już zjazd do 42951,2 dolarów. To zdecydowane cofnięcie poniżej psychologicznej bariery 50 tys. dolarów, przerwało trwające od 1,5-miesiąca wzrosty i w optymistycznym scenariuszu przynajmniej na kilka tygodni zatrzyma wzrosty bitcoina. 

W scenariuszu pesymistycznym rynek wykonał zwrot i teraz rozpocznie marsz w kierunku lipcowych minimów. Ten scenariusz jednak na poważnie będzie można brać pod uwagę dopiero z chwilą trwałego powrotu notowań poniżej 44 tys. dolarów.

BTCUSD, wykres dzienny, 08.09.2021

Wykres dzienny BTC/USD. Źródło: Tickmill

Wracają do analityków banku Standard Chartered, to wycenili oni też Ethereum, drugą najpopularniejszą kryptowalutę. Uważają, że jest „strukturalna wycena” to 26-35 tys. dolarów.

Co o tym sądzisz?
Lubię
0%
Interesujące
100%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Marcin Kiepas
Analityk Tickmill UK. Analityk rynków finansowych z 20-letnim doświadczeniem, publikujący w polskich mediach finansowych. Specjalizuje się w rynku walutowym, polskim rynku akcji oraz danych makroekonomicznych. W swoich analizach łączy analizę techniczną i fundamentalną. Szuka średnioterminowych trendów, badając wpływ na rynki finansowe danych makroekonomicznych, banków centralnych i wydarzeń geopolitycznych.