Systemy inwestycyjne
Teraz czytasz
Trzy niestandardowe wskaźniki AT – Test praktyczny [Tydzień 4]
0

Trzy niestandardowe wskaźniki AT – Test praktyczny [Tydzień 4]

utworzył Dawid Burda14 lipca 2020

Zakończyliśmy czwarty, a zarazem ostatni tydzień handlu w oparciu o wybrane przez nas niestandardowe wskaźniki AT. Sam test miał potrwać pięć tygodni ale ze względu na „wygenerowany” wynik, kończymy go już teraz.

Niestandardowe wskaźniki wchodzące w skład systemu to:

Saldo początkowe naszego konta Live na IC Markets to 1000 USD. Jak potoczyły się losy naszego rachunku?

Małymi krokami ale w dobrą stronę

Miniony tydzień przyniósł ostateczny werdykt dla naszego testu. Jedna pozycja, która była na sporym minusie, spowodowała stop out. Wcześniej zamknęliśmy pozycje blokującą, gdyż wskaźniki zapowiadały koniec ruchu. Niestety margines błędu zawsze istnieje i tutaj właśnie mieliśmy z nim do czynienia. Ruch w przeciwną stronę był silny i dynamiczny. Tym samym nie było już szans aby się ratować.

RYS wskaźniki at stop out

Krzywa kapitału, konto realne. Źródło: MT4, IC Markets.

Stan konta po IV tygodniu handlu:

  • 58 pozycji – 53 zyskownych, 5 stratnych,
  • Łączna strata -998,23 USD,
  • Maksymalny zanotowany zysk +200%, ostatecznie -100%.

Zakończenie testu

Pomimo feralnego i przedwczesnego zakończenia testu nie możemy jednoznacznie powiedzieć, że zestaw wskaźników się nie sprawdza. Owszem, generują sporo sygnałów i czasami naprawdę trzeba doszukiwać się dodatkowego potwierdzenia w oparciu o analizę techniczną. Jednak w większości przypadków stwarzają dobre warunki do handlu. Każdy z nich może być również wykorzystany jako uzupełnienie stosowanej strategii. Spośród wszystkich najlepiej sprawdzał się 3D Oscilator – generował najmniej mylnych sygnałów i najlepiej współgrał z resztą narzędzi.

Przyczyn w porażce można by upatrywać także gdzie indziej jak np. w aktualnej sytuacji rynkowej, jaka jest na złocie (rekordowe poziomy). Można by też obarczyć winą stosunkowo niewielki depozyt na rachunku względem wolumenu lub brak dywersyfikacji rynków. Czy to zmiana tych elementów wystarczyłaby, aby system generował zysk, czy tylko odwlekła to, co nieuniknione? Sam test pokazuje jednak, że wskaźniki AT powinny być jedynie drogowskazem w postaci „sugestii”, niż samodzielnym kompasem, którego kierunek mamy obierać zawsze i za wszelką cenę.

Co o tym sądzisz?
Lubię
14%
Interesujące
57%
Heh...
0%
Szok!
14%
Nie lubię
0%
Szkoda
14%
O Autorze
Dawid Burda
Aktywny trader na rynku Forex od 2017 roku, specjalizuje się w rynku walutowym oraz surowcowym. Uznaje za wysoko skuteczną analizę techniczną w połączeniu z prostymi narzędziami inwestycyjnymi. Prywatnie miłośnik aktywnego spędzania wolnego czasu.