Co z gospodarką w 2021 roku? [Komentarz rynkowy]
Prawdopodobnie na początku tego roku nikt nie przypuszczał, co przyniosą kolejne miesiące. Począwszy od pandemii, czego następstwem były zmiany w polityce gospodarczej oraz związane z nimi reakcje rynku uczyniły ten rok niewątpliwie wyjątkowym. Pojawia się pytanie, co dalej?
Gospodarka w 2021 roku
Za nami kilka tygodni szczepionkowej euforii. To, co zaczęło się jako mała panika, w związku z drugą falą zachorowań i wprowadzeniem surowych restrykcji zwłaszcza w Europie, przerodziło się, niemal momentalnie, w euforię jeszcze mocniejszą niż ta, z początku wiosny. Pytanie, gdzie w tym wszystkim stoi gospodarka?
Zapraszamy na cotygodniowy przegląd rynków z Głównym Ekonomistą XTB dr Przemysławem Kwietniem, na którym dowiesz się:
- Kolejne rekordy na Wall Street pomimo słabszego NFP
- OPEC decyduje się za wzrost produkcji
- Słaby dolar, premiera CyberPunka napędzają wzrosty na GPW
- kolejne rekordy pandemii w USA
- Bardzo mocny eksport Chin, słaby import
- Kalendarz na ten tydzień:
- decyzje Banku Kanady oraz EBC
- Inflacja w USA
Ponadto, w związku z bardzo dynamiczną sytuacją na świecie, udostępnione zostaną dodatkowe raporty wideo dotyczące wpływu koronawirusa na globalną gospodarkę, analizę sytuacji na rynku metali szlachetnych.
O prowadzącym
Dr Przemysław Kwiecień – Główny ekonomista X-Trade Brokers. Doktor nauk ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego i London Metropolitan University (tytuł MSc). Posiadacz prestiżowego certyfikatu CFA. W XTB pracuje od 2007 roku, wcześniej doświadczenie zdobywał między innymi jako doradca Ministra Finansów, Mirosława Gronickiego i ekonomista Banku Millennium. W XTB kieruje Działem Analiz.
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 74% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.