Aktualności
Teraz czytasz
Tesla zaakceptuje Dogecoin do płatności za niektóre produkty
0

Tesla zaakceptuje Dogecoin do płatności za niektóre produkty

utworzył Simon Peters20 grudnia 2021

Bitcoin i ethereum kontynuowały w zeszłym tygodniu przedświąteczny spadek. BTC stanął w obliczu niestabilnego tygodnia, ale pozostał zdecydowanie poniżej poziomu 50 000 dolarów. Po krótkotrwałym wzroście do ponad 49 000 dolarów w środę, kryptowaluta kontynuowała spadek obecnie kosztuje około 46 000 dolarów.

W międzyczasie ETH podążał podobną drogą, spadając w pewnym momencie w środę do blisko 3600 dolarów, po czym powrócił do ponad 4000 dolarów. Kryptowaluta obecnie ponownie spada, kształtując cenę na poziomie około 3800 dolarów.

Założyciel TRON odchodzi

Założyciel TRON, Justin Sun, ogłosił, że porzuca swój projekt krypto, aby zostać ambasadorem Światowej Organizacji Handlu (WTO) dla Grenady. Sun mówi, że odchodzi, aby pomóc promować projekty kryptowalutowe i zwiększać świadomość dotyczącą technologii blockchain w Ameryce Łacińskiej. Wraz z odejściem założyciela, założona przez niego sieć TRON pozostaje „zasadniczo zdecentralizowana”, jak mówi. Powiązania z Sunem zostały wycofane.

Projekt token, TRX i blockchain oferują zdecentralizowany protokół open source dla branży rozrywkowej. Token może być używany do płacenia za treści na swojej zdecentralizowanej platformie, która ma na celu konkurowanie o dystrybucję treści z takimi jak gigantami YouTube i iTunes.

Inwestorzy krypto zagłębiają się w angielską piłkę nożną

Konsorcjum inwestorów krypto zaoferowało kupno Bradford FC, podczas gdy znany inwestor bitcoinów, Peter McCormack, kupił klub piłkarski niższej ligi Bedford FC. Konsorcjum o nazwie WAGMI United zamierza kupić klub League One Bradford FC, co potwierdził prezes klubu Stefan Rupp. Plany zakupu klubu przez WAGMI zostały ujawnione w rozmowie z Washington Post. Inwestorzy chcą budować NFT jako unikatową cechę klubu, wykorzystując tę technologię aby oferować wyjątkowe możliwości inwestorom i kibicom.

Jeśli chodzi o Bedford FC, McCormack ogłosił w długim wątku na Twitterze, że zamierza zmienić pomniejszy klub w pretendenta do Premier League, używając „bitcoina w swoim sercu”, czyniąc go „klubem bitcoin”. McCormack twierdził, że już zabezpieczył sponsorowanie klubu i powiedział, że inwestycje kapitałowe za pośrednictwem kryptowalut mogą pomóc klubowi w awansie do lig. Bedford FC obecnie gra w South Midlands League Division 1, około 10 dywizji poniżej Premier League.

Tesla zaakceptuje dogecoin

Elon Musk ogłosił, że Tesla zaakceptuje dogecoin do płatności za niektóre produkty. Na Twitterze, który często jest modus operandi ekscentrycznego miliardera, Musk ogłosił:

„Tesla sprawi, że jakiś towar będzie można kupić u Doge’a i zobaczymy, jak to będzie”.

Cena dogecoina wzrosła po tweecie, osiągając ponad 0,20 dolara. Jednak informacje co do faktycznej oferty są nadal ograniczone. Tesla sprzedaje różne towary, które mogą kosztować od 50 do 1500 dolarów. W momencie pisania tego tekstu dogecoin kosztuje obecnie około 0,16 dolara.

Co o tym sądzisz?
Lubię
0%
Interesujące
100%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Simon Peters
Analityk eToro. Absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Brunel w Londynie. Posiada certyfikat CFA UK Level 4 w zakresie zarządzania inwestycjami.