Social Trading
Teraz czytasz
Test platformy eToro – Stagnacja nie ma końca. #Tydzień 6
0

Test platformy eToro – Stagnacja nie ma końca. #Tydzień 6

utworzył Dawid Burda27 lipca 2020

Minął szósty tydzień z eToro. Tydzień w którym, zgodnie z zapowiedzią z poprzedniego artykułu, dobraliśmy inwestorów o najwyższym poziomie ryzyka. Celem jest poprawa wyników kosztem stosowania bardziej agresywnych strategii. Wybranych zostało trzech nowych dostawców. Jeden z nich był aktywny, pozostałych dwóch nie wykonało jeszcze żadnej operacji.


Sprawdź: Recenzja eToro – Platforma Social Tradingowa


Skład naszego portfela eToro

W stosunku do poprzedniego cyklu niewiele się zmieniło. Nasz wynik netto jest lepszy o nieco ponad 300 USD. Dokładniej to właśnie o tyle pomniejszyliśmy minus w aktualnym saldzie konta. Nowy inwestor odnotował stratę w wysokości -1112,60 USD. Nie ma wyraźnego lidera. Generalnie wszystkim traderom idzie… kiepsko.

Jedynie dostawca AndndreiJT jak na razie zaksięgował 726.20 USD zysku. Jak do tej pory to najlepszy wynik spośród wszystkich.

etoro traderzy

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie wskazują na przyszłe wyniki. Przedstawiona historia handlowa jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie wystarczyć jako podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej.

Nasi inwestorzy głównie lokują środki w takich spółek jak:

 • Alibaba
 • Twitter
 • Facebook
 • Microsoft
 • VISA
 • Coca Cola
 • Intel
 • Euronet
 • Apple
 • PayPal
 • Netlfix
 • Master Card

Aktualny stan konta od rozpoczęcia testu:

 • Stopa zwrotu z funduszu GainersQtr 2,42% (wzrost o 0,11% względem ub. tygodnia),
 • Aktywnych pozostaje 412 pozycji,
 • Nasz wynik to -2254,48 USD, co daje stoę zwrotu na poziomie -2,25%.

Podsumowanie

Stagnacja nie wydaje się mieć końca. Nowi inwestorzy, którzy nie zawierali żadnych transakcji, zostaną zastąpieni innymi. Tydzień handlu bez żadnej operacji to wystarczający powód, aby nie czekać na ich jakiekolwiek ruchy. Do końca testu pozostały cztery tygodnie. Przez minione sześć tygodni ciągle dokonywaliśmy zmian, aby rozkręcić nasze konto. Prawdopodobnie wszystkie opcje zmian  zostały już wykorzystane i wydaje się, że wszystko pozostaje w rękach nowych inwestorów z najbardziej agresywnymi strategiami.

78% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


eToro to platforma z wieloma aktywami, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje i kryptoaktywa, jak i handel kontraktami CFD.

Należy pamiętać, że kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś zastanowić się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie wskazują na przyszłe wyniki. Przedstawiona historia handlowa jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie wystarczyć jako podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej.

Kopiowanie transakcji to usługa zarządzania portfelem świadczona przez eToro (Europe) Ltd., która jest autoryzowana i regulowana przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd.

Inwestowanie w kryptoaktywa jest wysoce niestabilne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumenta. Może obowiązywać podatek od zysków.

eToro USA LLC nie oferuje kontraktów CFD i nie składa żadnych oświadczeń ani nie ponosi odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści tej publikacji, która została przygotowana przez naszego partnera z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji o eToro, które nie są specyficzne dla podmiotów.

Co o tym sądzisz?
Lubię
0%
Interesujące
100%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Dawid Burda
Aktywny trader na rynku Forex od 2017 roku, specjalizuje się w rynku walutowym oraz surowcowym. Uznaje za wysoko skuteczną analizę techniczną w połączeniu z prostymi narzędziami inwestycyjnymi. Prywatnie miłośnik aktywnego spędzania wolnego czasu.