Aktualności
Teraz czytasz
Chainlink (LINK) oraz Maker (MKR) dostępne w BitBay
0

Chainlink (LINK) oraz Maker (MKR) dostępne w BitBay

utworzył Michał Sielski20 sierpnia 2020

Polska giełda kryptowalut BitBay wprowadziła możliwość handlu kryptowalut Chainlink (LINK) oraz Maker (MKR) w parach z polskim złotym.

„Od wczoraj na licencjonowanej w Estonii giełdzie BitBay dostępne są dwa nowe rynki. Zespół platformy postanowił wyjść na przeciw oczekiwaniom użytkowników i wprowadzić możliwość handlu kryptowalutami Chainlink oraz Maker w parach do naszej rodzimej waluty”czytamy w komunikacie BitBay.

Obie kryptowaluty dostępne są na giełdzie już dawno, zadebiutowały ponad 12 miesięcy temu, dokładnie 1 sierpnia 2019 roku. Były jednak notowane w parach z głównymi walutami i kryptowalutami. Teraz można je kupować bezpośrednio za złotówki.

Zwłaszcza Chainlink cieszy się ostatnio dużą popularnością, drożejąc w ostatnim miesiącu o 120%, a w ciągu roku już o 612%. Z kapitalizacją ponad 6,2 mld USD jest już na piątym miejscu wśród wszystkich kryptowalut. Maker zdrożał natomiast ponad 45% w ostatnim miesiącu, korzystając z dobrego sentymentu na szerokim rynku kryptowalut.

Polacy mogą łatwiej inwestować w kryptowaluty

To ukłon w stronę coraz szybciej rosnącego polskiego rynku. Wcześniej w BitBay udostępniono depozyty, których można dokonać kartą w polskich złotych. Wprawdzie wciąż za każdą wpłatę pobierana jest prowizja, która wynosi 2,99% deponowanej kwoty (nie mniejsza niż 10 zł lub 2,50 euro), ale bez wątpienia jest to ułatwienie dla inwestorów w Polsce.

Według badań już 600 tys. Polaków jest w posiadaniu kryptowalut. Większość z nich to ludzie młodzi w wieku 25-35 lat i dobrze wykształceni. Aż 90 proc. z nich to mężczyźni. W Polsce kryptowalut używa się głównie w celach inwestycyjnych. Wciąż nie są one bowiem używane w codziennych transakcjach, co szybko zmienia się zagranicą. W USA płaci się kryptowalutami m.in. za usługi, a w Wenezueli – stawiającej na krajową kryptowalutę Petro – wypłacane są w nich nawet emerytury. Kryptowalutami można płacić m.in. podatki czy wszelkie inne oficjalne daniny.

Wciąż większość osób, a coraz częściej instytucji, lokuje jednak w kryptowalutach nadwyżki finansowe, wierząc że cyfrowe aktywa oparte na technologii blockchain będą w przyszłości znacznie wyżej wyceniane.

Co o tym sądzisz?
Lubię
17%
Interesujące
83%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Michał Sielski
Zawodowy dziennikarz od ponad 20 lat. Pracował m.in. w Gazecie Wyborczej, ostatnio związany z największym portalem regionalnym - Trojmiasto.pl. Na rynku finansowym obecny od 18 lat, zaczynał na GPW, gdy na rynek dopiero trafiały akcje PKN Orlen, TP SA. Ostatnio inwestycyjnie skupiony wyłącznie na rynku Forex. Prywatnie skoczek spadochronowy, miłośnik polskich gór oraz mistrz Polski w karate.