Aktualności
Teraz czytasz
Goldman Sachs i Barclays kupują projekt krypto za 500 mln USD
0

Goldman Sachs i Barclays kupują projekt krypto za 500 mln USD

utworzył Simon Peters16 maja 2022

Wydaje się, że szybki spadek kryptowalut w ciągu ostatnich dwóch tygodni na razie się zatrzymał. Bitcoin odnotował dużą wyprzedaż w zeszłym tygodniu, zaczynając od poziomu powyżej 33 800 dolarów, zanim w czwartek osiągnął poziom 26 350 dolarów na platformie eToro. Moneta odzyskała jednak nieco w ciągu weekendu i obecnie kosztuje od 29 000 do 30 000 dolarów. Wartość Ethereum również spadła z około 2500 do poniżej 1800 dolarów, po czym odbiła się i teraz kształtuje się na poziomie około 2000 dolarów.

Tygodniowy limit spadków wielu opisywało jako początek „krypto zimy”, ale teraz gdy ta spirala została zatrzymana, inwestorzy będą chcieli sprawdzić, czy tokeny mogą utrzymać swoje poziomy cen przynajmniej przez kilka następnych dni. Ostatnim okresem, gdy rynek zmagał się z takimi przeciwnościami, był 2018 rok. Ale struktura rynku jest dziś zupełnie inna niż cztery lata temu. Inwestorzy instytucjonalni stanowią obecnie znacznie większą część rynku, co już wywarło zauważalny wpływ nie tylko na ceny, ale także na sposób poruszania się rynku. Inwestorzy będą teraz zastanawiać się, w jaki sposób ci gracze pomogą wesprzeć kolejne poziomy. Wraz z zawieraniem umów z głównymi globalnymi instytucjami finansowymi (patrz poniżej historie Goldman/Barclays i Emirates), sektor nadal może bulgotać pomimo trudności związanych z wycenami.

Goldman Sachs i Barclays kupują projekt krypto

Goldman Sachs i Barclays właśnie zawarli umowę na zainwestowanie 500 milionów dolarów w Elwood Technologies – instytucjonalną platformę inwestycyjną w kryptowaluty.

Firma założona przez miliardera Alana Howarda koncentruje się na dostarczaniu kryptowalutowych rozwiązań inwestycyjnych inwestorom instytucjonalnym i pojawia się pomimo powszechnych problemów rynkowych w ostatnich miesiącach. Ten ruch jest interesującym momentem na rynku, dotkniętych zamieszaniem w cenach kryptowalut. Główni inicjatorzy, tacy jak Goldman i Barclays, wyraźnie patrzą na rosnące znaczenie instytucjonalnego inwestowania w kryptowaluty i rosnący trend, który zmienił charakter rynku kryptowalut w ciągu ostatnich dwóch lat. Inwestorzy indywidualni nie są już osamotnieni w dostrzeganiu wartości sektora, a w tle wciąż budowane są długoterminowe plany inwestorów.

Elon Musk znowu mówi o dogecoin

Elon Musk ponownie wypowiedział się na temat Dogecoin. Miliarder skomentował tweeta współzałożyciela Dogecoina, mówiąc, że wierzy, iż nadal może on funkcjonować jako waluta. Komentarz pojawia się pomimo poważnych przeciwności dla tokena, którego wartość spadła o 66 proc. w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Token osiągnął wartość zaledwie 0,07999 dolarów, ale odbił się po komentarzach Muska, aby oscylować teraz wokół poziomu 0,08639 dolarów, co oznacza odbicie w wysokości 8 proc. Chociaż potrzeba więcej niż Elon Musk aby przestawienie Dogecoin z obecnej pozycji na opłacalną walutę cyfrową było możliwe, proces trwa a jego firma zaczyna akceptować kryptoaktywa dla niektórych produktów pamiątkowych. Musk zasugerował również, że Twitter może akceptować płatności w dogecoinach, a także będzie pracować nad zwalczaniem oszustw krypto i innych problemów na platformie Twittera, co może być dobrodziejstwem dla sektora.

Emirates zaczną akceptować krypto

Linie lotnicze Emirates z Bliskiego Wschodu zapowiedziały, że zaczną akceptować bitcoin jako płatność za loty, ponieważ przejdą na blockchain, NFT i metaverse. Jest to obecnie największa tego typu linia lotnicza na świecie, która zdecydowała się na akceptację bitcoinów. Linia lotnicza znajduje się w czołówce rozwoju kryptowalut w branży lotniczej i ma niezwykle postępowe i innowacyjne podejście do włączenia tej technologii do swojej działalności. Firma powiedziała, że ​​wkrótce rozpocznie intensywną rekrutację, aby przyciągnąć talenty krypto do wsparcia w rozwoju swoich projektów. Bitcoin będzie na razie funkcjonować jako usługa płatnicza dla firmy – podobnie jak płacenie za pomocą PayPal lub innej usługi płatności online. Po wpłacie firma przekonwertuje bitcoin z powrotem na walutę fiducjarną. Chociaż nie wspiera ogólnej ceny krypto, pomoże we wspieraniu aktywności na blockchainie bitcoin i promuje użycie go jako metody płatności, rozwijającego się obszaru dla bitcoina, o którym często zapomina się w dyskusjach koncentrujących się na cenie.

Co o tym sądzisz?
Lubię
25%
Interesujące
75%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Simon Peters
Analityk eToro. Absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Brunel w Londynie. Posiada certyfikat CFA UK Level 4 w zakresie zarządzania inwestycjami.