Aktualności
Teraz czytasz
Klienci z Wielkiej Brytanii kupią kryptowaluty przez PayPal
0

Klienci z Wielkiej Brytanii kupią kryptowaluty przez PayPal

utworzył Michał Sielski23 sierpnia 2021

Kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie na razie czterech wybranych kryptowalut będzie oferował PayPal w Wielkiej Brytanii. Po ogłoszeniu tej informacji ceny cyfrowych aktywów wystrzeliły. Bitcoin kosztuje już ponad 50 tys. USD, najwięcej od ponad roku.

Notowany na amerykańskiej giełdzie papierów wartościowych Nasdaq PayPal ogłosił właśnie, że usługa jest już po udanych testach i ma zacząć działać dla klientów z Wielkiej Brytanii jeszcze w tym tygodniu. To pierwsza naprawdę duża ekspansja firmy poza Stanami Zjednoczonymi. I pierwsze tak szerokie otwarcie na rynek kryptowalut. Już teraz władze firmy zapowiadają, że to jednak dopiero początek – w ofercie znaleźć ma się znacznie więcej kryptowalut, a także inne usługi z nimi związane. Wszystko wskazuje więc na to, że na początek będzie to stakowanie – czyli oprocentowane lokaty, które zakładać będzie można w zakupionych kryptowalutach. Na razie klienci PayPal z Wielkiej Brytanii będą jednak musieli „nauczyć” się cyfrowych pieniędzy, co oferuje im PayPal.

Jak kupić kryptowaluty przez PayPal

Na początku do dyspozycji klientów będą cztery wiodące kryptowaluty: Bitcoin, Ethereum, Litecoin i Bitcoin Cash. Każdy klient będzie mógł zalogować się na swoje konto poprzez stronę internetową lub aplikację mobilną, by bez problemu przeglądać ceny kryptowalut w czasie rzeczywistym.

W panelu są też treści edukacyjne nie tylko dla początkujących na rynku kryptowalut, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, a także informacje o możliwościach zastosowania kryptowalut i zagrożeniach związanych z tym rynkiem. Przygodę z kryptowalutami można więc (a nawet powinno się) zacząć ostrożnie – także pod względem zainwestowanego kapitału, bo w systemie zaoferowanym przez PayPal dla Brytyjczyków można kupować już za kwotę 1 funta (1 GBP). Wystarczy zalogować się na konto, wejść na nowo utworzoną zakładkę z kryptowalutami, gdzie wyświetlać będzie się nam aktualna cena czterech kryptowalut i przycisk do zakupu (a potem także sprzedaży). I gotowe. Całość ma być prosta, intuicyjna i dostępna dla wszystkich klientów, którzy mają środki na koncie.

Podczas dokonywania zakupu będzie można wybrać sugerowaną przez system kwotę lub wprowadzić dowolną swoją. W czasie transakcji pieniądze pobierane będą z konta PayPal, będzie też można zrobić przelew bankowy lub po prostu podłączyć pod konto kartę płatniczą lub kredytową, tak jak do tej pory.

Za przechowywanie kryptowaluty na koncie PayPal nie będą pobierane żadne opłaty, będą natomiast opłaty transakcyjne i opłaty za przeliczenie waluty podczas kupowania i sprzedawania kryptowalut. Firma nie zdradza jeszcze jakie, ale można się domyślić, że będą konkurencyjne dla rynku, jeśli PayPal chce szybko przejąć spory kawałek blockchainowego tortu.

PayPal inwestuje w kryptowaluty

PayPal inwestuje bowiem w zasoby pozwalające na rozwój swojej oferty kryptowalut od wielu lat. Ma już podpisane partnerstwa z licencjonowanymi i regulowanymi platformami kryptowalutowymi oraz bankami centralnymi na całym świecie. W ciągu ostatnich pięciu lat zatrudnił natomiast zespół badawczy ds. technologii blockchain, pracujący nad obecną i przyszłą ofertą. Uruchomienie możliwości handlu czterema pierwszymi kryptowalutami, to najbardziej spektakularny efekt tej współpracy. 

Kryptowaluty dostępne są w PayPal dzięki partnerstwu z Paxos Trust Company. PayPal inwestuje jednak także w start-upy związane z technologią blockchain i kryptowalutami, takie jak: TRM Labs (producent oprogramowania do zarządzania ryzykiem kryptowalut), TaxBit (dostawca oprogramowania do podatków kryptograficznych dla klientów i giełd) czy Talos (twórca technologii do handlu aktywami cyfrowymi).

Na razie jednak największą zmianą jest oferta zakupu, sprzedaży i przechowywania kryptowalut, która – wedle zapowiedzi – ma być wprowadzona jeszcze w tym tygodniu i będzie dostępna w ciągu najbliższych kilku tygodni dla wszystkich klientów bezpośrednio na ich koncie PayPal za pośrednictwem strony internetowej i aplikacji mobilnej.

bitcoin 50 tys usd

Wykres Bitcoina, interwał D1. Źródło: xStation 5, XTB.

Co o tym sądzisz?
Lubię
50%
Interesujące
50%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Michał Sielski
Zawodowy dziennikarz od ponad 20 lat. Pracował m.in. w Gazecie Wyborczej, ostatnio związany z największym portalem regionalnym - Trojmiasto.pl. Na rynku finansowym obecny od 18 lat, zaczynał na GPW, gdy na rynek dopiero trafiały akcje PKN Orlen, TP SA. Ostatnio inwestycyjnie skupiony wyłącznie na rynku Forex. Prywatnie skoczek spadochronowy i miłośnik polskich gór.