Aktualności
Teraz czytasz
Wyniki spółek kluczowe dla Wall Street
0

Wyniki spółek kluczowe dla Wall Street

utworzył Marcin Kiepas20 stycznia 2021

Sezon publikacji wyników kwartalnych przez spółki z Wall Street rozkręca się, powoli stając się pierwszoplanowym wydarzeniem dla amerykańskiego rynku akcji i spychając na drugi plan wszystkie inne.

Koniec Trumpa, początek Bidena

Wydarzeniem środy będzie zaprzysiężenie Joe Bidena na prezydenta USA. To jednak na pewien czas powinno zakończyć etap wpływu polityki (zmiana władzy, pakiet wsparcia ogłoszony przez Bidena) na zachowanie Wall Street. Tym samym na pierwszym planie znajdzie się sezon publikacji wyników przez amerykańskie spółki, który wystartował w ostatni piątek. Przyćmi on inne tematy, jak publikowane w dalszej części tygodnia dane makro z USA (m.in. indeks Fed z Filadelfii, indeksy PMI, sprzedaż domów na rynku wtórnym), czy rozwój pandemii koronawirusa.


O Autorze

marcin kiepasMarcin Kiepas – analityk rynków finansowych w Tickmill Group, posiadający ponad 20-letnie doświadczenie. Publikuje w polskich mediach finansowych. Specjalizuje się w rynku walutowym, polskim rynku akcji oraz danych makroekonomicznych. W swoich analizach łączy analizę techniczną i fundamentalną. Szuka średnioterminowych trendów, badając wpływ na rynki finansowe danych makroekonomicznych, banków centralnych i wydarzeń geopolitycznych.


Wczoraj indeksy na Wall Street wzrosły pomimo, że spółki chwalące się raportami pospadały. I tak akcje Bank of America potaniały o 0,73 proc. w reakcji na nieco gorsze od oczekiwań wyniki za IV kwartał 2020 roku. Kurs Goldman Sachs spadł o 2,26 proc. W tym przypadku lepsze od oczekiwań wyniki zostały wykorzystane do realizacji zysków, po tym jak tylko od początku roku jego akcje podrożały o 16,75 proc. i były w ostatni czwartek rekordowo drogie. Halliburton po publikacji wyników potaniał natomiast o 0,96 proc. 

Netflix i „spółka”

Po zamknięciu wtorkowej sesji wyniki za ostatni kwartał 2020 roku opublikował Netflix. Zysk na akcje sięgnął 1,19 dolara wobec prognozowanych 1,36 dolara i 1,3 dolara przed rokiem. Przychody wzrosły do 6,64 mld dolarów z 5,47 mld dolarów, przy prognozach na poziomie 6,6 mld dolarów. Największe wrażenie na inwestorach zrobił jednak przyrost subskrybentów w ostatnim kwartale o 8,5 mln wobec 2,2 mln w III kwartale. Ogólna liczba subskrybentów sięgnęła ponad 200 mln.


Sprawdź: Jak kupić akcje Netflixa [Poradnik]


W handlu posesyjnym akcje Netflixa podrożały aż o 12,24 proc. do 563,20 dolarów, po tym jak od początku roku potaniały o 7,2 proc., wykonując na przełomie roku zwrot poniżej strefy oporu 550-575,37 dolarów, jaką m.in. tworzą aż 3 szczyty wyrysowane w okresie lipiec-październik 2020 roku. Jeżeli po wynikach uda się spółce przebić opór na 575,37 dolarów to wybicie z tej półrocznej konsolidacji może zaowocować wzrostem cen akcji powyżej 700 dolarów.

Dziś przed sesją w USA raporty za IV kwartał ub.r. opublikują banki BoNY Mellon i Morgan Stanley, a po sesji Alcoa. W czwartek wynikami pochwali się m.in. Citrix Systems, IBM, Intel i Travelers.

Prawdziwy wysyp raportów będzie miał miejsce dopiero po weekendzie, gdy raporty opublikują takie tuzy jak Microsoft, Apple, Facebook i Tesla. Wtedy już zdecydowanie będzie to wydarzenie numer jeden nie tylko dla amerykańskiego rynku akcji, decydujące o losach tamtejszych indeksów, ale również dla całego globalnego rynku akcji. Analitycy prognozują, że ostatnim kwartale 2020 roku zyski spółek wchodzących w skład indeksu S&P500 spadną o 9,5 proc. w porównaniu z rokiem ubiegłym. Należy jednak wiedzieć, że już w I kwartale br. spodziewany jest ich wzrost o 16,4 proc. Stąd też inwestorzy nieco bardziej pobłażliwie mogą patrzeć na spółki, które rozczarowały wynikami za ostatni kwartał 2020 roku, spodziewając się ich poprawy kwartał później. Tym samym w wielu przypadkach analizowane będą nie tyle same wyniki, co prognozy spółek co do najbliższej przyszłości.

Co o tym sądzisz?
Lubię
0%
Interesujące
100%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Marcin Kiepas
Analityk Tickmill UK. Analityk rynków finansowych z 20-letnim doświadczeniem, publikujący w polskich mediach finansowych. Specjalizuje się w rynku walutowym, polskim rynku akcji oraz danych makroekonomicznych. W swoich analizach łączy analizę techniczną i fundamentalną. Szuka średnioterminowych trendów, badając wpływ na rynki finansowe danych makroekonomicznych, banków centralnych i wydarzeń geopolitycznych.