Aktualności
Teraz czytasz
Podwójne dno na złocie. Odbiliśmy już 9% od dołka
0

Podwójne dno na złocie. Odbiliśmy już 9% od dołka

utworzył Marcin Kiepas14 listopada 2022

Złoto zyskuje kosztem kryptowalut? Kto wie. Podczas, gdy rynek kryptowalut drży w posadach, notowania złota wyglądają coraz lepiej. Od minimów z początku miesiąca złoto podrożało o prawie 9 proc. Sytuacja na wykresie sugeruje, że to jeszcze nie koniec tego rajdu na północ.


PRZECZYTAJ: Jak kupić złoto? Wszystko o inwestowaniu w złoty kruszec [Poradnik]


Analiza złota – 14 listopada 2022 r.

Na początku listopada notowania złota zawrócił powyżej dołka z końca września, co było już drugim w ostatnich tygodniach zwrotem z tego poziomu. Ten zwrot zbiegł się w czasie z poprawą sytuacji na wskaźnikach, gdzie już pod koniec wakacji pojawiły się pierwsze popytowe sygnały.

Prawdziwy przełom miał miejsce jednak dopiero 10 listopada. Dane o niższej od prognoz inflacji w USA stały się impulsem do mocnego skoku notowań złota i wybycia powyżej lokalnego szczytu z końca października (1729,48 dolarów). W efekcie na wykresie dziennym została utworzona formacja podwójnego dna, a na wskaźnikach wygenerowane mocne sygnały kupna. Dodając do tego przełamaną w pierwszych dniach listopada 8-miesięczną linię bessy, złoto ma obecnie nie tylko otwartą drogę w rejon strefy oporu 1800-1807,84 dolarów, ale nawet w okolice 1845 dolarów. To minimalny poziom wzrostów wynikający z realizacji wspomnianej formacji podwójnego dna.

analiza złota 14 listopada 2022

Wykres dzienny XAU/USD (CFD na złoto). Źródło: Tickmill

Co o tym sądzisz?
Lubię
0%
Interesujące
100%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Marcin Kiepas
Analityk Tickmill UK. Analityk rynków finansowych z 20-letnim doświadczeniem, publikujący w polskich mediach finansowych. Specjalizuje się w rynku walutowym, polskim rynku akcji oraz danych makroekonomicznych. W swoich analizach łączy analizę techniczną i fundamentalną. Szuka średnioterminowych trendów, badając wpływ na rynki finansowe danych makroekonomicznych, banków centralnych i wydarzeń geopolitycznych.