Powrót inflacji w 2021 roku [Komentarz video]
W dzisiejszym odcinku skupimy się głównie na kwestiach powiązanych z inflacją. Opowiemy sobie również o tym, co działo się w Stanach Zjednoczonych, co to oznacza dla rynków oraz o najważniejszych kwestiach, które miały miejsce w poprzednich tygodniach, a także o tym, co czeka nas w nadchodzących najbliższych dniach.
Zapraszamy na poranną analizę z Michałem Stajniakiem z analitykiem rynków surowcowych XTB.
Inflacja w 2021 r.
- Joe Biden zaprzysiężony na prezydenta
- Demokraci przejmują Senat po wygranej drugiej tury wyborów w Georgii
- Czy inflacja w USA wystrzeli i doprowadzi do działań Fed?
- Bitcoin z nowymi rekordami, altcoiny zaczynają odbijać
- Wall Street wchodzi na nowe szczyty
- Dolar próbuje umacniać się w odpowiedzi na mocniejsze rentowności
- Ropa naftowa reaguje pozytywnie na dobrowolne cięcie produkcji przez Arabię Saudyjską
- Inwestorzy, szukając nowych okazji, patrzą nie tylko na złoto czy Bitcoina, ale także na platynę.
Ponadto, w związku z bardzo dynamiczną sytuacją spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa na świecie, udostępnione zostaną dodatkowe raporty wideo dotyczące wpływu koronawirusa na globalną gospodarkę, analizę sytuacji na rynku złota oraz ropy naftowej.
O prowadzącym

Michał Stajniak
Michał Stajniak – Analityk Rynków Surowcowych w XTB. Szczególny nacisk kładzie na powiązania pomiędzy zachowaniem cen surowców a walutami gospodarek silnie uzależnionych od eksportów towarów takich jak ropa, rudy żelaza, złoto, czy mleko w proszku. Jest autorem częstych komentarzy zestawiających indeksy cen surowców wraz z parami walutowymi, takimi jak AUDUSD, NZDUSD, USDCAD, USDNOK, czy EURNOK. Reprezentuje XTB w mediach (m.in. TVN24 BIS, Polsat News, TVP Info, Bankier TV, czy Onet TV) oraz jest autorem artykułów w prasie finansowej takiej jak Parkiet, PulsBiznesu oraz Dziennik Gazeta Prawna. Jest praktykiem rynku akcyjnego oraz rynku pochodnego. W swoim podejściu ceni przede wszystkim analizę fundamentalną, ale często posługuje się poziomami Fibonacciego w celu wyznaczenia stref popytu i podaży potrzebnych w strategii Price Action. Absolwent kierunku Metody Ilościowe w Ekonomii i Systemy Informacyjne w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.