PancakeSwap (CAKE) – kryptowaluta pozwalająca na niebywałe zyski z lokat
PancakeSwap (CAKE) to zdecentralizowana giełda kryptowalut, uruchomiona dzięki Binance Smart Chain (BSC). To automatyczny animator rynku, pozwalający w niektórych okresach zarobić nawet 300% rocznie na dodawaniu swoich kryptowalut do puli płynności. W tym roku podrożał już o ponad 1000%.
Kontynuujemy cykl portalu Forex Club, w którym analizujemy i opisujemy największe, najwyżej wyceniane, najciekawsze, najbardziej rozwojowe, zaawansowane, a także najbardziej kontrowersyjne projekty kryptowalutowe na całym świecie. Dziś czas na projekt, który według wielu jest skazany na sukces. Dlaczego? Przyjrzyjmy mu się bliżej.
Jak działa PancakeSwap (CAKE)
PancakeSwap to zdecentralizowana giełda kryptowalut, działająca od 20 września 2020 roku. Niemal wszystko odbywa się na niej automatycznie, dzięki algorytmom, które nadzorują pule płynności. Dzięki temu działa szybciej i taniej, niż wyznacznik standardów na tym rynku, czyli Ethereum.
PancakeSwap działa jednak niczym obligacje lub spółki akcyjne, które wypłacają dywidendę. Dzieli się bowiem zyskami w zamian za dostarczanie płynności na rynki. Inwestując tu swoje pieniądze nie handlujemy kryptowalutami na podstawie księgi zleceń. Nasze aktywa są niejako wypożyczane do puli płynności, za co otrzymujemy wynagrodzenie w nowych tokenach.
Jak działa token CAKE
PancakeSwap ma swój własny token o nazwie CAKE. To stała tendencja na rynku DeFi, na którym nazwy tokenów pochodzą głównie od potraw. Dzięki tokenowi można dostarczać płynności w pulach walutowych, albo po prostu go stakować (czyli niejako wkładać na oprocentowaną lokatę).
Dzięki temu, że token działa na szybszej i tańszej od Ethereum sieci Binance Smart Chain, otrzymujemy w nim większe nagrody i nie musimy czekać na nie kilkanaście minut od transakcji, a zaledwie kilka sekund. Token wystarczy przesłać do portfela, podłączyć do zdecentralizowanej giełdy i dodać do puli płynności.
Co ciekawe, tokenów CAKE nie trzeba kupować, można je dostać. Jak to zrobić? Otrzymuje się je za dostarczanie płynności. Za każdy blok nagroda wynosi 22 CAKE.
Najwięcej zarobić można jednak na farmingu. Swoje tokeny można bowiem zaoferować w ponad 100 różnych pulach płynności. Oprocentowanie w nich waha się od 15% do… 300% rocznie! Oczywiście jest ono zmienne, bo wszystko zależy od tego jak wiele środków jest w puli, ale można też skorzystać z automatycznego wyboru, który pozwoli na zmaksymalizowanie zysków, lecz przy największym ryzyku. Trzeba więc zważyć je już podczas wyboru ile jednostek chcemy przeznaczyć na farming, bo w niektórych pulach można też stracić. Jak w każdej inwestycji – nie tylko na rynku krypotowalut – tu także można odnieść się do podstawowej zasady: mniejsze ryzyko to mniejszy zysk, a większe ryzyko to większy (oczywiście potencjalnie) zysk.
Notowania kryptowaluty PancakeSwap (CAKE)
Obecnie kryptowalutę CAKE można kupić już na 122 giełdach kryptowalut na całym świecie, co przekłada się na ogromną popularność tokenów. Na dzień 18 sierpnia 2021 roku w obrocie jest 185 231 813 jednostek tej kryptowaluty. Każda z nich wyceniana jest na 21,26 USD, co przekłada się na kapitalizację sięgającą niemal 4 mld USD. Szczyt notowań miał miejsce w dniu 30 kwietnia 2021 roku, kiedy za CAKE płacono 44,14 USD. Dobowy obrót tokenami CAKE wynosi ok. 300 mln USD. Początkowo handlowano nimi głównie na giełdzie PancakeSwap, ale obecnie sporą część tego tortu przejął lider rynku – największa na świecie giełda kryptowalut Binance.