Social Trading
Teraz czytasz
Test platformy eToro – Zaksięgowany zysk i wyższe ryzyko. #Tydzień 4
1

Test platformy eToro – Zaksięgowany zysk i wyższe ryzyko. #Tydzień 4

utworzył Dawid Burda13 lipca 2020

Za nami już czwarty tydzień walki z rynkiem na platformie eToro. Zgodnie z zapowiedziami był to tydzień zmian w naszym portfelu,  głównie ze względu na słabe wyniki wybranych przez nas na początku traderów. Pozycje zyskowne zostały zamknięte ręcznie, a na miejsce dostawców, którzy je zrealizowali pojawili się nowi. Po raz kolejny podnieśliśmy poziom ryzyka przy wyborze nowych graczy. W kręgu zainteresowań pozostałych znajdują się waluty, surowce oraz akcje.

Jak wypada nasze saldo po miesiącu inwestycji w social trading? O tym poniżej.


Sprawdź: Recenzja eToro – Platforma Social Tradingowa


Skład naszego portfela eToro

Zaksięgowaliśmy 678,59 USD zysku. Aktualnie wszystkie nasze pozycje generują stratę w wysokości -1414,39 USD. Dostawcy philippebali oraz Jungle_Pirate to gracze z poprzedniej grupy. Ich pozycje nie były zamykane ze względu na to, że jeszcze są na stracie. Kiedy tylko aktywne transakcje będą na plusie, to natychmiast zostaną zrealizowane, a wspomniani traderzy wypadną z naszego portfela.

RYS1 etoro trading

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie wskazują na przyszłe wyniki. Przedstawiona historia handlowa jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie wystarczyć jako podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej.

Nasi inwestorzy głównie lokują środki w takich spółek jak:

 • Alibaba
 • Twitter
 • Facebook
 • Microsoft
 • VISA
 • Coca Cola
 • Intel
 • Euronet
 • Apple
 • PayPal
 • Netlfix
 • Master Card

Aktualny stan konta od rozpoczęcia testu:

 • Stopa zwrotu z funduszu GainersQtr 2,94%,
 • Aktywnych pozostaje 374 pozycji,
 • Łączny zrealizowany zysk wynosi +678,59 USD, co daje stopę zwrotu na poziomie 0,67%.

Podsumowanie

W końcu mamy zaksięgowane pierwsze zyski i gdyby nie manualne zamknięcie pozycji prawdopodobnie inwestorzy nadal by je przetrzymywali. Nasz portfel został w znaczącym stopniu przeorganizowany. Jak na razie wielkich zmian w samym saldzie nie widzimy, pomimo znacząco podniesionego poziomu ryzyka. Zobaczymy co przyniesie nowy tydzień – być może znów będziemy musieli się głowić nad tym, co zrobić, aby jeszcze bardziej wyeksponować się na rynek.

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


eToro to platforma z wieloma aktywami, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje, jak i handel kontraktami CFD.

Należy pamiętać, że kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś zastanowić się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie wskazują na przyszłe wyniki. Przedstawiona historia handlowa jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie wystarczyć jako podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej.

Copy Trading nie jest równoznaczny z doradztwem inwestycyjnym. Wartość inwestycji może wzrosnąć lub spaść. Twój kapitał jest zagrożony.

eToro USA LLC nie oferuje kontraktów CFD i nie składa żadnych oświadczeń ani nie ponosi odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści tej publikacji, która została przygotowana przez naszego partnera z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji o eToro, które nie są specyficzne dla podmiotów.

Co o tym sądzisz?
Lubię
0%
Interesujące
100%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Dawid Burda
Aktywny trader na rynku Forex od 2017 roku, specjalizuje się w rynku walutowym oraz surowcowym. Uznaje za wysoko skuteczną analizę techniczną w połączeniu z prostymi narzędziami inwestycyjnymi. Prywatnie miłośnik aktywnego spędzania wolnego czasu.