Social Trading
Teraz czytasz
Test platformy eToro – podsumowanie wyników po 20 tygodniach [ZAKOŃCZONY]
2

Test platformy eToro – podsumowanie wyników po 20 tygodniach [ZAKOŃCZONY]

utworzył Dawid Burda7 października 2020

Nasz test platformy eToro dobiegł końca. Przypomnijmy, że rozpoczęliśmy inwestycję z saldem początkowym w wysokości 100 000 USD na koncie demonstracyjnym. Test podzielony został na dwie części. Przez pierwsze 10 tygodni prezentowaliśmy systematycznie nasze wyniki, spostrzeżenia oraz zmiany jakich dokonywaliśmy w naszym portfelu inwestycyjnym. Ze względu na znikome zyski stale podnosiliśmy poziom ryzyka wśród nowych dostawców sygnałów. Pomimo tego, że dotarliśmy do maksymalnego pułapu, to rezultaty nadal były poniżej naszych oczekiwań.

Pierwszą część testu zakończyliśmy z niewielkim zyskiem w wysokości +2970,49 USD, co dało stopę zwrotu na poziomie +2,9%. Jak prezentuje się nasze saldo po 20 tygodniach i kto okazał się najlepszym inwestorem? O tym wszystkim w podsumowaniu poniżej.


Sprawdź: Recenzja eToro – Platforma Social Tradingowa


Wyniki z eToro po 20 tygodniach

Przed lekturą ostatecznego podsumowania warto zajrzeć do wcześniejszego artykułu, który opisywał nasze zmagania po 10 tygodniach inwestowania na platformie eToro – CZYTAJ.

W czasie testu część inwestorów lokowała swoje środki w akcje. Wśród wybranych spółek były:

Po 20 tygodniach nasze wyniki prezentują się następująco:

  • Strata w wysokości -5440,90 USD,
  • Stopa zwrotu z funduszu GainersQtr 4,01%,
  • Najlepszy wynik pojedynczego dostawcy sygnałów – AndreiJT+4144,64 USD,
  • Najgorszy wynik pojedynczego dostawcy sygnałów – Alexfrombz-6477,02 USD.

etoro test podsumowanie

W pierwszej części testu zwracaliśmy uwagę na dobre wyniki dwóch inwestorów. Mowa tutaj o AdnreiJT oraz DirtyBob. Ten pierwszy wyraźnie utrzymał stopę zwrotu powyżej 20%. Drugi aspirował do podobnych rezultatów, ale wypadł znacznie gorzej. Głównym powodem było zbyt długie przetrzymywanie pozycji długich na kryptowalutach.

RYS2 etoro social trading

Mamy zatem zdecydowanego lidera tego testu i jest nim inwestor AndreiJT. Oceniając całokształt – trading w jego wykonaniu jest godny polecenia. Pozostali dostawcy nie odegrali ważnej roli w naszym portfelu i w większości generowali straty. Wart uwagi jest także wybrany przez nas fundusz – GainersQtr – który notował stabilny wzrost kapitału od samego początku testu. Nie zauważyliśmy niczego niepokojącego w samym instrumencie.

78% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Podsumowanie

Od samego początku testu zaangażowaliśmy 95 % środków z początkowego depozytu, który wynosił aż 100 000 USD. Przy tak pokaźnym saldzie spodziewaliśmy się znacznie lepszych wyników. Mało tego, cały test po 20 tygodniach kończymy na minusie. Po wielu zmianach udało nam się znaleźć tylko jednego inwestora, który pokazał, że jego metodologia w tradingu po prostu działa. Na pewno nie jest on sam w całym spektrum dostawców, które oferuje eToro, ale znalezienie kolejnych może okazać się czasochłonne i bardzo kosztowne. Dobrą alternatywą dla dostawców sygnałów są fundusze, tworzące gotowe portfolia inwestycyjne. To napewno nie przepis na wysokie stopy zwrotu, ale ciekawy sposób na dywersyfikację całości przychodów.

Kilka wskazówek na zakończenie:

  1. Nie należy nastawiać się na osiąganie zysków rodem z reklam.
  2. Nie polecamy wpłacać wszystkich (ani przeważającej części) swoich środków, bez dokładnego prześwietlenia strategii danego dostawcy.
  3. Monitorujmy stan naszego konta i reagujmy w przypadku słabych wyników danych dostawców. Nie przywiązujmy się do nich, nie pokładajmy w nich nadmiernych nadziei.
  4. W niektórych przypadkach polecamy manualnie zamykać pozycje i zrealizować wypłatę, aby zaksięgować wypracowane wcześniej zyski.
  5. Polecamy sprawdzić wielu dostawców na koncie wirtualnym. Ograniczymy w ten sposób ryzyko potknięcia już na samym starcie.

78% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


eToro to platforma z wieloma aktywami, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje i kryptoaktywa, jak i handel kontraktami CFD.

Należy pamiętać, że kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś zastanowić się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie wskazują na przyszłe wyniki. Przedstawiona historia handlowa jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie wystarczyć jako podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej.

Kopiowanie transakcji to usługa zarządzania portfelem świadczona przez eToro (Europe) Ltd., która jest autoryzowana i regulowana przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd.

Inwestowanie w kryptoaktywa jest wysoce niestabilne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumenta. Może obowiązywać podatek od zysków.

eToro USA LLC nie oferuje kontraktów CFD i nie składa żadnych oświadczeń ani nie ponosi odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści tej publikacji, która została przygotowana przez naszego partnera z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji o eToro, które nie są specyficzne dla podmiotów.

Co o tym sądzisz?
Lubię
0%
Interesujące
100%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Dawid Burda
Aktywny trader na rynku Forex od 2017 roku, specjalizuje się w rynku walutowym oraz surowcowym. Uznaje za wysoko skuteczną analizę techniczną w połączeniu z prostymi narzędziami inwestycyjnymi. Prywatnie miłośnik aktywnego spędzania wolnego czasu.