Test platformy eToro – z małym zyskiem na koniec. #Tydzień 10
Po 10 tygodniach zakończyliśmy nasz test platformy tradingowej eToro w harmonogramie podsumowań cotygodniowych – projekt będzie trwał jednak dalej, o czym później. Nadszedł czas na „rachunek sumienia”, który obejmie zarówno osiągnięte wyniki, jak i wady i zalety platformy jakie „odkryliśmy” w czasie testów. Zapraszamy do lektury.
Sprawdź: Recenzja eToro – Platforma Social Tradingowa
Skład naszego portfela eToro
Ostatni tydzień nie wypadł tak dobrze jak dwa poprzednie i na samym finiszu część zysków wyparowała. Nasz profit netto jest symboliczny, tak jak i wysokość zaksięgowanych środków. Inwestor AdnreiJT uzyskał najlepsze rezultaty jak do tej pory i jest blisko +20% zysku. Drugi z kolei jest DirtyBob, który także bliski był podobnych rezultatów, ale ostatecznie zaliczył potknięcie i wypadł wyraźnie gorzej.
W czasie testu część inwestorów lokowała swoje środki w akcje. Wśród wybranych spółek były:
Stan konta po 10 tygodniach:
- Stopa zwrotu z funduszu GainersQtr 3,65% (wzrost o 0,43% względem ub. tygodnia),
- Aktywne pozostały 322 pozycje,
- Nasz wynik to +2970,49 USD, co daje stopę zwrotu na poziomie +2,9%.
Podsumowanie
Przypomnijmy, że nasze saldo początkowe wynosiło aż 100 000 USD i przy zaangażowaniu ponad 95% tych środków mogliśmy się spodziewać znacznie lepszego rezultatu. Przez 10 tygodni nie było nawet przebłysku w postaci wysokiego zysku proporcjonalnego do tak wysokiego depozytu i stopnia zaangażowania. Po części to wynik naszej początkowo mocno konserwatywnej strategii doboru dostawców sygnałów. Z drugiej strony – wakacje to okres zmniejszonej zmienności i aktywności traderów. Ale po takim czasie bez obaw ujawniły się wyraźne wady i zalety samej platformy eToro.
Zalety
- Nie jest to czasochłonne zajęcie. Nasza rola ogranicza się jedynie do obsługi platformy (która jest prosta i przejrzysta), wyboru inwestorów według ustalonych kryteriów oraz dokonywaniu ich zmian. Te są kluczowym elementem, gdyż w przypadku słabych wyników najlepiej jak najwcześniej zamienić dostawców sygnałów i zmienić alokację środków.
- eToro skupia szerokie spektrum inwestorów oraz daje możliwość ich wyboru według kraju, rynku, zysku oraz okresu, w którym dany inwestor realizował swoje inwestycje. To zróżnicowanie jest pomocne przy dywersyfikacji portfela.
- Podobnie jak w przypadku ZuluTrade, może to być dodatkowy element naszego portfela inwestycyjnego.
- Dostępna opcja manualnego zamknięcia zleceń przyda się, gdy nasz zysk jest na przyzwoitym poziomie i chcemy zrealizować wypłatę. W każdym momencie możemy wrócić do kopiowania zagrań danego inwestora.
- Mamy dostęp do funduszy, które posiadają zdywersyfikowaną i z góry ustaloną strukturę. Jest to dobry wybór w celu osiągania stabilnego przychodu o stosunkowo niskim poziomie ryzyka w dłuższym terminie. Testowany przez GainersQtr nas uzyskał 3,65% zysku i przez 10 tygodni nie zaobserwowaliśmy tutaj niczego niepokojącego.
Wady
- Słabe wyniki inwestorów pomimo dużego depozytu. Stopa zwrotu jest nieproporcjonalna w stosunku do zaangażowanych środków.
- Pomimo znacznego podniesienia stopnia ryzyka nie uzyskaliśmy pożądanego efektu. Zauważyliśmy znikomą różnicę pomiędzy inwestorami z ryzykiem na poziomie 5 a a 9 (w 10-punktowej skali eToro).
- Głównym czynnikiem, który poprawiał nasze wyniki była bardzo duża (przez pewien okres) zmienność na niektórych rynkach (głównie kryptowalut), co sugeruje, że w normalnych warunkach handlowych i bez. zaangażowania się w trading na tokenach inwestorzy mogliby się rozczarować osiągniętymi wynikami.
Nasz test potrwa przez kolejne 10 tygodni, tak samo jak w przypadku ZuluTrade, jednak już bez cotygodniowych podsumowań. Ostateczne wyniki naszej przygody z eToro opublikujemy 2 października.
51% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
eToro to platforma z wieloma aktywami, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje, jak i handel kontraktami CFD.
Należy pamiętać, że kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 51% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś zastanowić się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.
Niniejsza komunikacja ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i nie powinna być traktowana jako porada inwestycyjna ani rekomendacja inwestycyjna. Wyniki z przeszłości nie są wskaźnikiem przyszłych wyników.
Copy Trading nie jest równoznaczny z doradztwem inwestycyjnym. Wartość inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony.
eToro USA LLC nie oferuje kontraktów CFD i nie składa żadnych oświadczeń ani nie ponosi odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści tej publikacji, która została przygotowana przez naszego partnera z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji o eToro, które nie są specyficzne dla podmiotów.