Konkursy i promocje
Teraz czytasz
VIII edycja konkursu TMS zakończona. Jak grali najlepsi? [Podsumowanie]
0

VIII edycja konkursu TMS zakończona. Jak grali najlepsi? [Podsumowanie]

utworzył TMS Brokers14 listopada 2021

Dynamika, zacięta rywalizacja i przede wszystkim dobra lekcja inwestowania – taka była VIII edycja mobilnego konkursu edukacyjnego TMS Brokers. Kolejna odsłona rozgrywki dobiegła końca.

Uczestnicy rywalizowali ze sobą na kontach demonstracyjnych na platformie TMS Brokers. Łącznie konkurs trwał 3 tygodnie i był podzielony na trzy jednotygodniowe rundy. Do dyspozycji mieli wirtualne 10 000 euro, a celem było wygenerowanie jak najwyższej stopy zwrotu. Co tydzień najlepszy uczestnik miał szansę zdobyć realną nagrodę pieniężną – tysiąc złotych. Konkurs miał charakter edukacyjny.

Tak grało podium

Zwycięzcą 8. edycji konkursu edukacyjnego został użytkownik o nicku Myklm23, zdobywając 91 punktów. To do niego powędruje nagroda 10 000 złotych. Laureat pierwszego miejsca wykonał łącznie 68 transakcji. Najlepiej poradził sobie w drugim tygodniu konkursu, osiągając stopę zwrotu 208,5 proc.

Na drugim miejscu znalazł się użytkownik Taktyk z liczbą 86 punktów. Uczestnik wykonał aż 243 transakcje, najwięcej zysków osiągając w ostatnim tygodniu rozgrywki (209,4 proc. stopy zwrotu).

Trzecie miejsce zajął uczestnik o nicku Tygrys36, zdobywając 75 punktów po zawarciu 115 transakcji. On również za swój najlepszy tydzień może uznać ostatni etap rozgrywki, który przyniósł mu stopę zwrotu 150,36 proc.

Nagrody pieniężne za drugie i trzecie miejsce wynoszą odpowiednio 2000 i 1000 złotych.

Topowa trójka inwestowała głównie w Natgas. Zwycięzca dokonał aż 65 z 68 transakcji na tym instrumencie. Laureat trzeciego miejsca równie chętnie inwestował w złoto. Co ciekawe, użytkownicy z pierwszego i drugiego miejsca w pierwszym tygodniu osiągnęli ujemną stopę zwrotu. Trudno o lepszy przykład zmiennej i nieprzewidywalnej gry na giełdzie.

Przebieg rozgrywki

Użytkownicy mieli za zadanie jak najumiejętniej pomnożyć swój kapitał wirtualnych 10 000 euro. Co tydzień najlepszy uczestnik miał szansę zdobyć realną nagrodę pieniężną – tysiąc złotych. Konkursowicze najchętniej grali w poniedziałki, zwykle w godzinach popołudniowych – między 15 a 17.

Oprócz wspomnianego gazu ziemnego i złota, popularnymi instrumentami były DE30 (DAX) oraz ropa WTI. Dużo zysków zapewniła użytkownikom inwestycja w bijącą rekordy Teslę. Szansę na wysoką stopę zwrotu dawały także transakcje na srebrze.

Zwycięzcom gratulujemy!

Co o tym sądzisz?
Lubię
0%
Interesujące
100%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
TMS Brokers