Czy będzie drugi lockdown? [Komentarz video]
Pandemia w Europie jest już względnie opanowana, ale wciąż przybywa przypadków nowych zachorowań. Czy powinniśmy być przygotowani na nadejście drugiej jesiennej fali? Ponadto przyjrzymy się polskim aktywom w powyborczej rzeczywistości. Pomimo tego, że ranga wyborów w Polsce została nadmuchana przez media do bardzo ważnego wydarzenia w kontekście rynków finansowych, zarówno przez te krajowe, jak i przez zagraniczne, to jednak złoty pozostaje niewzruszony na wyniki wyborów. Czy wpływ wyborów na polskie aktywa pojawi się jednak w dłuższym terminie?
Zapraszamy na poranną analizę z Michałem Stajniakiem z analitykiem rynków surowcowych XTB.
Czeka nas drugi lockdown?
- Szykowanie się świata na drugi lockdown,
- Wybory w Polsce,
- Dolar amerykański, który w krótkim terminie wykazuje oznaki niedowartościowania,
- Popyt na ropę naftową,
- Globalny rynek kawy i spore niedowartościowanie.
Ponadto, w związku z bardzo dynamiczną sytuacją spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa na świecie, udostępnione zostaną dodatkowe raporty wideo dotyczące wpływu koronawirusa na globalną gospodarkę, analizę sytuacji na rynku złota oraz ropy naftowej.
O prowadzącym
Michał Stajniak – Analityk Rynków Surowcowych w XTB. Szczególny nacisk kładzie na powiązania pomiędzy zachowaniem cen surowców a walutami gospodarek silnie uzależnionych od eksportów towarów takich jak ropa, rudy żelaza, złoto, czy mleko w proszku. Jest autorem częstych komentarzy zestawiających indeksy cen surowców wraz z parami walutowymi, takimi jak AUDUSD, NZDUSD, USDCAD, USDNOK, czy EURNOK. Reprezentuje XTB w mediach (m.in. TVN24 BIS, Polsat News, TVP Info, Bankier TV, czy Onet TV) oraz jest autorem artykułów w prasie finansowej takiej jak Parkiet, PulsBiznesu oraz Dziennik Gazeta Prawna. Jest praktykiem rynku akcyjnego oraz rynku pochodnego. W swoim podejściu ceni przede wszystkim analizę fundamentalną, ale często posługuje się poziomami Fibonacciego w celu wyznaczenia stref popytu i podaży potrzebnych w strategii Price Action. Absolwent kierunku Metody Ilościowe w Ekonomii i Systemy Informacyjne w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 74% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.