Aktualności
Teraz czytasz
Złoto coraz bliżej wybicia z konsolidacji
0

Złoto coraz bliżej wybicia z konsolidacji

utworzył Marcin Kiepas14 maja 2020

Złoto od miesiąca pozostaje w konsolidacji tuż poniżej wyznaczonego w kwietniu ponad 7. letniego szczytu (1747,14 USD), a w ostatnich dwóch tygodniach ta konsolidacja jeszcze bardziej się zawęziła wokół poziomu 1700 USD.

Złoto z szansą na wybicie

Na wykresie H4 ostatnie wahania można zamknąć dwoma liniami poprowadzonymi odpowiednio po dołkach i po szczytach, układającymi się w formację chorągiewki. Jej zawężające się ramiona powodują, że jest coraz mniej przestrzeni do swobodnych wahań. Do ruchu, który nie będzie generował żadnych sygnałów. Jej górne ograniczenie, które obecnie jest testowane, znajduje się na poziomie 1720,50 USD. Dolne na 1683,40 USD.

złoto analiza

Wykres XAU/USD, interwał D1. Źródło: MT4 Tickmill.

Formacja chorągiewki najczęściej występuje jako formacja kontynuacji, więc ryzyko wybicia górą i późniejszego wybicia powyżej kwietniowego maksimum na 1747,14 USD jest teoretycznie bardziej prawdopodobnym scenariuszem. Jednakże, na wskaźnikach dla XAU/USD H4 oraz na wykresach w innych kompresjach czasowych (dzienny, tygodniowy), próżno szukać mocnych sygnałów potwierdzających większe szanse na wybicie górą niż dołem. W praktyce może więc być tak, że ta strona rynku która pierwsza w sposób zdecydowany zaatakuje, wyrywając notowania złota z kilkutygodniowego marazmu, ta po prostu wygra. Warto więc obserwować sytuację na złocie, czekając na wybicie jego notowań.

Co o tym sądzisz?
Lubię
50%
Interesujące
50%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
0%
Szkoda
0%
O Autorze
Marcin Kiepas
Analityk Tickmill UK. Analityk rynków finansowych z 20-letnim doświadczeniem, publikujący w polskich mediach finansowych. Specjalizuje się w rynku walutowym, polskim rynku akcji oraz danych makroekonomicznych. W swoich analizach łączy analizę techniczną i fundamentalną. Szuka średnioterminowych trendów, badając wpływ na rynki finansowe danych makroekonomicznych, banków centralnych i wydarzeń geopolitycznych.