Aktualności
Teraz czytasz
Rynek stakingowy ethereum mocno rozgrzewa się przed aktualizacją, BTC blisko 30k USD
0

Rynek stakingowy ethereum mocno rozgrzewa się przed aktualizacją, BTC blisko 30k USD

utworzył Simon Peters3 kwietnia 2023

W zeszłym tygodniu bitcoin był relatywnie niestabilny, nadal szukając przełomu w kierunku 30 000 dolarów. Kryptowaluta spadła aż do 26 500 dolarów na eToro na początku tygodnia, a następnie skoczyła blisko 28 800 dolarów w połowie tygodnia, ale nie zdołała utrzymać rajdu w kierunku 30 000 dolarów. Obecnie znajduje się w tym samym zakresie, w którym startowała w zeszłym tygodniu – w okolicach 27 400 dolarów.

Ethereum wykazało podobne zmienne ruchy, kończąc tydzień płasko, z niskimi poziomami 1 680 dolarów i wysokimi tuż powyżej 1 820 dolarów. Dziś rano, porusza się w okolicach 1 765 dolarów. Podczas gdy rynki akcji wykazują wczesne oznaki powrotu do „terytorium byka”, ogólny trend dla kryptowalut wygląda podobnie z tokenami, które ponownie pną się w górę. Podczas gdy bitcoin będzie nadal testował linię 30 tys. dolarów, możemy potrzebować silniejszego impulsu, aby zobaczyć go wyżej.

W tym tygodniu pojawiają się ważne aktualizacje z rynku pracy w USA, które w perspektywie krótkoterminowej mogą wpłynąć na ceny.

Rynek stakingowy ethereum rozgrzewa się przed aktualizacją

Rynek stakingu ethereum wyraźnie ożywia się przed aktualizacją Shanghai, która będzie największą zmianą w sieci Ethereum od czasu The Merge.

Główne tokeny protokołu stakingu, takie jak Lido i Rocket Pool, skoczyły w górę w miarę zbliżania się do aktualizacji. Rynek bogato wynagrodził inwestorów chętnych do odkładania swoich tokenów, z ponad 2 miliardami dolarów w nagrodach, rozdawanymi od lipca 2021 roku.

Istotnym pytaniem jest teraz, jak zachowa się rynek, gdy aktualizacja w Szanghaju zostanie przeforsowana. Potencjalnie odblokuje ona wiele tokenów, które dojrzewały od jakiegoś czasu. Możemy zobaczyć trochę krótkoterminowej zmienności, ale nagrody nadal pozostają do zebrania, więc sytuacja może rozwinąć się w obie strony.

Spadająca intensywność emisji bitcoinów

Jedną z najgorętszych debat, które toczyły się po zmianach w protokole proof-of-staking sieci ethereum, było zróżnicowanie z wysokim zużyciem energii przez sieć bitcoin. Był on przez pewien czas był nękany przez krytyków za wysokie zużycie energii, ale wygląda na to, że w kryptowalucie następuje zmiana.

Dane z Woo Charts, podkreślone przez aktywistę klimatycznego i inwestora bitcoinowego, Daniela Battena na Twitterze pokazują, że intensywność emisji wydobycia bitcoin szybko spada. Wynika to głównie z tego, że kopacze przyjmują coraz bardziej ekologiczne technologie produkcji energii, aby dostarczać nowe tokeny do sieci i zatwierdzać transakcje.

Bitcoin jest nadal daleko w tyle za ethereum pod względem nakładu energii i mało prawdopodobne, aby zmieniło się to znacząco w najbliższym czasie. Zwolennicy bitcoina zwracają jednak uwagę, że podobnie jak w przypadku pojazdów elektrycznych (EV), to nie produkt jest problemem, ale produkcja energii wykorzystywana do jego stworzenia. Niektórzy posuwają się nawet do twierdzenia, że przyjęcie bitcoina zachęci do większej absorpcji produkcji zielonej energii, ponieważ zapewnia finansowe zachęty do przejścia na gospodarkę czystej energii.

Argentyńskie linie lotnicze oferują bilety NFT

Bilety NFT miały dość trudny okres pod względem rynkowym i wizerunkowym, ale wciąż pojawiają się nowe ciekawe sposoby wykorzystania tej technologii. Najnowszym z nich jest wprowadzenie biletów NFT przez argentyńskie linie lotnicze Flybondi.

Flybondi pozwoli klientom na zakup biletów w formacie NFT, które następnie będą w pełni wymienialne i zmieniane przez posiadacza. Oznacza to, że jeśli klient nie będzie już potrzebować biletu, będzie mógł go wymienić na nazwisko znajomego lub nawet sprzedać na rynku wtórnym komuś, kto potrzebuje lotu.

Choć jest to tylko jeden z przykładów, pokazuje on potencjalne korzyści dla konsumentów wynikające z gospodarki NFT. Obszary takie jak podróże lotnicze, rutynowo stawiają pasażerów na łasce firm z wysokimi opłatami i zniechęcają każdego, kto może potrzebować zmiany planów. Oddanie kontroli konsumentom poprzez cyfrowe prawa własności mogłoby zaoferować potencjalnie głęboką zmianę w równowadze siły konsumentów.

Co o tym sądzisz?
Lubię
0%
Interesujące
100%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Simon Peters
Analityk eToro. Absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Brunel w Londynie. Posiada certyfikat CFA UK Level 4 w zakresie zarządzania inwestycjami.