Aktualności
Teraz czytasz
Wielka Brytania szykuje nowe przepisy dotyczące stabelcoinów i stakingu
0

Wielka Brytania szykuje nowe przepisy dotyczące stabelcoinów i stakingu

utworzył Simon Peters27 lutego 2024

Gwałtowny wzrost cen następuje po tygodniu konsolidacji, który może polegać na spowolnieniu ilości bitcoinów kupowanych przez fundusze ETF typu spot w porównaniu z poprzednimi tygodniami. Według danych pochodzących z opublikowanych zasobów bitcoinów każdego dostawcy ETF, w zeszłym tygodniu, przez fundusze spot ETF kupiono około 11 200 BTC netto w porównaniu z 18 800 BTC, 26 200 BTC i 44 400 BTC w poprzednich trzech tygodniach.

Nie jest jasne, co dokładnie spowodowało, że cena wzrosła do 57 000 dolarów, ale wczoraj na kryptowalutowym Twitterze pojawiły się pewne bycze ogłoszenia.

Po pierwsze, Microstrategy Inc, notowana na giełdzie firma zajmująca się oprogramowaniem, która uczyniła zakup bitcoinów częścią swojej strategii korporacyjnej, ogłosiła wczoraj za pośrednictwem swojego założyciela Michaela Saylora, zakupienie o 3000 bitcoinów więcej (155 milionów dolarów), zwiększając swoje całkowite zasoby bitcoinów do 193 000 bitcoinów (około 6,09 miliarda dolarów).

Po drugie, odnotowaliśmy rekordowy dzień pod względem wolumenu obrotu funduszami ETF typu spot na bitcoinie (2,4 miliarda dolarów), przy czym iBIT Blackrock wyniósł 1,3 miliarda dolarów. Również fundusze spot ETF zgromadziły wczoraj około 9000 bitcoinów, co stanowi 10-krotność dziennej nowej podaży bitcoinów, wchodzącej do obiegu z nagród blokowych.

Ethereum również wzrosło w ciągu tygodnia, przełamując poziom cenowy 3000 dolarów – najwyższą cenę od kwietnia 2022 r. Stało się to w oczekiwaniu na nadchodzącą aktualizację „Dencun” do sieci głównej Ethereum i wpisuje się w ogólny trend zwyżkowy na rynku kryptowalut. Według Yahoo Finance Ethereum kosztuje obecnie 3225 dolarów.

Obecny tydzień

W tym tygodniu uwaga skupi się z powrotem na danych o inflacji, ponieważ najnowszy odczyt amerykańskiego PCE (Personal Consumption Expenditure) ma zostać opublikowany w czwartek, 29 lutego.

Większy nacisk zostanie położony na odczyt Core PCE, który wyklucza bardziej zmienne składniki żywności i energii, co ułatwia dostrzeżenie podstawowego trendu inflacyjnego.

Chociaż Rezerwa Federalna praktycznie wykluczyła obniżkę stóp procentowych na nadchodzącym marcowym posiedzeniu, niższy od prognoz kurs PCE może zwiększyć prawdopodobieństwo obniżki na kolejnym posiedzeniu w maju.

Jak widzieliśmy historycznie, zwiększone oczekiwanie na obniżki stóp procentowych było ogólnie pozytywne dla cen kryptowalut, a także akcji.

Filecoin zapewni zdecentralizowane rozwiązanie do przechowywania danych dla blockchainu Solana

W zeszłym tygodniu Filecoin był jedną z najlepiej radzących sobie kryptowalut, zyskując 30 proc.

Filecoin (FIL) to kryptowaluta zasilająca sieć Filecoin – zdecentralizowany system przechowywania plików typu peer-to-peer.

Ciągły wzrost cen FIL następuje po ogłoszeniu w zeszłym tygodniu, że sieć zacznie przechowywać historię bloków Solany, dzięki czemu dane te będą „bardziej dostępne i przydatne dla dostawców infrastruktury, odkrywców, indeksatorów i wszystkich osób potrzebujących dostępu do danych historycznych”.

„Wykorzystując możliwości zdecentralizowanego przechowywania Filecoin, @solana może osiągnąć redundancję danych, skalowalność i zwiększone bezpieczeństwo, pozostając jednocześnie wiernym swojemu zdecentralizowanemu etosowi” – podano w tweecie.

Według Yahoo Finance obecnie wartość FIL wynosi 8,1526 dolarów.

Wielka Brytania ma nadzieję, że w ciągu sześciu miesięcy zostanie wydane nowe orzeczenie dotyczące stabelcoinów i stakingu

Jak donosi Bloomberg, rząd Wielkiej Brytanii ma nadzieję, że w ciągu najbliższych sześciu miesięcy nowe zasady regulujące stablecoiny i usług stakowania kryptowalut zostaną zatwierdzone przez prawodawców.

Przemawiając na wydarzeniu w Londynie 19 lutego Bim Afolimi (Sekretarz Ekonomiczny ds. Skarbu Państwa) powiedział, że rząd „bardzo mocno naciska” na przyjęcie nowego ustawodawstwa przed następnymi wyborami powszechnymi.

„Jesteśmy przekonani, że chcemy zakończyć te sprawy jak najszybciej. Myślę, że w ciągu najbliższych sześciu miesięcy będzie to wykonalne” – powiedział Afolimi.

W 2022 r., Premier Wielkiej Brytanii, Rishi Sunak (ówczesny Kanclerz Skarbu) po raz pierwszy zobowiązał się do uczynienia Wielkiej Brytanii globalnym centrum technologii kryptowalut i utorowania drogi dla monet stabilnych, które będą używane w Wielkiej Brytanii jako uznana forma płatności, jednak postęp od tego czasu jest niewielki.

Jeśli nowe przepisy zostaną przyjęte na czas, może to przyciągnąć do Wielkiej Brytanii więcej przedsiębiorstw i inwestycji zajmujących się aktywami cyfrowymi w nadchodzących miesiącach i latach.

Co o tym sądzisz?
Lubię
33%
Interesujące
67%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Simon Peters
Analityk eToro. Absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Brunel w Londynie. Posiada certyfikat CFA UK Level 4 w zakresie zarządzania inwestycjami.