Aktualności
Teraz czytasz
Bicasso stworzy za Ciebie kolekcję NFT na Binance
0

Bicasso stworzy za Ciebie kolekcję NFT na Binance

utworzył Michał Sielski6 marca 2023

Masz pomysł na kolekcję NFT, ale nie masz zdolności graficznych? Nie szkodzi. Największa giełda kryptowalut Binance uruchamia właśnie platformę, która dzięki algorytmom sztucznej inteligencji będzie tworzyć unikalne NFT. Nie trzeba znać się ani na grafice, ani kodowaniu, żeby szybko zostać milionerem? Czas pokaże.

Do tej pory kolekcje NFT powstawały przy współpracy programistów i grafików. Ci pierwsi dbali o technologię, a drudzy o graficzną oprawę kolekcji i realizację pomysłu. Było to trochę tak, jak z klasycznymi twórcami: trzeba było sporo umieć oraz mieć wyczucie sztuki i odbiorców, po prostu być artystą, tyle że cyfrowym. Ale to stare czasy, bo właśnie wkraczamy w nowe.

Sztuczna inteligencja stworzy NFT

Nowe trendy wyznacza oczywiście Binance – największa giełda kryptowalut świata. Na swojej platformie do handlu NFT właśnie uruchomiła ona nowe narzędzie o symptomatycznej nazwie Bicasso. Nawiązanie do słynnego malarza Pablo Picasso (i nazwy giełdy – Binance) nie jest przypadkowe. Narzędzie jest bowiem twórcą, który potrafi tworzyć cyfrową sztukę na zawołanie.

Co więcej, nie musimy nawet przygotowywać szkiców czy projektów, by powstały całkiem nowe i oczywiście unikatowe NFT. Wystarczy, że wpiszemy konkretne zapytanie, a Bicasso wygeneruje dla nas przykładowe kolekcje NFT, które szybko możemy wystawić na sprzedaż.

Changpeng Zhao: na razie 10 tys. NFT

– Możesz już teraz zamienić swoją wizję na NFT przy pomocy sztucznej inteligencji. Warto spróbować i podzielić się tym, co wyjdziezachęca na Twitterze Changpeng Zhao, twórca i zarządzający giełdą Binance.

CZ informuje ponadto, że na razie platforma działa w trybie Beta. Pozwoli on początkowo na wyemitowanie 10 tys. tokenów NFT. Potem wprowadzone zostaną ewentualne usprawnienia, zwłaszcza w zakresie maszynowego uczenia się systemów AI.

Bicasso to nie nowość

Co ciekawe, projekt giełdy Binance nie jest wcale taki nowatorski. Już wcześniej powstały bowiem generatory sztuki cyfrowej, które opierają się algorytmach sztucznej inteligencji. To między innymi Midjourney czy DALL-E, które działają praktycznie na tej samej zasadzie: wpisjemy zadanie, a na podstawie naszego opisu powstaje obraz. Nowością jest jednak takie przegenerowanie go, że można to zmienić w NFT, które od razu umieszczone zostanie na BSC, czyli łańcuchu bloków Binance.

Sztuczna inteligencja na rynku kryptowalut

Nowa funkcjonalność oferowana przez Binance to spora rewolucja na rynku NFT. Do tej pory dostępny był on bowiem jedynie dla twórców, którzy mieli spore umiejętności lub środki na to, by zapłacić odpowiednim firmom lub ludziom, zajmującym się tym zawodowo.

Teraz NFT będą mogli tworzyć praktycznie wszyscy. Dzięki połączeniu sztucznej inteligencji z platformą do tworzenia NFT cyfrowa sztuka może wejść na całkiem nowy, wyższy poziom.

Nowe NFT oparte o AI już powstają

Nie trzeba było długo czekać na stworzenie nowych tokenów NFT przez użytkowników Binance. Po informacji od CZ powstało już ponad 3,5 tys. NFT, które wygenerowano przez Bicasso. Na razie nie było jeszcze cenowych rekordów ich sprzedaży, ale to z pewnością jeszcze tylko kwestia czasu.

Zwłaszcza, że kolekcje NFT nie zostały tak bardzo przecenione, jak choćby kryptowaluty podczas ostatniego kryzysu. Na rynku wciąż osiągają zawrotne ceny, rośnie też wolumen handlu i zainteresowanie NFT mimo tego, że – jak niektórzy wieszczyli – miała to być jedynie krótka moda.

Co o tym sądzisz?
Lubię
50%
Interesujące
100%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Michał Sielski
Zawodowy dziennikarz od ponad 20 lat. Pracował m.in. w Gazecie Wyborczej, ostatnio związany z największym portalem regionalnym - Trojmiasto.pl. Na rynku finansowym obecny od 18 lat, zaczynał na GPW, gdy na rynek dopiero trafiały akcje PKN Orlen, TP SA. Ostatnio inwestycyjnie skupiony wyłącznie na rynku Forex. Prywatnie skoczek spadochronowy i miłośnik polskich gór.