Konkursy i promocje
Teraz czytasz
Wytypuj i wygraj książkę Andre Kostolany – „Psychologia Giełdy” [Konkurs]
5

Wytypuj i wygraj książkę Andre Kostolany – „Psychologia Giełdy” [Konkurs]

utworzył Paweł Mosionek20 grudnia 2021

Boże Narodzenie tuż, tuż, a my z tej okazji mamy dla Was świąteczny konkurs! Tej zimy światło dzienne ujrzała książka Andre Kostolany – „Psychologia Giełdy”zrecenzowaliśmy ją dla Was na początku grudnia. Teraz przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym możecie zgarnąć jeden z dwóch egzemplarzy.

Forex Club jest patronatem polskiego wydania książki Andre Kostolany, „Psychologia Giełdy”. Sponsorem wydarzenia jest księgarnia Maklerska.pl.

W celu uczestnictwa NIE JEST wymagana rejestracja, ani przekazywanie jakichkolwiek danych osobowych.

Zadanie konkursowe

Wytypuj kurs USD/TRY na zamknięciu sesji w dniu 24.12.2021 r. (piątek).

 1. Odpowiedzi należy udzielić w komentarzu pod tym artykułem lub pod postem konkursowym na fanpage’u Forex Club na Facebooku TUTAJ.
 2. Dwa najbliższe typy wygrywają!
 3. W przypadku wielu poprawnych odpowiedzi decydować będzie kolejność zgłoszeń.
 4. Czas na udzielenie odpowiedzi upływa 22 grudnia (środa) 2021 r. o godz. 22:00 czasu polskiego, co daje dwie pełne sesje konkursowej „bezwładności” :-).
 5. Punktem odniesienia do rozstrzygnięcia rezultatów będzie cena „Ask” USD/TRY z godziny 23:00 czasu polskiego na platformie xStation XTB.
 6. Zwycięzców wyłonimy maksymalnie w ciągu 3 dni od momentu zakończenia konkursu.

Zachęcamy do zabawy!

Nagrody

Do wygrania 2 egzemplarze książki „Psychologia Giełdy”. Koszt wysyłki pokrywany jest przez Forex Club.

O książce Psychologia Giełdy

W swojej książce Kostolany udowadnia, że o giełdzie nie trzeba mówić z wyżyn uniwersyteckiej katedry. Swe wykłady prowadzi przy kawiarnianym stole, przy dźwiękach muzyki, którą – jak podkreśla – kocha bardziej niż pieniądze. Każdy może się tu dosiąść, by posłuchać tego fascynującego opowiadacza.

Kostolany przedstawia również swoje koncepcje dotyczące:

 • bogactwa i niezależności;
 • psychologicznych aspektów popytu i podaży;
 • intuicji i analizy technicznej;
 • mitów dotyczących ceny;
 • akademickiego podejścia do rynku.

Gdzie kupić

Książka do nabycia wyłącznie w księgarni Maklerska.pl w cenie 79 zł. Dla wszystkich naszych klubowiczów przygotowaliśmy rabat w wysokości -5% na zakup tej książki.

Dołącz do Forex Club i skorzystaj z -5% rabatu na zakupy w księgarni Maklerska.pl.


O autorze

andre kostolanyAndre Kostolany – jest z pochodzenia Węgrem, ale swoją przygodę z finansami zaczął w Paryżu, w latach 20. ubiegłego wieku. Tam właśnie nauczył się zarabiania na arbitrażu, a także spekulacji. Zasłynął przede wszystkim ogromnymi sukcesami w 1929 roku, bo podczas wielkiego kryzysu i tuż przed nim obstawiał pozycje krótkie, które pozwoliły mu zbić fortunę. Gdy zaczęła się II wojna światowa, wyprowadził się do Nowego Jorku, gdzie zajmował się zarządzaniem w firmie inwestycyjnej. Do Europy wrócił dopiero w latach 50. Szybko zorientował się, że dobre pieniądze można zarobić na odbudowie gospodarczej Niemiec, więc swoje główne biuro miał wtedy w Monachium, czerpiąc garściami z tamtejszego boomu gospodarczego, który trwał wiele lat po zakończeniu wojny. Szacuje się, że ponad 70 lat z długiego życia spędził na parkietach giełdowych. Zmarł w wieku 93 lat.

Co o tym sądzisz?
Lubię
0%
Interesujące
67%
Heh...
0%
Szok!
0%
Nie lubię
33%
Szkoda
0%
O Autorze
Paweł Mosionek
Aktywny trader na rynku Forex od 2006 roku. Redaktor portalu Forex Nawigator oraz redaktor naczelny i współtwórca serwisu ForexClub.pl. Prelegent konferencji "Focus on Forex" na SGH w Warszawie, "NetVision" na Politechnice Gdańskiej oraz "Inteligencja finansowa" na Uniwersytecie Gdańskim. Dwukrotny zwycięzca "Junior Trader" - gry inwestycyjnej dla studentów organizowanego przez DM XTB. Uzależniony od podróży, motocykli i skoków spadochronowych.