Aktualności
Teraz czytasz
Linie Emirates uruchamiają platformy Metaverse i NFT
0

Linie Emirates uruchamiają platformy Metaverse i NFT

utworzył Simon Peters19 kwietnia 2022

Zarówno bitcoin, jak i ethereum walczą w tej chwili po znacznym osłabieniu w zeszłym tygodniu. Bitcoin odnotował huśtawkę cenową w zeszłym tygodniu, osiągając w czwartek poziom ponad 41 000 dolarów, zanim spadł poniżej 38 500 dolarów na platformie eToro w poniedziałek. W tej chwili powrócił nieco powyżej poziomu 40 000 dolarów. Ethereum również odnotował wzrost w czwartek, do poziomu powyżej 3100 dolarów, zanim błyskawiczny krach zbliżył go do 2900 dolarów. Dziś jednak odbił się do poziomu nieco powyżej 3000 dolarów.

Wahające się ceny obu kryptoaktywów ilustrują obecnie trudny rynek dla inwestorów krypto, którzy obserwują, jak aktywa ryzyka są nękane przez bieżące wydarzenia – coś, co tradycyjnie nie stanowiło takiego problemu.

Ale kaskada wydarzeń po pandemii, w tym rosnące ceny i stopy procentowe, problemy geopolityczne i inne problemy na całym świecie, skłaniają inwestorów ku „prawdziwym” aktywom, takim jak surowce, w tym złoto i inne.

Kryptowaluty muszą ciężko pracować w tym środowisku, ale na razie wydaje się, że trzymają się mocno. Rynek będzie obserwować, czy oczekiwania dotyczące cen i stawek zaczną słabnąć, a także oczekiwać uwolnienia od napięć w Europie Wschodniej. To pierwsze wydaje się w tej chwili możliwe, ale drugie jeszcze bardzo odległe.

Fundacja Ethereum posiada 19 proc. aktywów niekryptograficznych

Fundacja Ethereum, która zarządza finansowaniem rozwoju blockchain Ethereum, ogłosiła swoje najnowsze pakiety, które obecnie obejmują 19 proc. aktywów niekryptograficznych.

Obecnie posiada około 302 miliony dolarów w aktywach i inwestycjach innych niż kryptowaluty, które, jak twierdzi, pomagają zapewnić większy margines bezpieczeństwa przed spadkami na rynku kryptowalut. Jeśli chodzi o zasoby kryptowalut, ponad 99 proc. znajduje się w Ethereum.

Chociaż warto zauważyć, że jedna z najważniejszych organizacji w rozwoju drugiego co do wielkości blockchaina na świecie posiada duże ilości aktywów niekryptograficznych, nie jest to wielkim zaskoczeniem. Fundacja nie ujawniła, czym są te aktywa niekryptograficzne, ale prawdopodobnie będzie to waluta fiducjarna.

Rzeczywistość jest taka, jak normalni użytkownicy i inwestorzy, nawet główne fundacje kryptograficzne, nadal muszą być w stanie podłączyć się zarówno do tradycyjnej, jak i kryptograficznej infrastruktury finansowej, co sprawia, że ​​łączenie portfela jest niezbędne. Pokazuje również dobre zarządzanie ryzykiem poprzez dywersyfikację bazy aktywów – coś, o czym wszyscy inwestorzy muszą pamiętać w przypadku każdej głównej klasy aktywów.

Biorąc pod uwagę opóźnione połączenie i rynki wyglądające na miękkie, decyzja o utrzymywaniu części różnych aktywów wydaje się rozsądna. Ethereum jest na ścieżce do nowej ery, ale bez wątpienia na tej drodze będą wyboje. Dywersyfikacja w tym kontekście ma po prostu sens.

Linie Emirates uruchamiają platformy Metaverse i NFT

Główne linie lotnicze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Emirates, poinformowały, że planują wprowadzić rozwiązania NFT i Metaverse dla swoich pracowników i klientów.

Podobnie jak w przypadku wielu z już ogłoszonych projektów Metaverse i NFT, szczegóły dotyczące tego, co Emirates zamierzają zrobić z własną ofertą, są nieznane. Jednak będąc linią lotniczą można sobie wyobrazić, że NFT mogą być wykorzystywane jako część programu lojalnościowego, podczas gdy doświadczenia Metaverse byłyby dobrym sposobem na urozmaicenie czasu na pokładzie lotu do Dubaju.

Nieustanny strumień dużych firm ogłaszających takie projekty pokazuje nam, że technologia stale się rozwija. Rynek NFT ucierpiał z powodu znacznej słabości w ciągu ostatnich kilku miesięcy, ale w rzeczywistości jesteśmy w fazie rozwoju, w której początkowy szum ucichł, a firmy są zajęte pracą nad wytwarzaniem namacalnych produktów.

Jeśli chodzi o metaverse, jesteśmy w podobnej sytuacji, w której wiele projektów jest zajętych rozwijaniem swojej oferty, ale scena jest nieco stonowana. Z danych platformy eToro wiemy jednak, że inwestorzy są bardzo zainteresowani tokenami związanymi z rozwojem metaverse, w tym kryptoaktywami, takimi jak MANA, SAND czy ENJ.

Zapłać za kino w dogecoin

Kinomaniacy mogą teraz płacić za bilety w kinach AMC monetami dogecoin lub shiba inu. Firma ogłosiła w listopadzie ubiegłego roku, że szuka sposobów na akceptację kryptowalut jako płatności, co teraz stało się rzeczywistością dzięki swojej aplikacji, korzystając z Bitpay podczas dokonywania płatności.

To ekscytujący rozwój dla obu tokenów, które miały różne poziomy w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Chociaż jest mało prawdopodobne, aby ten rozwój zmienił sytuację w znaczący sposób, odzwierciedla on rosnącą integrację kryptowalut z główną infrastrukturą finansową.

Właściciele kryptoaktywów zyskują dostęp do coraz większej liczby narzędzi i usług każdego dnia, a to ostatecznie zmierza tylko w jednym kierunku. Jest mało prawdopodobne, aby AMC odniosło wiele korzyści z napływu kryptowalut, co wyróżnia się jako chwyt reklamowy, ale AMC to tylko jedna firma w oceanie możliwości.

Im więcej akceptacji tokenów, takich jak dogecoin i shiba inu, tym bardziej odejdzie się od waluty fiducjarnej, co ostatecznie będzie pozytywne dla kryptowalut.

Co o tym sądzisz?
Lubię
50%
Interesujące
50%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Simon Peters
Analityk eToro. Absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Brunel w Londynie. Posiada certyfikat CFA UK Level 4 w zakresie zarządzania inwestycjami.