Aktualności
Teraz czytasz
Wall Street bije kolejne rekordy. Tesla powyżej 1000$
0

Wall Street bije kolejne rekordy. Tesla powyżej 1000$

utworzył Daniel Kostecki26 października 2021

5-procentowa inflacja, problemy z dostawami, rosnące koszty, widmo kryzysu energetycznego – wydaje się, że nic nie jest w stanie zniechęcić do zakupu akcji amerykańskich spółek. Wczorajsza sesja na Wall Street przyniosła kolejne rekordy notowań głównych indeksów giełdowych.

Dow Jones i S&P 500 w poniedziałek zamknęły się na rekordowych poziomach podczas regularnej sesji. Pierwszy z wymienionych indeksów pokonał poziom 35 750 pkt, a drugi 4570 pkt.

Teraz Tesla!

Uwagę przykuwała spółka Tesla, której ceny akcji wzrosły o ponad 12 proc., a kapitalizacja rynkowa przekroczyła 1 bilion dolarów. Osobisty majątek Elona Muska, najbogatszego człowieka świata według rankingu Bloomberga, przekroczył 280 mld USD.

Wydaje się, że spółka Elona Muska zyskuje dzięki problemom z dostawą do Europy tradycyjnych samochodów, na co wpływ mają braki podzespołów. M.in. dzięki temu tesla model 3 stała się najlepiej sprzedającym się samochodem w Europie.

Firma Hertz zajmująca się wypożyczaniem samochodów ogłosiła, że zamówi do 2022 r. 100 tys. tesli. Prezes Hertza stwierdził, że samochody elektryczne wchodzą do mainstreamu i będą zajmować coraz większą część rynku.

Kolejne wyniki na Wall Street przed nami

Dziś inwestorzy oczekują na kolejne publikacje wyników dużych spółek notowanych na giełdzie w USA. We wtorek wyniki za III kwartał opublikują: Alphabet, Microsoft, 3M, UPS, Visa, Twitter, Advanced Micro Devices czy Robinhood.

Spośród 117 spółek z indeksu S&P 500, które do tej pory przedstawiły raporty, 84 proc. pobiło prognozy rynkowe – podaje Refinitiv.

Aktualnie wyceny amerykańskich indeksów

Według danych Wall Street Journal popularny wskaźnik cena do zysku dla indeksu Dow Jones Industrial Average wynosi wg stanu na 22 października br. 23,07 przy wartości 26,29 rok temu. Dla indeksu S&P 500 ten sam wskaźnik wyceny na 22 października br. to 30,45 przy wartości rok temu równej 38,25.

Co o tym sądzisz?
Lubię
0%
Interesujące
100%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Daniel Kostecki
Główny Analityk CMC Markets Polska. Prywatnie na rynku kapitałowym od 2007 roku, a na rynku Forex od 2010 r.