Social Trading
Teraz czytasz
Test platformy eToro – dobra passa trwa. #Tydzień 9
0

Test platformy eToro – dobra passa trwa. #Tydzień 9

utworzył Dawid Burda17 sierpnia 2020

To już przedostatni tydzień naszego testu tradingu społecznościowego z platformą eToro. Przypomnijmy, że sam start jak i pierwsze tygodnie, nie były zbytnio udane. W tym czasie kilka razy zmienialiśmy inwestorów pod względem walorów, na których opierają swoje inwestycje jak i poziomie ryzyka. Nowa struktura naszego portfela oraz podwyższona zmienność na rynkach finansowych w końcu sprawiły, że po raz kolejny nasze saldo zaczęło rosnąć.


Sprawdź: Recenzja eToro – Platforma Social Tradingowa


Skład naszego portfela eToro

Nasz zysk netto jest względnie stabilny, a stan zaksięgowanych środków po raz kolejny wzrósł w stosunku do poprzedniego tygodnia. Nadal  inwestorzy AdnreiJT oraz DirtyBob osiągają najlepsze wyniki i zbliżają się do 20% zysku.

etoro portfel wyniki

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie wskazują na przyszłe wyniki. Przedstawiona historia handlowa jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie wystarczyć jako podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej.

Niektórzy z inwestorów wciąż głównie lokują środki w takich przedsiębiorstwach jak:

 • Alibaba
 • Twitter
 • Facebook
 • Microsoft
 • VISA
 • Coca Cola
 • Intel
 • Euronet
 • Apple
 • PayPal
 • Netlfix
 • Master Card

Aktualny stan konta od rozpoczęcia testu:

 • Stopa zwrotu z funduszu GainersQtr 3,22% (wzrost o 0,04% względem ub. tygodnia),
 • Aktywnych pozostaje 387 pozycji,
 • Nasz wynik to +4304,93 USD, co daje stoę zwrotu na poziomie +4,3%.

Podsumowanie

Wielkimi krokami zbliżamy się do końca naszej przygody z platformą eToro. Na kolejny tydzień planujemy podsumować całe 10 tygodni testu oraz przedstawić wady, jak i zalety tej platformy oraz tej formy inwestowania. Liczymy także, że ostatni tydzień nie rozczaruje nas pod względem zysku.

78% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.


eToro to platforma z wieloma aktywami, która oferuje zarówno inwestowanie w akcje i kryptoaktywa, jak i handel kontraktami CFD.

Należy pamiętać, że kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z wysokim ryzykiem szybkiej utraty pieniędzy z powodu dźwigni finansowej. 78% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Powinieneś zastanowić się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD i czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

Wyniki osiągnięte w przeszłości nie są wyznacznikiem przyszłych wyników. Przedstawiona historia handlowa jest krótsza niż 5 pełnych lat i może nie wystarczyć jako podstawa do podjęcia decyzji inwestycyjnej.

Kopiowanie transakcji to usługa zarządzania portfelem świadczona przez eToro (Europe) Ltd., która jest autoryzowana i regulowana przez Cypryjską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd.

Inwestowanie w kryptoaktywa jest nieuregulowane w niektórych krajach UE i Wielkiej Brytanii. Brak ochrony konsumenta. Twój kapitał jest zagrożony.

eToro USA LLC nie oferuje kontraktów CFD i nie składa żadnych oświadczeń ani nie ponosi odpowiedzialności za dokładność lub kompletność treści tej publikacji, która została przygotowana przez naszego partnera z wykorzystaniem publicznie dostępnych informacji o eToro, które nie są specyficzne dla podmiotu.

Co o tym sądzisz?
Lubię
10%
Interesujące
90%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Dawid Burda
Aktywny trader na rynku Forex od 2017 roku, specjalizuje się w rynku walutowym oraz surowcowym. Uznaje za wysoko skuteczną analizę techniczną w połączeniu z prostymi narzędziami inwestycyjnymi. Prywatnie miłośnik aktywnego spędzania wolnego czasu.