Aktualności
Teraz czytasz
Niewykorzystana energia z Kenii posłuży do wydobywania BTC
0

Niewykorzystana energia z Kenii posłuży do wydobywania BTC

utworzył Simon Peters28 maja 2024

Ethereum był jedną z najlepiej radzących sobie kryptowalut w zeszłym tygodniu i przyciągnął większość nagłówków po zatwierdzeniu przez SEC 19b-4, umożliwiając amerykańskim giełdom (systemom prowadzonym przez Cboe, Nasdaq i NYSE New York Stock Exchange) notowanie ETF-ów spot dla ethereum. Chociaż ETF-y ethereum spot nie są jeszcze aktywne, a oświadczenia rejestracyjne S-1 od emitentów ETF nadal muszą zostać zatwierdzone przez SEC, zeszłotygodniowe zatwierdzenie 19b-4 jest znaczącym krokiem naprzód. Zaledwie kilka tygodni temu, szanse na zatwierdzenie ETF ethereum spot były niewielkie. Ethereum odnotowało silny wzrost w okresie poprzedzającym zatwierdzenie 19b-4 i zakończyło tydzień wzrostem o 24 proc.

Solana i XRP następne w ETF-owej kolejce?

Nadchodzące tygodnie będą interesujące. Będzie można zobaczyć, jak cena ethereum reaguje na zmiany związane z zatwierdzeniem wniosków S-1. Ponieważ wchodzimy w klimat makroekonomiczny z potencjalnie lżejszymi warunkami finansowymi, tj. obniżkami stóp procentowych i spowolnieniem do zacieśniania ilościowego, warunki, w których aktywa ryzykowne – na przykład kryptowaluty – mają tendencję do osiągania dobrych wyników. Rynki przewidują również, które aktywa krypto mogą być następne w kolejce do spot ETF. Solana i XRP są typowane jako te najbardziej prawdopodobne.

Consensus 2024 rusza w środę

Consensus 2024, coroczna konferencja organizowana przez CoinDesk, rozpoczyna się w tę środę w Austin w Teksasie i jest jedną z najdłużej trwających i najbardziej znaczących tego typu eventów w przestrzeni kryptowalutowej. Wśród prelegentów tegorocznej konferencji znaleźli się Brad Garlinghouse (CEO Ripple), Mike Novogratz (założyciel i CEO Galaxy) oraz Cathie Wood (CEO Ark Invest).

ETP WisdomTree bitcoina i ethereum będą notowane na londyńskiej giełdzie

WisdomTree ogłosiło w zeszłym tygodniu, że otrzymało zgodę brytyjskiego Financial Conduct Authority na wprowadzenie swoich fizycznych bitcoinów BTCW i fizycznych kryptowalut ethereum ETHW (Exchange Traded Products) na Londyńską Giełdę Papierów Wartościowych. Rozpoczęcia handlu spodziewamy się 28 maja. Produkty ETP będą obecnie dostępne wyłącznie dla profesjonalnych inwestorów.

Alexis Marinof, Head of Europe w WisdomTree, powiedział w komunikacie prasowym:

„Zatwierdzenie przez FCA naszego prospektu emisyjnego kryptowalutowych ETP jest znaczącym krokiem naprzód dla branży i brytyjskich inwestorów profesjonalnych, poszukujących ekspozycji na tę klasę aktywów. Podczas gdy profesjonalni inwestorzy z siedzibą w Wielkiej Brytanii byli w stanie alokować do kryptowalutowych ETP za pośrednictwem zagranicznych giełd, wkrótce będą mieli wygodniejszy punkt dostępu”.

WisdomTree dostarcza europejskim inwestorom fizycznie wspierane kryptowalutowe ETP od 2019 r., a w styczniu tego roku zatwierdzono również bitcoinowy spot ETF dla inwestorów z USA.

Dziś, 28 maja, 21Shares uruchomiło również cztery kryptowalutowe ETP na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych – również dla profesjonalnych inwestorów.

Marathon podpisuje umowę na monetyzację niewykorzystanej energii w Kenii

Marathon Digital Holdings, jedna z największych na świecie firm wydobywających bitcoiny, podpisała w ubiegły piątek umowę z Ministerstwem Energii i Ropy Naftowej Republiki Kenii w celu spieniężenia niewykorzystanej energii w całym kraju poprzez wydobycie bitcoinów.

W komunikacie prasowym, w którym szczegółowo opisano umowę, prezes i dyrektor generalny Marathon, Fred Thiel, powiedział:

„Ta umowa z Ministerstwem Energii i Ropy Naftowej jest kluczowym momentem dla naszej działalności, ponieważ zapewnia nam jasne ramy poszukiwania możliwości w całej Republice Kenii. Świadczy to o innowacyjnym podejściu Kenii do optymalizacji zużycia energii i poprawy infrastruktury technologicznej”.

Partnerstwo jest częścią szerszej międzynarodowej strategii firmy Marathon, która chce być głównym partnerem rządów w zakresie optymalizacji zużycia energii.

Marathon prowadzi już działalność w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Paragwaju.

Kabosu, pies rasy Shiba Inu i kultowa twarz Dogecoin, odszedł

Kabosu, pies rasy Shiba Inu, postać viralowego mema z początku 2010 roku, prowadzącego do powstania Dogecoin, niestety zmarł w ubiegły piątek. Konto Dogecoin na platformie „X” podzieliło się wiadomością, tweetując:

„Dzisiaj Kabosu, wspólny przyjaciel i inspiracja naszej społeczności, spokojnie odszedł w ramionach swojego właściciela. Wpływ, jaki ten jeden pies wywarł na całym świecie, jest niezmierzony”.

Określany jako oryginalna moneta memowa, Dogecoin, od początku jako „żart”, stał się jednym z największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej, inspirując inne memecoiny, takie jak Shiba-Inu, zyskując przy tym publiczne wsparcie osób pokroju Elona Muska.

Co o tym sądzisz?
Lubię
25%
Interesujące
75%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Simon Peters
Analityk eToro. Absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Brunel w Londynie. Posiada certyfikat CFA UK Level 4 w zakresie zarządzania inwestycjami.