GateToken (GT) – kryptowaluta pozwalająca na cofnięcie transakcji
Wraz z rozwojem technologii blockchain pojawiają się nowatorskie projekty, które słowo „niemożliwe” zamieniają na „u nas można”. Jednym z nich jest łańcuch GateChain i jego użytkowy token GateToken (GT), które pozwalają na anulowanie transakcji. Czy będzie to milowy krok w zakresie zwiększenia bezpieczeństwa kryptowalut? Sprawdzamy.
Kontynuujemy cykl portalu Forex Club, w którym analizujemy i opisujemy największe, najwyżej wyceniane, najciekawsze, najbardziej rozwojowe, zaawansowane, a także najbardziej kontrowersyjne projekty kryptowalutowe na całym świecie. Dziś czas na sieć GateChain i jej token GateToken (GT), które chcą być rewolucją na rynku kryptowalut.
Czym jest GateChain i GateToken
Sieć GateChain to zdecentralizowany ekosystem, który składa się z sieci głównej GateChain, GateChain DEX, GT, portfeli kryptowalutowych i innych dodatków, które pozwalają na skuteczne i bezpieczne przechowywanie, handlowanie i emisję zasobów cyfrowych.
Na co pozwala GateChain:
- Poprzez system można m.in. dokonywać płatności, korzystając z portfela lub aplikacji, wysyłając i odbierając GateTokens GT, a także popularne zasoby on-chain.
- Użytkownicy mogą też wydawać własne tokeny w celu digitalizacji i zarządzania swoimi aktywami.
- Pozwala na współdzielenie konta przez wiele osób, co pozwala dostosowywać zarządzanie nim odpowiednio do potrzeb przedsiębiorstwa czy rodziny.
- Dzięki zaprojektowanemu mechanizmowi rozliczeniowemu, konto może być w 100% bezpieczne – system zabezpiecza je poprzez rozpoznawania nietypowych transakcji.
- Aktywa można stakować i czerpać z tego dochód, dzięki mechanizmowi Proof of Stake.
Jak działa blockchain GateChain
Twórcy projektu przekonują, że jest to dzieło absolutnie nowej generacji, wyprzedzające swoją epokę. GateChain zachęca nigdy wcześniej nie widzianym mechanizmem rozliczeniowym, rozwiązującym trudne problemy kradzieży aktywów i utraty klucza prywatnego.
GateChain oferuje dwa rodzaje kont, umożliwiając użytkownikom płynne poruszanie się w erze cyfrowej bez żadnych obaw o bezpieczeństwo. Zwykłe konta mogą płacić natychmiast, a transakcje są nieodwracalne. Kluczy prywatnych nie można przywrócić, podobnie jak w pozostałych sieciach. Ale konto Vault, będące innowacją GateChain, pozwala już na transakcje odwołalne i przywracanie klucza prywatnego. Łącząc oba typy kont, GateChain zapewnia swoim użytkownikom całkowite bezpieczeństwo.
Konto zwykłe służy do przechowywania części aktywów do codziennego użytku, podczas gdy konto Vault służy do przechowywania większych oszczędności, których nie musimy mieć „pod ręką”. Można na nim ustawić z góry określony okres opóźnienia transferu (np. 2 dni).
Dzięki temu w codziennych płatnościach korzystamy z konta zwykłego, na którym kontrolujemy posiadane środki, a transakcje potwierdzane są od razu i automatycznie. Nawet w przypadku kradzieży klucza prywatnego możemy więc stracić tyle, ile było na tym koncie. Reszta naszych środków jest całkowicie bezpieczna.
Dziedziczenie kryptowalut
Ciekawe rozwiązanie przygotowano dla tych, którzy chcą swoje zasoby przekazać najbliższym – za życia lub po śmierci. Do tej pory klucze prywatne były przywiązane do jednej osoby. Po jej śmierci najczęściej pozostawały zamrożone, bez możliwości korzystania z nich przez spadkobierców. Konta Vault GateChain obsługują udostępnianie cyfrowych zasobów beneficjentowi we wcześniej ustalonym czasie, bez martwienia się o utratę/kradzież kluczy prywatnych.
Można więc nie tylko zapisać kryptowaluty w spadku, ale też wprowadzić funkcję, że zostaną np. udostępnione dziecku w dniu jego 18. urodzin lub po zakończeniu studiów.
Notowania kryptowaluty GateToken (GT)
Kryptowalutą GateToken (GT) można obecnie handlować na pięciu giełdach kryptowalut z całego świata. Na dzień 9 września 2022 roku w obiegu jest 108 263 842 z planowanych 300 000 000 tokenów. Za każdy z nich trzeba zapłacić 4,21 USD, co przekłada się na kapitalizację ponad 456 mln USD. Szczyt notowań miał miejsce 12 maja 2021 roku, kiedy każdy token GT wyceniano na 13,29 USD.