Aktualności
Teraz czytasz
Gamestop planuje uruchomić rynek NFT
0

Gamestop planuje uruchomić rynek NFT

utworzył Simon Peters21 marca 2022

W ubiegłym tygodniu Bitcoin pozostawał w tyle za innymi kryptoaktywami, pomimo dążenia do odzyskania wartości. Największe na świecie kryptoaktywo rozpoczęło tydzień na poziomie poniżej 37 400 dolarów, po siedmiu dniach dążąc do najwyższego poziomu 41 847 dolarów na platformie eToro.

Obecnie BTC kosztuje około 40 700 dolarów, co daje siedmiodniowy zysk w wysokości około 9 proc. Ethereum tymczasem miał znacznie mocniejszy tydzień i rozpoczął go poniżej 2500 dolarów, po czym w sobotę na platformie eToro wzrosła do najwyższego poziomu 2951 dolarów. Obecnie notuje się na poziomie nieco poniżej 2900 dolarów i zyskał około 18 proc, w ciągu ostatnich siedmiu dni. Główne kryptoaktywa zaliczyły różne podwyżki stóp, w tym pierwszą z Rezerwy Federalnej, w dobrym tempie w zeszłym tygodniu. W związku z nadchodzącymi w ciągu najbliższych kilku dni ważnymi wydarzeniami w społeczności blockchain Ethereum, rynek może nadal być napędzany kolejnymi aktualizacjami technicznymi.

Społeczność kryptowalut czeka na „fuzję”

Społeczność krypto uważnie obserwuje poważną aktualizację blockchain Ethereum, nazwaną „fuzją”. Fuzja jest aktualizacją sieci, dzięki której ETH  przejdzie z mechanizmu konsensusu opartego na dowodach pracy (PoW) na mechanizm konsensusu dowodu udziału (PoS). W zeszłym tygodniu pomyślnie przeprowadzono test w sieci testowej Kiln, dzięki czemu ruch jest bardziej prawdopodobny niż kiedykolwiek. Fuzja będzie mieć kilka poważnych implikacji dla blockchainu Ethereum, a co za tym idzie, jego tokenu ETH. Przejście na model PoS przyniesie protokół, który nagradza graczy zamiast kopaczy, a także sprawi, że blockchain będzie o 99 proc. bardziej energooszczędny. Jest to szczególnie kluczowe wydarzenie, zwłaszcza biorąc pod uwagę światowy kryzys energetyczny i długofalową kwestię zmian klimatycznych. Przejście na model PoS znacznie zmniejszy ogólne emisje blockchain Ethereum, eliminując jeden z największych powodów krytyki blockchain i jego kryptoaktywów. Cena ETH reagowała na wydarzenia z ostatniego tygodnia, a przy zmieniających się protokołach potencjalnie zwiększających prawdopodobieństwo deflacji kryptowaluty, może to mieć dalszy pozytywny wpływ na cenę.

Gamestop planuje uruchomić rynek NFT

Gamestop twierdzi, że zamierza uruchomić rynek NFT do końca drugiego kwartału podatkowego 2022 roku. Na początku tego roku pojawiły się doniesienia, że taki projekt może być w toku i najnowsze wyniki firmy to potwierdziły. Firma nawiązała już współpracę z australijskim start-upem zajmującym się grami, aby założyć fundusz dla twórców NFT. Partnerstwo z Immutable X zapewni do 150 milionów dolarów finansowania poprzez tokeny kryptowalut. Szczegóły dotyczące rynku NFT są jednak mało znane. Rynek NFT został mocno dotknięty w ciągu ostatnich kilku miesięcy przez wyprzedaże na szerszym rynku, co jeszcze bardziej utrudniało tę propozycję. Biorąc to pod uwagę, podstawową technologią stojącą za NFT jest dźwięk. Nierzadko zdarza się, że kryptowaluty na wczesnych etapach doświadczają znacznej zmienności. Dzieje się tak, gdy rynek mierzy wartość, a inwestorzy szukają zwycięzców z wielu różnych projektów, z których nie wszystkie odniosą sukces.

Gdy HSBC kupuje ziemię, SAND skacze w górę

Cena tokena SAND wzrosła, ponieważ pojawia się coraz więcej raportów o podmiotach przejmujących na własność przestrzeń w metaverse Sandbox. Sandbox w zeszłym tygodniu uzgodnił partnerstwo z główną instytucją bankową HSBC, której częścią jest zajęcie przez firmę kawałka ziemi w metawersie. Bank zamierza dostarczać innowacyjne doświadczenia marki i angażować się w inne sektory, takie jak e-sport i gry za pośrednictwem medium. Ten ruch oznacza pewien zwrot dla firmy, która od dawna reklamowała swoje polityki antykrypto, takie jak blokowanie płatności za kryptowaluty. Nie jest to również pierwsza duża instytucja finansowa, która wskoczyła do metaświata – JPMorgan utworzył wirtualny salon w Decentraland w zeszłym roku. Coraz więcej dużych instytucji bierze udział w projektach krypto metaverse, widać więc, że technologia kontynuuje swoją ekspansję. Chociaż wciąż są to początki większa liczba użytkowników i wzrost rynku prawdopodobnie będą również pozytywne dla jego tokenów.

Co o tym sądzisz?
Lubię
0%
Interesujące
100%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Simon Peters
Analityk eToro. Absolwent Wydziału Inżynierii Mechanicznej Uniwersytetu Brunel w Londynie. Posiada certyfikat CFA UK Level 4 w zakresie zarządzania inwestycjami.