Aktualności
Teraz czytasz
Do wydobycia zostały ostatnie dwa miliony Bitcoinów (BTC)
0

Do wydobycia zostały ostatnie dwa miliony Bitcoinów (BTC)

utworzył Simon Peters4 kwietnia 2022

Bitcoin odnotował w zeszłym tygodniu odbicie cen, ale te ostatnie wzrosty ustały. Kryptowaluty rozpoczęła tydzień handlu poniżej 47 000 dolarów, osiągając w poniedziałek najwyższy poziom 47 635 dolarów na eToro. Jednak jego wyniki ucierpiały przez resztę tygodnia, spadając w piątek poniżej 44 000 dolarów. Jednak w weekend nieco się odbił i obecnie kosztuje około 45 800 dolarów.

Ethereum w międzyczasie kontynuował stabilne wzrosty w ciągu tygodnia, pomimo ogromnego odwrotu w piątek. Kryptowaluta rozpoczęła tydzień handlu około 3250 dolarów, wzrastając do 3370 dolarów w czwartek. Jednak w piątek token uległ znacznemu spadkowi, kształtując się zaledwie na poziomie 3192 dolarów. Jednak w weekend szybko odrobił straty i obecnie notuje się znacznie powyżej 3450 dolarów.

Wydaje się, że rynki kryptowalut w ostatnim miesiącu podążały podobną drogą co akcje, które zostały dotknięte przez napięcia geopolityczne i rosnące stopy procentowe. Odbicie z ostatniego miesiąca jest zachęcające, ale tokeny nadal działają w dość ograniczonym zakresie, szukając bardziej pozytywnych wskaźników, aby umocnić cenę.

Inwestorzy będą cieszyć się z bieżących wiadomości, że operatorzy stablecoinów, tacy jak Terra, nadal kupują duże wolumeny tokenów, ale poza tym rynek nadal znajduje się w okresie niepewności, w obliczu wydarzeń na świecie.

Wydobyto 19-milionowy bitcoin

W Prima Aprilis powstał 19-milionowy bitcoin, a wraz z nim rozpoczęło się odliczanie do wydobycia ostatnich dwóch milionów tokenów. Chociaż jest to ważny kamień milowy, niewiele wskazuje na to, że będzie to mieć potężny wpływ na rynek. Wydobywanie bitcoinów jest zaprojektowane tak, że im więcej jest tworzonych, tym trudniej jest tworzyć więcej. To, że zbliżamy się do ostatnich milionów pozostałych, oznacza, że ​​proces będzie wolniejszy niż w ciągu ostatniej dekady w przypadku wzrostu tokena. Jednak prawdziwa zmiana systemowa ma miejsce, gdy sieć przechodzi tak zwany „halving”. Wtedy proces wydobycia staje się zasadniczo dwa razy trudniejszy lub w połowie satysfakcjonujący. Kolejny halving bitcoinów ma się odbyć w 2024 roku. Czy to ostatecznie wpłynie na cenę bitcoina, czas pokaże. Kryptowaluta została zaprojektowana tak, aby była z natury deflacyjna, z niedoborem i trudnymi procesami tworzenia nowych tokenów.

Założyciel Ethereum chwali „maksymalizm” bitcoina

Założyciel Ethereum, Vitalik Buterin, opublikował w piątek esej, w którym chwalił pozytywne aspekty tak zwanego „maksymalizmu bitcoinów”, ale czas publikacji postu, który miał miejsce w Prima Aprilis, sprawił, że obserwatorzy zaczęli kwestionować jego prawdziwość.

Post szczegółowo opisuje etos maksymalizmu bitcoinów – który zasadniczo obala opłacalność innych kryptowalut i opiera się zmianom bitcoina. Stworzony przez Buterina Ethereum jest zazwyczaj największym celem bitcoinów „maksymów”. Czas opublikowania wpisu sprawił, że obserwatorzy zaczęli kwestionować jego wiarygodność, ponieważ został opublikowany 1 kwietnia. Wydaje się jednak, że tekst poważnie przygląda się niektórym problemom, z jakimi boryka się dziś kryptowaluta, w tym złym bohaterom i negatywnym skojarzeniom, jednocześnie broniąc maksymalizmu bitcoina jako ruchu, który obejmuje zarówno bogatych, jak i biednych. Ostatecznie Buterin opowiada się za tym, aby bitcoin pozostał zasadniczo „po prostu pieniądzem”, zamiast proponować zmianę jego przypadków użycia. Ostatecznie jest on promowany jako alternatywna globalna waluta cyfrowa.

WWE uruchomi NFT

WWE podpisało umowę z Fanatics, platformą sportową, na uruchomienie transakcji NFT z kartami handlowymi na platformie Candy Digital. Wygląda jednak na to, że karty nie będą dostępne w najbliższym czasie.

Organizacja zapaśnicza ma już licencję na karty kolekcjonerskie, które nie wygasną przez kilka lat ale przez problemy z prawami autorskimi karty nie zostaną udostępnione fanom w najbliższej przyszłości.

W ubiegłym roku pojawiło się wiele strojów sportowych, od drużyn piłkarskich w Europie po gwiazdy amerykańskiej NFL i franczyzy. Umowa WWE obejmie również licencjonowane towary i inne inicjatywy e-commerce.

Candy Digital nie jest dobrze znaną platformą NFT, ale zarówno Fanatics, jak i WWE mają znaczącą obecność marki w tej przestrzeni, co może pomóc jej w dalszym wzroście do pozycji konkurenta na rynku, który doświadczył wzrostu operatorów w ciągu ostatnich 12 miesięcy.

Co o tym sądzisz?
Lubię
50%
Interesujące
50%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Simon Peters
Analityk eToro. Absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Brunel w Londynie. Posiada certyfikat CFA UK Level 4 w zakresie zarządzania inwestycjami.