Aktualności
Teraz czytasz
Złoto najdroższe od ataku Rosji na Ukrainę
0

Złoto najdroższe od ataku Rosji na Ukrainę

utworzył Marcin Kiepas5 kwietnia 2023

Ceny złota przebiły barierę 2000 USD za uncję i są najwyższe od 13 miesięcy. To prawdopodobnie jeszcze nie koniec wzrostów. Co przyniesie nam najbliższa przyszłość?

Złoto jest najdroższe od ponad roku

W środę rano za uncję złota płacono 2023,23 USD, po tym jak wczoraj ceny złota dynamicznie wzrosły i zdecydowanie przebiły barierę 2000 USD. W efekcie złoto jest obecnie najdroższe od szczyt z początku marca 2022 roku, jaki został wyznaczony na fali rynkowej paniki po ataku Rosji na Ukrainę. I to prawdopodobnie nie koniec jego wzrostów. Tak przynajmniej sugeruje analiza techniczna.

XAU/USD, wykres dzienny. Źródło: Tickmill

We wtorek złoto wybiły się wczoraj górą z 2-tyg. formacji trójkąta na wykresie H4, która została wyrysowana podczas fazy konsolidacji, jaka na tym rynku miała miejsce po silnym rajdzie w górę z pierwszej połowy marca. Przypomnijmy, wtedy wzrost kursu napędzały m.in. obawy o kondycję sektora bankowego z USA i Europy. Sama formacja trójkąta została wykreślona na poziomie lokalnego szczytu z pierwszych dni lutego, co dodatkowo wzmacnia znaczenie wczorajszego wybicie z niej górą.

XAUUSD H4_fx_H4_05042023

XAU/USD, wykres H4. Źródło: Tickmill

Aktualny układ sił zarówno na wykresie dziennym złota wskazuje na przewagę strony popytowej i sugeruje przyszły atak na maksima z 8 marca 2022 roku, czyli na 2070,57 USD za uncję. Ten scenariusz pozostanie aktualny aż do momentu, gdy notowania złota nie wrócą poniżej 1983,89 USD, tj. poniżej otwarcia notowań z wtorku.

Co o tym sądzisz?
Lubię
0%
Interesujące
100%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Marcin Kiepas
Analityk Tickmill UK. Analityk rynków finansowych z 20-letnim doświadczeniem, publikujący w polskich mediach finansowych. Specjalizuje się w rynku walutowym, polskim rynku akcji oraz danych makroekonomicznych. W swoich analizach łączy analizę techniczną i fundamentalną. Szuka średnioterminowych trendów, badając wpływ na rynki finansowe danych makroekonomicznych, banków centralnych i wydarzeń geopolitycznych.