Aktualności
Teraz czytasz
Kryptowaluty gwałtownie tracą na wartości
0

Kryptowaluty gwałtownie tracą na wartości

utworzył Simon Peters24 stycznia 2022

Rynek kryptoaktywów spadł w związku z szerszą globalną wyprzedażą aktywów wzrostowych i technologicznych. Bitcoin (BTC) jest obecnie notowany na najniższym poziomie od lipca 2020 r. i spadł o około 50 proc. w porównaniu z rekordowym poziomem (ATH) powyżej 69 000 dolarów, który osiągnął w listopadzie 2021 r. Największa na świecie kryptowaluta rozpoczęła tydzień powyżej wartości 42 000 dolarów, ale zaczęła mocno spadać w czwartek, gdy rentowności obligacji w największych gospodarkach wzrosły. Obecnie jego cena oscyluje tuż poniżej poziomu 35 000 dolarów.

Ether jest obecnie notowany na podobnych poziomach jak w lipcu 2020 r. i stracił około 50 proc. swojej wartości od listopadowego ATH. Ta kryptowaluta rozpoczęła tydzień powyżej wartości 3 200 dolarów, ale teraz spadła do poziomu nieco poniżej 2 400 dolarów.

Fed wprowadza przegląd CBDC

Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych (Fed) rozpoczęła przegląd potencjalnej waluty cyfrowej banku centralnego (CBDC). Fed wydał dokument, w którym przedstawiono zalety i wady potencjalnego CBDC w USA. Obecnie instytucja ta prosi respondentów o komentarz na temat tego, w jaki sposób CBDC może ulepszyć krajowe systemy płatności w USA.

Prezes Fed, Jerome Powell, powiedział:

„Z niecierpliwością czekamy na nawiązanie kontaktu z opinią publiczną, wybranymi przedstawicielami i szerokim wachlarzem interesariuszy, gdy będziemy badać pozytywy i negatywy cyfrowej waluty banku centralnego w Stanach Zjednoczonych”.

Fed chce przyjrzeć się kluczowym kwestiom, takim jak zachowanie stabilności monetarnej i finansowej w systemie cyfrowym, jak uzupełnić istniejące systemy płatności i prywatność obywateli, zachowując jednocześnie możliwość nadzorowania nielegalnej działalności finansowej.

To ogłoszenie jest ważnym krokiem, ponieważ Stany Zjednoczone są największą gospodarką na świecie, która miałaby potencjał do przekształcenia światowych finansów dzięki przyjęciu CBDC. Pozostaje jednak w tyle za innymi narodami pod względem badań, planowania i realizacji w zakresie walut cyfrowych.

Twitter uruchamia zdjęcia profilowe w formacie NFT

Twitter uruchomił zdjęcia profilowe NFT dla swoich użytkowników. Każdy, kto będzie miał zdjęcie profilowe w formacie NFT, będzie od razu widoczny, ponieważ zamiast typowego okrągłego zdjęcia profilowego ramka na zdjęcie będzie sześciokątna. Uruchomienie NFT Twittera będzie obsługiwać portfele kryptograficzne, w tym Argent, Coinbase Wallet, Ledger Live, MetaMask, Rainbow i Trust Wallet.

Aby skorzystać z tej funkcji, użytkownicy będą musieli korzystać z telefonu z systemem iOS i zarejestrować się w subskrypcji Twitter Blue o wartości 2,99 dolarów. Twitter Blue oferuje klientom funkcje premium, w tym NFT właśnie i inne, takie jak cofanie publikacji tweetów. Subskrypcja premium jest nadal wdrażana i jest obecnie dostępna tylko w USA, Kanadzie, Australii i Nowej Zelandii.

Intel stawia na wydobycie BTC

Intel zamierza zaprezentować chip do wydobywania bitcoinów. Tak zwany chip „Bonanza Mine” zostanie zaprezentowany na Międzynarodowej Konferencji Obwodów Półprzewodnikowych (ISSCC), która rozpocznie się 20 lutego. Zapowiedź nie oznacza jednak, że Intel sam zacznie wydobywać BTC – zamiast tego zamierza produkować technologię ułatwiającą wydobycie.

Obecnie największym rywalem firmy na tym rynku jest Bitmain. Istnieje zapotrzebowanie na chipy do wydobywania bitcoinów, ponieważ zwykłe procesory graficzne (GPU) nie są zaprojektowane do rozwiązywania złożonych skrótów i jako takie wydobywają BTC bardzo nieefektywnie, zarówno pod względem czasu, jak i zużytej energii.

Co o tym sądzisz?
Lubię
0%
Interesujące
100%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Simon Peters
Analityk eToro. Absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Brunel w Londynie. Posiada certyfikat CFA UK Level 4 w zakresie zarządzania inwestycjami.