Social Trading
Teraz czytasz
SyncTrading TeleTrade – Kolejny tydzień z zyskiem [TEST #3]
2

SyncTrading TeleTrade – Kolejny tydzień z zyskiem [TEST #3]

utworzył Natalia Bojko14 października 2020

Dziś wrzucamy wyniki z drugiego tygodnia testowania SyncTrading od TeleTrade. Zgodnie z naszym poprzednim podsumowaniem podkręciliśmy trochę stopień kopiowania bezpiecznego tradera. Czy odbiło się to na wynikach naszego testu? Już niedługo przeanalizujemy sobie wszystkie transakcje, które zostały zawarte przez te kilka dni. Zapraszamy do krótkiego podsumowania kolejnego tygodnia testów.


Sprawdź: Czym jest SyncTrading TeleTrade i copy trading


Większe pozycje, większe zyski?

W ubiegłym tygodniu podkręciliśmy stopień kopiowania bezpiecznego tradera, z racji zawieranych przez niego dość małych pozycji. Chcieliśmy tym samym uzyskać wyższe stopy zwrotu  przy zachowaniu umiarkowanego ryzyka. Nasz bezpieczny trader również w tym tygodniu handlował głównie na AUD/CAD, EUR/USD, EUR/CAD, GBP/CHF. Zawieraliśmy, co prawda większe transakcje natomiast nie przełożyło się to na razie na wyższy wynik.

bezp1 synctrading teletrade

Trader podobnie jak w ubiegłym tygodniu ustawiał tylko zlecenia take profit. Pozycji zawierał dużo więcej niż w poprzednim podsumowaniu. W otwartych znajdują się tylko pozycje na AUD/CAD. Nowsze są coraz większe, w związku z czym trader w przypadku kontynuacji wzrostowego ruchu na australijczyku do kanadyjczyka zamknie dość spore solidne pozycje.

bezp2 social trading

Trader umiarkowany

Ten trader, którego wybraliśmy zawiera dość dużo transakcji, najwięcej ze wszystkich naszych, pracujących handlowców. Podobnie jak w ubiegłym tygodniu skupiał się głównie na EUR/USD. Zamkniętych pozycji jest dużo więcej z racji większej zmienności na rynku. Pojawiło się zatem więcej okazji do handlu i wykorzystania ruchów na rynku do zawierania większej ilości zagrań.

copy trading

teletrade opinie

Tydzień temu podjęliśmy dobrą decyzję dotyczącą stopnia kopiowania. Trader zawiera bardzo dużo transakcji oraz trzyma kilka otwartych jednocześnie. W związku z tym na razie nie zdecydujemy się na zwiększenie zaangażowania. Poniżej znajduje się wykaz otwartych pozycji.

wyniki teletrade

Trader agresywny

Tydzień temu ciężko było nam analizować wszystkich traderów z racji tego, iż nasz najbardziej agresywny wybór posiadał wyłącznie otwarte pozycje. Przez te kilka dni zdążył je zamknąć w związku z czym mamy “materiał do badań”.

agr1 trader agresywny

Trader zawierał pozycje na najbardziej zmiennych parach walutowych. Pozycje zdarza mu się trzymać kilka dni. Podobnie jak bezpieczny trader, ustawia on wyłącznie zlecenia take profit. Handluje niewielkimi pozycjami (0,01), w związku z czym zwiększymy stopień jego kopiowania do 200% (pozycje 2 razy większe). Nie będzie to wykreowanie dodatkowego ryzyka a zróżnicowanie już obecnego.

dp1 wynik synctrading

Podsumowanie

Mamy sporo otwartych pozycji, które głównie skupiają się na EUR/USD oraz AUD/NZD. Wyniki z prowadzonych transakcji poznamy dopiero w przyszłym tygodniu. Przejdźmy tymczasem do podsumowania.

  • Trader bezpieczny – 73,37 €
  • Trader umiarkowany – 42,05 €
  • Trader agresywny – 23,06 €

Wynik na kapitale w ubiegłym tygodniu wynosi zatem 0,92%. Po dwóch tygodniach testu uzyskaliśmy stopę zwrotu na poziomie 1,5%.

Co o tym sądzisz?
Lubię
15%
Interesujące
85%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Natalia Bojko
Absolwentka Wydziału Ekonomii i Finansów, Uniwersytetu w Białymstoku. Na rynku walutowym i akcyjnym aktywnie handluje od 2016 roku. Wychodzi z założenia, że najprostsze analizy przynoszą najlepsze efekty. Zwolenniczka swing tradingu. Dobierając spółki do portfela kieruje się ideą inwestowania w wartość. Od 2019 roku posiada tytuł analityka finansowego. Obecnie, pracuję w charakterze analityka walutowego w firmie Trefix i Kierownik Działu Analiz Finmex. Współpracuje także z portalem Investing w charakterze redaktora finansowego i analityka. Współtwórczyni projektu Podlaskiej Akademii Giełdowej (III i IV edycji).