Aktualności
Teraz czytasz
Jackson Hole 2021 – wszystko co powinieneś wiedzieć
0

Jackson Hole 2021 – wszystko co powinieneś wiedzieć

utworzył Marcin Kiepas26 sierpnia 2021

Sympozjum w Jackson Hole to coroczne spotkanie bankierów centralnych organizowane przez oddział Fed z Kansas City. Zyskało ono rozgłos po tym, jak w latach ubiegłych stało się on miejscem, gdzie ogłoszono przyszłe kierunki zmian w amerykańskiej polityce monetarnej.

Tegoroczne sympozjum odbywa się pod hasłem: „Macroeconomic Policy in an Uneven Economy” („Polityka makroekonomiczna w gospodarce nierównowagi”). Z uwagi na trwającą pandemię sympozjum odbywa się w formule online i zostało ono ograniczone tylko do jednego dnia (27 sierpnia) z pierwotnie zaplanowanych trzech dni (26-28 sierpnia).

Jackson Hole 2021 (Fed KC)

Głównym wydarzeniem sympozjum jest zaplanowane na piątek 27 sierpnia o godzinie 16:00 polskiego czasu wystąpienie szefa Fed Jerome Powella. Niektórzy liczą, że zostanie ono wykorzystane do zakomunikowania  rynkom finansowym, że na wrześniowym posiedzeniu FOMC (21-22 września), zostanie zapowiedziana decyzja o ograniczeniu programu skupu aktywów (tzw. tapering), która wejdzie w życie jeszcze w tym roku.

Jerome Powell nie będzie jedynym przedstawicielem Fed, który zabierze głos podczas sympozjum. Wypowiadać się będą też inni.  Na tę chwilę jednak nie są jeszcze znane szczegóły. Pełna agenda zostanie opublikowana w piątek o godz. 02:00 czasu polskiego.

Co o tym sądzisz?
Lubię
100%
Interesujące
0%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Marcin Kiepas
Analityk Tickmill UK. Analityk rynków finansowych z 20-letnim doświadczeniem, publikujący w polskich mediach finansowych. Specjalizuje się w rynku walutowym, polskim rynku akcji oraz danych makroekonomicznych. W swoich analizach łączy analizę techniczną i fundamentalną. Szuka średnioterminowych trendów, badając wpływ na rynki finansowe danych makroekonomicznych, banków centralnych i wydarzeń geopolitycznych.