Social Trading
Teraz czytasz
SyncTrading TeleTrade – Pierwsze pozycje, pierwsze zyski [TEST #2]
0

SyncTrading TeleTrade – Pierwsze pozycje, pierwsze zyski [TEST #2]

utworzył Natalia Bojko6 października 2020

Pierwszy tydzień inwestowania za pomocą SyncTrading TeleTrade jest już za nami. Jeżeli dopiero teraz trafiliście na ten tekst, zapraszamy do zapoznania się z opisem social tradingu TeleTrade oraz pierwszą częścią testu, w których dokładniej opisujemy wszystkie warunki naszego testu oraz, co ważne dokładnie pokazujemy, w jaki sposób podłączyć traderów do naszego konta.

Dziś skupimy się na analizie zagrań z SyncTradingu, które zostały skopiowane na nasze trzy konta. Warto jeszcze na wstępie dodać, że stopień kopiowania traderów jest ustawiony na 100%, co oznacza proporcjonalne kopiowanie do naszego kapitału. Jeżeli trader zawiera pozycje niewielkie (co z resztą zaraz pokażemy) są one dodatkowo pomniejszone (proporcjonalnie do posiadanego kapitału) na naszym koncie. Nie czekając dłużej przechodzimy do meritum!

Bezpieczny Trader

Bezpieczny trader, którego sobie wybraliśmy w sposób konsekwentny realizował nam zyski w ubiegłym tygodniu. W związku z tym możemy uznać, że nasze założenie i oczekiwania (na razie w pierwszym tygodniu) zostały spełnione. Zerknijmy zatem na pozycje, jakie zawierał nasz trader.

asp2 synctrading teletrade

Trader zawierał pozycje głównie na parach walutowych AUD/CAD, CHF/JPY, GBP/CHF, GBP/AUD. Jak widzimy wyłącznie pierwsza pozycja była jedną z większych. Kolejny były dość drobne. W związku z tym podejmujemy decyzję o zwiększeniu stopnia kopiowania, tak, by pozycje na naszym koncie zawierały się nieco większe (były de facto bardziej zarobkowe). Obecnie każdego tradera, mamy ustawionego na 100% kopiowania. Dzięki analizie zawartych pozycji, dopasujemy sobie stopień kopiowania do kapitału, którym operujemy.

synctrading asp

Z racji zawieranych, niewielkich pozycji, zmienimy stopień naszego kopiowania ze 100% na 200%. Oczywiście będzie to dotyczyło wyłącznie pozycji, które trader zawrze przy kolejnych transakcjach. Sprawdźmy jeszcze, jakie mamy obecnie otwarte transakcje.

social trading teletrade

Z tego, co mogliśmy zauważyć po zamkniętych i otwartych pozycjach, trader handluje głównie na dość zmiennych parach, za pomocą automatów. Ma ustawione zlecenia TP, natomiast nie ma ustawionych zbyt wielu stop lossów. Z tej racji kontrolujemy częściej swoje konto, by “ręcznie” wspomagać zarządzanie ryzykiem i w razie czego, odpiąć się od tradera.

Umiarkowany trader

Najbardziej aktywnym okazał się nasz umiarkowany trader, który znajduje się “pośrodku” w kwestii ryzyka. Tutaj także ze względu na ilość pozycji, nie zdecydujemy się na razie na dwukrotnie większe kopiowanie. Zacznijmy może od instrumentów, na których handlował w ostatnim tygodniu.

tr3a

tr3b

(Kliknij na obrazek, aby powiększyć)

Jak widać, trader otwiera transakcje wyłącznie na jednej parze. Są one lekko niespójne z racji wielkości w stosunku do zysku/ryzyka. Wydaje się puszcza na rynek, najpierw transakcję testową, a potem wchodzi większym kapitałem. Po czasie otwierania i zamykania pozycji widzimy także, że jest daytraderem. Na swoim koncie mamy też kilka otwartych jeszcze pozycji.

tr3

Agresywny trader

Przejdźmy do analizy naszego najbardziej agresywnego tradera, którego mamy w naszym portfelu. Na razie nie zamknął jeszcze żadnej transakcji, natomiast, jak widzimy po koncie, trzyma kilka mniejszych, otwartych.

sync trading

Handluje obecnie na EUR/USD oraz CAD/CHF. Na razie ciężko jest powiedzieć cokolwiek o stylu tego tradera, z racji braku zamkniętych pozycji. Z pewnością natomiast możemy stwierdzić, że nie jest on daytraderem (już jakiś czas trzyma pozycje). Zawiera małe transakcje, natomiast zdaje się na razie delikatnie uśredniać na nich cenę. Tutaj nie zdecydujemy się na podniesienie stopnia kopiowania, z racji największego ryzyka, jakie podjęliśmy oraz zbyt małej liczby transakcji, by stwierdzić ile jest w stanie ich zawrzeć pod rząd. Nasza obawa skupia się głównie na tym, że może nam nie wystarczyć kapitału na zawieranie kolejnych, uśrednionych i dołożonych pozycji.

Podsumowanie

Sumując nasze zyski z ubiegłego tygodnia, przedstawiają się one następująco:

  • Trader bezpieczny: 41,75 ‎€
  • Trader umiarkowany: 43,41 ‎€
  • Trader agresywny: 0 – otwarte pozycje

Przy inwestycji 15 000 € mamy obecnie tygodniową stopę zwrotu na poziomie +0,57%. Nie jest to zawrotna suma. Zmiany, których dokonaliśmy w tym tygodniu (zwiększenie stopnia kopiowania bezpiecznego tradera), powinny przynieść nam lepszy zwrot za tydzień.

Co o tym sądzisz?
Lubię
25%
Interesujące
75%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Natalia Bojko
Absolwentka Wydziału Ekonomii i Finansów, Uniwersytetu w Białymstoku. Na rynku walutowym i akcyjnym aktywnie handluje od 2016 roku. Wychodzi z założenia, że najprostsze analizy przynoszą najlepsze efekty. Zwolenniczka swing tradingu. Dobierając spółki do portfela kieruje się ideą inwestowania w wartość. Od 2019 roku posiada tytuł analityka finansowego. Obecnie, pracuję w charakterze analityka walutowego w firmie Trefix i Kierownik Działu Analiz Finmex. Współpracuje także z portalem Investing w charakterze redaktora finansowego i analityka. Współtwórczyni projektu Podlaskiej Akademii Giełdowej (III i IV edycji).