Co sezon wyników mówi o hossie w 2023? [Bliżej Giełdy]
Noworoczny rajd na warszawskiej giełdzie to najlepszy okres dla WIG20 od dwudziestu lat. W zeszłym roku byliśmy świadkami nie tylko uciążliwego trendu spadkowego, jaki związany był zarówno z obawami o kryzys energetyczny, wysoką inflacją jak i wojną w Ukrainie, ale także dynamicznego powrotu popytu w ostatnim kwartale 2022 roku. Choć ostatnie dni przyniosły pewną pauzę na wykresie polskiego indeksu – inwestorzy liczą na kontynuację wzrostów. Świadczy o tym między innymi ekstremalnie wysoki odczyt Indeksu Nastroju Inwestorów SII, który znalazł się w rejonie 60%. Na przestrzeni ostatnich lat, tak wysokie wartości indeksu sentymentu wieszczyły rychły koniec wzrostów i powrót niedźwiedzi na polski parkiet. Jak będzie tym razem?
Trwa sezon publikacji wyników
Trwający w Stanach Zjednoczonych sezon publikacji wyników kwartalnych daje pewien pogląd na kondycję amerykańskich przedsiębiorstw. Rozczarowujące raporty zaprezentowane przez Netflix czy Goldman Sachs, a także doniesienia o masowych zwolnieniach w Amazon, Meta czy Microsoft każą postawić wyraźny znak zapytania przy hossie 2023 roku. O możliwości spadku przychodów w kolejnych miesiącach zaczęły mówić zarządy także polskich spółek. Jak długo będą trwały dotychczasowe wzrosty na indeksach giełdowych? Co o przyszłości tej hossy mówi nam chiński impuls kredytowy? Czy fala zwolnień na Wall Street jest pierwszą jaskółką możliwej recesji?
Zapraszamy na kolejny webinar Bliżej Giełdy, w którym Maciej Kietliński odpowiada na tytułowe pytanie – co sezon wyników mówi o hossie w 2023?
W najnowszym webinarze:
- Tym razem będzie inaczej?
- Czy jest jeszcze tanio (na tle innych indeksów)?
- Co dalej z cenami gazu i inflacją?
O prowadzącym
Maciej Kietliński – zajmuje się zawodowo analizą rynków kapitałowych od 2017 roku. Niezbędne doświadczenie zbierał w tak uznanych firmach, jak m.in. BGŻ BNP Paribas czy Noble Securities. W ostatnim miejscu pracy specjalizował się w analizie spółek giełdowych z prężnie rozwijającego się sektora gamingowego. Udzielał również komentarzy giełdowych w TV Biznes24, Parkiet.tv czy Inwestorzy.tv oraz dla Forbes, Reuters, Parkietu, Gazety Wyborczej czy PAP Biznes. Kietliński stawia także na rozwój, dlatego obecnie pracuje nad rozprawą doktorską z ekonomii na SGH, a ponadto posiada licencję m.in. CIIA, Doradcy Inwestycyjnego czy Maklera Papierów Wartościowych.
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 79% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.