Social Trading
Teraz czytasz
Test platformy eToro – zyski przyspieszają. #Tydzień 8
0

Test platformy eToro – zyski przyspieszają. #Tydzień 8

utworzył Dawid Burda10 sierpnia 2020

Na ostatniej prostej do zakończenia naszego testu platformy eToro zyski zaczęły przyspieszać. A właściwie – dopiero zaczęły się pojawiać, czego brakowało wcześniej. Cały czas musimy mieć na uwadze to, że jest to głównie spowodowane w związku z podwyższoną zmiennością na rynkach finansowych oraz instrumentach kryptowalutowych.


Sprawdź: Recenzja eToro – Platforma Social Tradingowa


Skład naszego portfela eToro

Nasz zysk netto wciąż utrzymuje się na przyzwoitym poziomie. Stan zaksięgowanych środków wyraźnie wzrósł względem poprzedniego tygodnia. Pod względem stopy zwrotu wyróżnia się dwóch inwestorów AdnreiJT oraz DirtyBob. Ich inwestycje głównie opierają się na kryptowalutach.

RYS1 etoro test wyniki

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie wskazują na przyszłe wyniki. Przedstawiona historia handlowa jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie wystarczyć jako podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej.

Nasi inwestorzy głównie lokują środki w takich spółek jak:

 • Alibaba
 • Twitter
 • Facebook
 • Microsoft
 • VISA
 • Coca Cola
 • Intel
 • Euronet
 • Apple
 • PayPal
 • Netlfix
 • Master Card

Aktualny stan konta od rozpoczęcia testu:

 • Stopa zwrotu z funduszu GainersQtr 3,18% (wzrost o 0,49% względem ub. tygodnia),
 • Aktywne pozostają 322 pozycje,
 • Nasz wynik to +3052,10 USD, co daje stoę zwrotu na poziomie +3,05%.

Podsumowanie

Przy stosunkowo pokaźnym kapitale startowym (100 000 USD) właściwie od samego początku testu powinniśmy notować takie wyniki jak te zaobserwowane w ósmym  tygodniu. Wiemy już, że w normalnych warunkach handlu inwestorzy w eToro radzą sobie przeciętnie, generując znikome zyski i długo przetrzymują pozycje. W przypadku, gdy zysk jest już dla nas satysfakcjonujący przydaje się dostępna opcja zamknięcia pozycji manualnie.

78% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


eToro to platforma z wieloma aktywami, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje i kryptoaktywa, jak i handel kontraktami CFD.

Należy pamiętać, że kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś zastanowić się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie wskazują na przyszłe wyniki. Przedstawiona historia handlowa jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie wystarczyć jako podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej.

Kopiowanie transakcji to usługa zarządzania portfelem świadczona przez eToro (Europe) Ltd., która jest autoryzowana i regulowana przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd.

Inwestowanie w kryptoaktywa jest wysoce niestabilne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumenta. Może obowiązywać podatek od zysków.

eToro USA LLC nie oferuje kontraktów CFD i nie składa żadnych oświadczeń ani nie ponosi odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści tej publikacji, która została przygotowana przez naszego partnera z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji o eToro, które nie są specyficzne dla podmiotów.

Co o tym sądzisz?
Lubię
22%
Interesujące
78%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Dawid Burda
Aktywny trader na rynku Forex od 2017 roku, specjalizuje się w rynku walutowym oraz surowcowym. Uznaje za wysoko skuteczną analizę techniczną w połączeniu z prostymi narzędziami inwestycyjnymi. Prywatnie miłośnik aktywnego spędzania wolnego czasu.