Aktualności
Teraz czytasz
Shopify wdraża narzędzia blockchain, w tym „tokengating”
0

Shopify wdraża narzędzia blockchain, w tym „tokengating”

utworzył Simon Peters13 lutego 2023

W ubiegłym tygodniu bitcoin nieco spadł, ponieważ mieszane informacje gospodarcze i regulacyjne nadal pozostawiają inwestorów w niepewności nad kierunkiem rynku.

Na początku ubiegłego tygodnia, bitcoin był notowany powyżej 22 500 dolarów, ale w czwartek odnotował gwałtowny spadek w związku z negatywnymi dla sektora kryptowalutowego informacjami regulacyjnymi z USA oraz świeżymi danymi gospodarczymi, podającymi pod wątpliwość ścieżkę podwyżek stóp przez banki centralne. Obecnie znajduje się w okolicach 21 600 dolarów.

Ethereum odnotował podobnie duże spadki w czwartek. Po przekroczeniu poziomu 1 650 dolarów w połowie tygodnia, gwałtownie spadł i od tego czasu osiadł w przedziale handlowym wokół 1 500 dolarów.

JPMorgan widzi „tokeny depozytowe” w przyszłości kryptowalut

Główny bank inwestycyjny JPMorgan wydał raport szczegółowo opisujący w czym dostrzega jeden z przyszłych trendów dla kryptowalut i wskazał tokeny depozytowe. Tokeny depozytowe stanowią alternatywę dla stablecoinów, ponieważ są emitowane przez instytucje holdingowe, a nie stronę trzecią.

Jest to w pewnym sensie podobne zjawisko do historycznej emisji pieniędzy, w której banki emitowały własne banknoty, ostatecznie wspierane przez bank centralny. Pozostałości tego systemu można jeszcze zobaczyć w Szkocji (gdzie banki emitują banknoty funtowe), a także w Irlandii Północnej.

Stablecoiny stały się kluczowym aspektem ekosystemu kryptowalut w ciągu ostatnich kilku lat, ale nie bez problemów. JPMorgan w efekcie sugeruje, że te stablecoiny zostaną “usunięte z równania” jako cyfrowe, zapisane w blockchainie wersje depozytów bankowych.

Kluczową różnicą jest jednak to, że stablecoiny muszą mieć jakąś formę zabezpieczenia, aby utrzymać wartość 1:1 z walutą fiat, którą odzwierciedlają, podczas gdy tokeny depozytowe teoretycznie nie wymagają żadnego rodzaju asekuracji.

Shopify wdraża narzędzia blockchain

Główna platforma eCommerce Shopify uruchomiła pakiet narzędzi blockchain commerce dla sprzedawców na platformie: w tym „tokengating”, więcej funkcji portfela kryptowalutowego i inne innowacje.

Tokengating jest prawdopodobnie najbardziej interesującym przykładem rozwoju w tym wypadku. Kupcy na platformie mogą korzystać z tej funkcji, aby powiedzieć, którzy posiadacze tokenów uzyskują dostęp do ekskluzywnych produktów, takich jak premiery NFT. Daje to handlowcom możliwość nagradzania lojalności lub oferowania ekskluzywnych produktów klientom o wysokiej wartości.

Technologia Blockchain jest nadal w fazach rozwoju pod wieloma względami, ale wyraźnie ma innowacje i nowe pomysły pojawiające się i rozwijające każdego dnia. Shopify jest jedną z tych marek, o których nie każdy słyszał, ale w rzeczywistości jest bardzo obecny w tle wielu ofert sprzedaży detalicznej online.

Wkrótce możemy zobaczyć kilka głównych firm zajmujących się sprzedażą detaliczną online, które przyjmują nowy pakiet blockchain Shopify, aby nagradzać klientów i oferować inne korzyści. Duże firmy takie jak Gymshark, Kylie Cosmetics, Penguin Books i inne korzystają z firmy – więc kto wie, gdzie te funkcjonalności mogą wkrótce wyskoczyć.

Czy bitcoin wrócił na rynek byka?

Podczas gdy wyczucie czasu na rynku nigdy nie jest szczególnie satysfakcjonującym przedsięwzięciem, coraz częściej pojawiają się spekulacje na temat tego, czy widzieliśmy już najgorsze z upadków kryptowalutowej zimy w 2022 roku.

Dyrektor naczelny Pantera Capital, Dan Morehead, twierdzi, że bitcoin wygląda na silniejszego w nadchodzącym roku. Podczas gdy komentarze Moreheada można oznaczyć jako incydentalne, zwraca on uwagę na temat największej kryptowaluty na świecie.

Morehead wskazuje, że Pantera inwestuje w bitcoina od ponad dekady i widziała wiele jego wzlotów i upadków. Określanie czasu zachowania aktywa jest więc daremne.

Ważniejsze jest jasne uzasadnienie inwestowania w dany składnik aktywów i trzymanie się tego uzasadnienia inwestycyjnego, przy jednoczesnym zapewnieniu, że od czasu do czasu dokonuje się jego przeglądu w celu ustalenia, czy to uzasadnienie jest nadal prawdziwe.

Co o tym sądzisz?
Lubię
33%
Interesujące
67%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Simon Peters
Analityk eToro. Absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Brunel w Londynie. Posiada certyfikat CFA UK Level 4 w zakresie zarządzania inwestycjami.