Aktualności
Teraz czytasz
Sezon wyników daje nadzieję na wzrosty na Wall Street
0

Sezon wyników daje nadzieję na wzrosty na Wall Street

utworzył Marcin Kiepas18 października 2022

W III kwartale br. bank Goldman Sachs wypracował 8,25 dolarów zysku na jedną akcję i miał 11,98 mld dolarów przychodów. To wprawdzie wyniki gorsze od tych sprzed roku, ale jednak okazały się one lepsze od rynkowych prognoz. Konsensus analityków mówił o 7,75 dolarów zysku na jedną akcję i przychodach na poziomie 11,42 mld dolarów. 

Lepsze od oczekiwań wyniki zostały dostrzeżone przez inwestorów. We wtorek w handlu przedsesyjnym akcje Goldman Sachs podrożały o 3,76 proc., po tym jak na poniedziałkowej sesji na Wall Street podrożały one o 2,24 proc. do 306,71 dolarów.

Wzrosty na Wall Street

Wczoraj równie optymistycznie zostały przyjęte wyniki za III kwartał banków: Bank of America i Bank of New York Mellon. Kurs akcji tego pierwszego na poniedziałkowej sesji podskoczył o 6,06 proc., a drugiego o 5,08 proc., stając się jednym z impulsów do wzrostów na Wall Street. 

Poniedziałkowa sesja w Nowym Jorku zakończyła się zwyżką indeksu DJIA o 1,86 proc., S&P500 o 2,65 proc., a Nasdaq Composite o 3,43 proc. Przede wszystkim jednak znacznie poprawiła ona nastroje na amerykańskim rynku akcji, dając jednocześnie nadzieję na to, druga połowa października upłynie pod znakiem wzrostów, do których przyczyni się nie tylko rozkręcający się sezon wyników, ale również malejący strach przed podwyżkami stóp procentowych (rynek dalej wycenia podwyżkę stóp przez Fed o 75 pb na posiedzeniu w listopadzie).

Ten optymizm co do stojącej pod znakiem wzrostów końcówki października na Wall Street można również dostrzec na wykresie dziennym US500.

US500 Daily_18102022

Wykres dzienny US500 (CFD na S&P 500). Źródło: Tickmill

Czwartkowy gwałtowny zwrot z poziomu dołka z przełomu września i października, który jednocześnie oznaczał drugą nieudaną próbę zepchnięcia wykresu US500 poniżej dołka z czerwca br., oznacza zmianę układu sił. Wstępnie potwierdza to poprawa sytuacji na wskaźnikach. Teraz konieczne jest tylko potwierdzenie tych popytowych zmian na wykresie przez wybicie powyżej oporu na 3807,06 pkt., co będzie jednoznaczne z utworzeniem formacji podwójnego dnia i zapowiedzią wzrostów nawet w okolice 4000 pkt.

Co o tym sądzisz?
Lubię
33%
Interesujące
67%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Marcin Kiepas
Analityk Tickmill UK. Analityk rynków finansowych z 20-letnim doświadczeniem, publikujący w polskich mediach finansowych. Specjalizuje się w rynku walutowym, polskim rynku akcji oraz danych makroekonomicznych. W swoich analizach łączy analizę techniczną i fundamentalną. Szuka średnioterminowych trendów, badając wpływ na rynki finansowe danych makroekonomicznych, banków centralnych i wydarzeń geopolitycznych.