CD Projekt – powrót króla? [Bliżej Giełdy]
Ukraińska kontrofensywa przebiega w zaskakująco szybkim tempie, co wpływa z kolei na sentyment inwestorów wobec spółek wchodzących w skład indeksu WIG-UKRAINA. Na szczególną uwagę zasługuje analizowane przed tygodniem Coal Energy, które od tamtego momentu zyskało przeszło 20%. Nie jest to jednak jedyna, atrakcyjna pod względem wyceny spółka z Ukrainy. Trwający konflikt mocno przecenił te walory, jednak należy pamiętać o dużej liczbie czynników ryzyka, które wiążą się z kupnem takich aktywów.
CD Projekt wraca do łask
Ciekawą alternatywą do silnie zyskujących spółek z Ukrainy są akcje CD Projekt. Spółka rozpoczęła tydzień wyraźną, siedmioprocentową luką w górę, co było reakcją rynku na udaną premierę serialu Edgerunners na platformie Netflix. Fabuła serialu osadzona jest w uniwersum Cyberpunk 2077 – ostatniej produkcji CD Projektu. Jednak na tle konkurencji, ostatnia gra CDR wciąż prezentuje się słabo – sytuację tę może zmienić dopiero kolejny patch oraz zapowiadany dodatek, który w założeniu ma ponownie rozbudzić zainteresowanie graczy Cyberpunkiem. Tymczasem najnowszy, sierpniowy odczyt BIK wskazuje na spadek wartości zapytań o kredyty mieszkaniowe o blisko 73%. W tym samym okresie, liczba wnioskujących o kredyt hipoteczny spadła o 12,2%. Jak te dane przełożą się na wycenę akcji deweloperów?
Zapraszamy na kolejny webinar Bliżej Giełdy, w którym Maciej Kietliński prezentuje najważniejsze informacje rynkowe oraz omawia najciekawsze spółki notowane na krajowym i zagranicznych parkietach.
W najnowszym webinarze:
- Co dalej ze spółkami z Ukrainy?
- CD Projekt z szansą na wzrosty?
- Co dalej z rynkiem nieruchomości?
O prowadzącym
Maciej Kietliński – zajmuje się zawodowo analizą rynków kapitałowych od 2017 roku. Niezbędne doświadczenie zbierał w tak uznanych firmach, jak m.in. BGŻ BNP Paribas czy Noble Securities. W ostatnim miejscu pracy specjalizował się w analizie spółek giełdowych z prężnie rozwijającego się sektora gamingowego. Udzielał również komentarzy giełdowych w TV Biznes24, Parkiet.tv czy Inwestorzy.tv oraz dla Forbes, Reuters, Parkietu, Gazety Wyborczej czy PAP Biznes. Kietliński stawia także na rozwój, dlatego obecnie pracuje nad rozprawą doktorską z ekonomii na SGH, a ponadto posiada licencję m.in. CIIA, Doradcy Inwestycyjnego czy Maklera Papierów Wartościowych.
Kontrakty CFD są złożonymi instrumentami i wiążą się z dużym ryzykiem szybkiej utraty środków pieniężnych z powodu dźwigni finansowej. 79% rachunków inwestorów detalicznych odnotowuje straty pieniężne w wyniku handlu kontraktami CFD u niniejszego dostawcy CFD. Zastanów się, czy rozumiesz, jak działają kontrakty CFD, i czy możesz pozwolić sobie na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.