Social Trading
Teraz czytasz
Test platformy eToro – z małym zyskiem na koniec. #Tydzień 10
0

Test platformy eToro – z małym zyskiem na koniec. #Tydzień 10

utworzył Dawid Burda24 sierpnia 2020

Po 10 tygodniach zakończyliśmy nasz test platformy tradingowej eToro w harmonogramie podsumowań cotygodniowych – projekt będzie trwał jednak dalej, o czym później. Nadszedł czas na “rachunek sumienia”, który obejmie zarówno osiągnięte wyniki, jak i wady i zalety platformy jakie “odkryliśmy” w czasie testów. Zapraszamy do lektury.


Sprawdź: Recenzja eToro – Platforma Social Tradingowa


Skład naszego portfela eToro

Ostatni tydzień nie wypadł tak dobrze jak dwa poprzednie i na samym finiszu część zysków wyparowała. Nasz profit netto jest symboliczny, tak jak i wysokość zaksięgowanych środków. Inwestor AdnreiJT uzyskał najlepsze rezultaty jak do tej pory i jest blisko +20% zysku. Drugi z kolei jest DirtyBob, który także bliski był podobnych rezultatów, ale ostatecznie zaliczył potknięcie i wypadł wyraźnie gorzej.

RYS1 etoro podsumowanie testu

W czasie testu część inwestorów lokowała swoje środki w akcje. Wśród wybranych spółek były:

 • Alibaba
 • Twitter
 • Facebook
 • Microsoft
 • VISA
 • Coca Cola
 • Intel
 • Euronet
 • Apple
 • PayPal
 • Netlfix
 • Master Card

Stan konta po 10 tygodniach:

 • Stopa zwrotu z funduszu GainersQtr 3,65% (wzrost o 0,43% względem ub. tygodnia),
 • Aktywne pozostały 322 pozycje,
 • Nasz wynik to +2970,49 USD, co daje stopę zwrotu na poziomie +2,9%.

Podsumowanie

Przypomnijmy, że nasze saldo początkowe wynosiło aż 100 000 USD i przy zaangażowaniu ponad 95% tych środków mogliśmy się spodziewać znacznie lepszego rezultatu. Przez 10 tygodni nie było nawet przebłysku w postaci wysokiego zysku proporcjonalnego do tak wysokiego depozytu i stopnia zaangażowania. Po części to wynik naszej początkowo mocno konserwatywnej strategii doboru dostawców sygnałów. Z drugiej strony – wakacje to okres zmniejszonej zmienności i aktywności traderów. Ale po takim czasie bez obaw ujawniły się wyraźne wady i zalety samej platformy eToro.

Zalety

 • Nie jest to czasochłonne zajęcie. Nasza rola ogranicza się jedynie do obsługi platformy (która jest prosta i przejrzysta), wyboru inwestorów według ustalonych kryteriów oraz dokonywaniu ich zmian. Te są kluczowym elementem, gdyż w przypadku słabych wyników najlepiej jak najwcześniej zamienić dostawców sygnałów i zmienić alokację środków.
 • eToro skupia szerokie spektrum inwestorów oraz daje możliwość ich wyboru według kraju, rynku, zysku oraz okresu, w którym dany inwestor realizował swoje inwestycje. To zróżnicowanie jest pomocne przy dywersyfikacji portfela.
 • Podobnie jak w przypadku ZuluTrade, może to być dodatkowy element naszego portfela inwestycyjnego.
 • Dostępna opcja manualnego zamknięcia zleceń przyda się, gdy nasz zysk jest na przyzwoitym poziomie i chcemy zrealizować wypłatę. W każdym momencie możemy wrócić do kopiowania zagrań danego inwestora.
 • Mamy dostęp do funduszy, które posiadają zdywersyfikowaną i z góry ustaloną strukturę. Jest to dobry wybór w celu osiągania stabilnego przychodu o stosunkowo niskim poziomie ryzyka w dłuższym terminie. Testowany przez GainersQtr nas uzyskał 3,65% zysku i przez 10 tygodni nie zaobserwowaliśmy tutaj niczego niepokojącego.

Wady

 • Słabe wyniki inwestorów pomimo dużego depozytu. Stopa zwrotu jest nieproporcjonalna w stosunku do zaangażowanych środków.
 • Pomimo znacznego podniesienia stopnia ryzyka nie uzyskaliśmy pożądanego efektu. Zauważyliśmy znikomą różnicę pomiędzy inwestorami z ryzykiem na poziomie 5 a a 9 (w 10-punktowej skali eToro).
 • Głównym czynnikiem, który poprawiał nasze wyniki była bardzo duża (przez pewien okres) zmienność na niektórych rynkach (głównie kryptowalut), co sugeruje, że w normalnych warunkach handlowych i bez. zaangażowania się w trading na tokenach inwestorzy mogliby się rozczarować osiągniętymi wynikami.

Nasz test potrwa przez kolejne 10 tygodni, tak samo jak w przypadku ZuluTrade, jednak już bez cotygodniowych podsumowań. Ostateczne wyniki naszej przygody z eToro opublikujemy 2 października.

67% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


eToro to platforma z wieloma aktywami, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje i kryptowaluty, jak i handel kontraktami CFD.

Należy pamiętać, że kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 67% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Wyniki historyczne nie wskazują na przyszłe wyniki.

Kryptoaktywa to niestabilne instrumenty, które mogą ulegać znacznym wahaniom w bardzo krótkim czasie i dlatego nie są odpowiednie dla wszystkich inwestorów. Poza kontraktami CFD handel kryptowalutami jest nieuregulowany i dlatego nie jest nadzorowany przez żadne ramy regulacyjne UE.

eToro USA LLC nie oferuje kontraktów CFD i nie składa żadnych oświadczeń i nie przyjmuje żadnej odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści niniejszej publikacji, która została przygotowana przez naszego partnera z wykorzystaniem publicznie dostępnych, niezwiązanych z konkretnymi podmiotami informacji o eToro.

Co o tym sądzisz?
Lubię
0%
Interesujące
100%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
blank
Dawid Burda
Aktywny trader na rynku Forex od 2017 roku, specjalizuje się w rynku walutowym oraz surowcowym. Uznaje za wysoko skuteczną analizę techniczną w połączeniu z prostymi narzędziami inwestycyjnymi. Prywatnie miłośnik aktywnego spędzania wolnego czasu.