Aktualności
Teraz czytasz
Pro-bitcoinowy Javier Milei wygrywa argentyńską prezydencję
0

Pro-bitcoinowy Javier Milei wygrywa argentyńską prezydencję

utworzył Simon Peters20 listopada 2023

Cena bitcoina pozostawała na stałym poziomie przez cały zeszły tydzień, rosnąc zaledwie o 0,25 proc., nawet pomimo pewnej zmienności po drodze. Kryptowaluta rozpoczęła ubiegły tydzień w okolicach 36 700 dolarów, ale jeszcze na początku tygodnia spadła poniżej 35 000 dolarów, po czym w połowie tygodnia wzrosła do ponad 37 400 dolarów. Cena powróciła jednak do punktu wyjścia i dziś rano na eToro wyniosła około 36 700 dolarów.

Ethereum miało słabsze wyniki –  w ciągu siedmiu dni spadło o około 1,85 proc. w ujęciu tydzień do tygodnia. Początkowo, kryptowaluta ta kosztowała nieco ponad 2000 dolarów, ale w ciągu siedmiu dni jej wartość spadła do poziomu około 1 985 dolarów.

Wśród najlepszych wyników na eToro w ubiegłym tygodniu znalazł się Fetch.ai, którego cena wzrosła o niecałe 20 proc., ponieważ wiele kryptowalut związanych ze sztuczną inteligencją i innych inwestycji odnotowało dobre wyniki w ostatnich dniach. Inteligentny portfel eToro Artificial Revolution Smart Portfolio wzrósł do tej pory o 10 proc. w listopadzie.

Potencjalnie pracowity tydzień dla rynku kryptowalut

Już jutro Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych opublikuje swoje najnowsze informacje z posiedzenia – mają tendencję do poruszania rynkami. Protokoły te dają głębszy wgląd w sposób myślenia banku centralnego. Wraz ze spowolnieniem inflacji, inwestorzy szukają potwierdzenia, że możemy być na szczycie stóp procentowych.

Również we wtorek Nvidia opublikuje swoje najnowsze wyniki. Firma stała się dzieckiem plakatu rewolucji AI jako „kilof i łopata” dla inwestorów. Kryptowaluty prawdopodobnie zareagują na ogłoszenia firmy.

W środę w Wielkiej Brytanii kanclerz Jeremy Hunt opublikuje jesienne oświadczenie rządu. Podczas gdy niewiele zostało prześledzone z wyprzedzeniem, zostały poruszone kluczowe obniżki podatków, a inwestorzy kryptowalut będą obserwować dalsze aktualizacje dla sektora w Wielkiej Brytanii.

Amerykańskie rynki finansowe są zamknięte w czwartek z okazji Święta Dziękczynienia, podczas gdy Czarny Piątek rozpoczyna sezon świątecznych zakupów. W Święto Dziękczynienia widzimy tendencję do tworzenia niewielkich wolumenów handlowych, co może prowadzić do zmienności na głównych rynkach inwestycyjnych, w tym na rynku kryptowalut.

Pro-bitcoinowy Milei wygrywa argentyńską prezydencję

Libertariański pro-bitcoinowy kandydat na prezydenta Javier Milei wygrał wyścig prezydencki w Argentynie. Milei określa siebie jako „anarchokapitalistę” i wyraził pozytywne poglądy na temat bitcoina, nazywając go powrotem do sprywatyzowanych pieniędzy.


PRZECZYTAJ: Kryzys Argentyński – Tango z długiem i bankructwami


Członkini niemieckiego parlamentu proponuje, by bitcoin stał się prawnym środkiem płatniczym

Joana Cotar, członkini niemieckiego Bundestagu, zaleciła, aby bitcoin stał się prawnym środkiem płatniczym w Niemczech. Posłanka ogłosiła, że zamierza przeprowadzić wstępną analizę tego, jak stworzyć ramy dla uczynienia bitcoina legalnym środkiem płatniczym w Niemczech.

Bitcoin przechowywany w portfelach giełdowych rośnie

Według danych Glassnode, wartość bitcoinów przechowywanych w portfelach giełdowych rośnie o około 1,16 miliarda dolarów miesięcznie, ponieważ inwestorzy starają się wykorzystać odświeżony rynek kryptowalut. Napływy na giełdy mogą stanowić potencjalną presję na sprzedaż, ponieważ inwestorzy chcą sprzedawać po lepszych poziomach cenowych.

Co o tym sądzisz?
Lubię
50%
Interesujące
100%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Simon Peters
Analityk eToro. Absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Brunel w Londynie. Posiada certyfikat CFA UK Level 4 w zakresie zarządzania inwestycjami.