Social Trading
Teraz czytasz
Test platformy eToro – Modyfikacji portfela ciąg dalszy. #Tydzień 5
0

Test platformy eToro – Modyfikacji portfela ciąg dalszy. #Tydzień 5

utworzył Dawid Burda21 lipca 2020

Trwa test platformy eToro. Zakończył się już piąty tydzień naszych zmagań na jednej z najbardziej popularnych platform do social tradingu. Przypomnijmy, że nasz portfel został zmodyfikowany, aby uzyskać możliwie jak najwyższe zyski. Dotychczas nie były one nawet przyzwoite. W tym celu wyraźnie podnieśliśmy poziom ryzyka. Jak to przełożyło się na poprawę wyników? O tym poniżej.


Sprawdź: Recenzja eToro – Platforma Social Tradingowa


Skład naszego portfela eToro

Widoczny zysk jest wynikiem na żywo, uwzględniającym już zamknięte pozycje oraz aktualnie otwarte. Zaksięgowaliśmy +654,37 USD zysku. Aktualnie nasze wszystkie otwarte pozycje oraz te zamknięte stratne generują łączną stratę w wysokości -2435,36 USD.

etoro tydzien 5

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie wskazują na przyszłe wyniki. Przedstawiona historia handlowa jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie wystarczyć jako podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej.

Nasi inwestorzy głównie lokują środki w takich spółek jak:

 • Alibaba
 • Twitter
 • Facebook
 • Microsoft
 • VISA
 • Coca Cola
 • Intel
 • Euronet
 • Apple
 • PayPal
 • Netlfix
 • Master Card

Aktualny stan konta od rozpoczęcia testu:

 • Stopa zwrotu z funduszu GainersQtr 2,31% (spadek o -0,63% względem ub. tygodnia),
 • Aktywne pozostają 422 pozycję,
 • Łączny zrealizowany zysk wynosi +678,59 USD, co daje stopę zwrotu na poziomie 0,67%,
 • Z uwzględnieniem otwartych pozycji nasz wynik to -2435 USD, co daje stoę zwrotu na poziomie -2,44%.

Podsumowanie

Nasz test platformy eToro, póki co, przeżywa gorsze chwile. Wymiana większości dostawców sygnałów i podniesienie poziomu ryzyka niespecjalnie odmieniły losy naszego konta. Wciąż transakcje są albo nietrafione albo zwyczajnie mało zyskowne. Skala ryzyka w eToro oscyluje między 1 a 10. Do tej pory wybieraliśmy traderów z ryzykiem do maksymalnie 6. Aby zaczęło się coś dziać na naszym koncie, pozostaje nam szukać dostawców, którzy rzeczywiście osiągali w ostatnich miesiącach naprawdę wysokie stopy zwrotu z inwestycji oraz „podkręcić” ryzyko w przedziale od 8 do 10. Jeżeli tacy się tafią, natychmiast rozpoczniemy ich kopiowanie.

78% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


eToro to platforma z wieloma aktywami, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje i kryptoaktywa, jak i handel kontraktami CFD.

Należy pamiętać, że kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś zastanowić się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie wskazują na przyszłe wyniki. Przedstawiona historia handlowa jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie wystarczyć jako podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej.

Kopiowanie transakcji to usługa zarządzania portfelem świadczona przez eToro (Europe) Ltd., która jest autoryzowana i regulowana przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd.

Inwestowanie w kryptoaktywa jest wysoce niestabilne i nieuregulowane w niektórych krajach UE. Brak ochrony konsumenta. Może obowiązywać podatek od zysków.

eToro USA LLC nie oferuje kontraktów CFD i nie składa żadnych oświadczeń ani nie ponosi odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści tej publikacji, która została przygotowana przez naszego partnera z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji o eToro, które nie są specyficzne dla podmiotów.

Co o tym sądzisz?
Lubię
27%
Interesujące
73%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Dawid Burda
Aktywny trader na rynku Forex od 2017 roku, specjalizuje się w rynku walutowym oraz surowcowym. Uznaje za wysoko skuteczną analizę techniczną w połączeniu z prostymi narzędziami inwestycyjnymi. Prywatnie miłośnik aktywnego spędzania wolnego czasu.